قاضی لوئیزیانا مجوز مجتمع پلاستیکی 9.4 میلیارد دلاری را پرت می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیواورلان — یک قاضی لوئیزیانا مجوزهای کیفیت هوا را برای مجتمع پلاستیکی برنامه ریزی شده 9.4 میلیارد دلاری یک شرکت تایوانی بین نیواورلئان و باتون روژ که یک پیروزی نادر برای محیط بانان در بخش صنعتی به شدت صنعتی رودخانه می سی سی پی است که اغلب به عنوان “کوچه سرطان” شناخته می شود، رد کرده است.

ترودی وایت، قاضی منطقه نوشت، دپارتمان کیفیت محیط زیست لوئیزیانا تحلیل عدالت زیست محیطی خود را در حالی که قانون هوای پاک و وظیفه آژانس برای محافظت از مردم را نقض می کند، کنار گذاشت.

مخالفان این طرح ها، حکم روز چهارشنبه در باتون روژ را یک پیروزی برای عدالت زیست محیطی خواندند. FG LA، شعبه محلی Formosa Plastics، پنجشنبه گفت که درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

شارون لاوین، که گروه Rise St. James را در سال 2018 برای مبارزه با نقشه های این کارخانه تأسیس کرد، گفت: «توقف پلاستیک Formosa یک مبارزه برای زندگی ما بوده است، و امروز دیوید جالوت را سرنگون کرده است. “تصمیم قاضی این پیام را به آلاینده هایی مانند فورموسا می دهد که جوامع رنگین پوست حق دارند هوای پاک داشته باشند و ما نباید قربانی مناطق باشیم.”

قاضی که سیاه پوست است، نوشت که برای لاوین و سایر ساکنان، “خون، عرق و اشک اجدادشان به زمین گره خورده است” که زمانی تحت سلطه مزارعی بود که در آن افراد برده کار می کردند.

گریگوری لنگلی، سخنگوی مطبوعاتی روز پنجشنبه در ایمیلی گفت که وزارت کیفیت محیط زیست لوئیزیانا در حال بررسی این حکم است و هیچ اظهارنظری فوری ندارد.

FG LA می خواهد 10 کارخانه شیمیایی و چهار تاسیسات عمده دیگر را در 2500 هکتار (1000 هکتار) در پریش سنت جیمز در نزدیکی استقبال، یک جامعه عمدتا سیاهپوست با حدود 670 نفر بسازد.

شرکتی که برای حمایت از دپارتمان در دعوای قضایی مداخله کرد، در بیانیه‌ای که پنجشنبه ارسال شد، گفت: «اف‌جی با احترام با نتیجه‌گیری قاضی وایت مخالف است». ما معتقدیم مجوزهای صادر شده برای FG توسط LDEQ صحیح است و آژانس به درستی وظیفه خود را برای حفاظت از محیط زیست در صدور مجوزهای هوایی انجام داده است.

این مجموعه یکی از امکانات فعلی و پیشنهادی است که در تحقیقات آژانس حفاظت از محیط زیست در مورد اینکه آیا سازمان‌های بهداشت و محیط زیست دولتی علیه ساکنان سیاه پوست تبعیض قائل شده‌اند یا خیر. و سپاه مهندسین ارتش از آگوست 2021 به دستور یکی از مقامات غیرنظامی پنتاگون در حال بررسی ارزیابی زیست محیطی خود از مجوزهای تالاب های فورموسا است.

فرماندار جان بل ادواردز و مقامات محلی این پروژه را تبلیغ کرده اند و گفته اند که می تواند 1200 شغل دائمی و میلیون ها دلار مالیات ایجاد کند.

در حکم 35 صفحه‌ای وایت آمده است که تحلیل عدالت زیست‌محیطی لوئیزیانا شواهد EPA را نادیده می‌گیرد که نشان می‌دهد خطر ابتلا به سرطان ناشی از آلودگی صنعتی در حال حاضر Welcome را به «یکی از پربارترین جوامع در ایالات متحده» تبدیل کرده است.

او نوشت: «LDEQ هرگز اثرات مربوط به 13.6 میلیون تن گازهای گلخانه‌ای را که LDEQ مجاز کرده است، در مقابل مزایای ادعایی پروژه و بار زیست‌محیطی اضافه‌شده بر روی جوامع اکثریت سیاه‌پوست که قبلاً بیش از حد تحت فشار قرار گرفته‌اند، سنجید. .

و او با حروف برجسته نوشت، آژانس “باید مراقبت ویژه ای را برای در نظر گرفتن تأثیر بلایای آب و هوایی ناشی از گازهای گلخانه ای بر جوامع عدالت زیست محیطی و توانایی آنها برای بازیابی در نظر بگیرد.”

نیکی رایش، مدیر برنامه آب و هوا و انرژی در مرکز حقوق بین‌الملل محیط‌زیست، این حکم را «برنده‌ای برای عدالت زیست‌محیطی، عدالت آب‌وهوا و حقوق بشر» خواند.

او نوشت: «این پیام روشنی را به دولت لوئیزیانا و گروه پلاستیک Formosa و ایالت ها و شرکت ها در همه جا ارسال می کند: شما نمی توانید جوامع را حذف کنید یا واقعیت نژادپرستی زیست محیطی و تغییرات آب و هوایی را ویرایش کنید.

قاضی همچنین نوشت که این مجوزها برخلاف استانداردهای EPA برای قرار گرفتن 24 ساعته در معرض دوده است که به آن “ذرات ریز” و دی اکسید نیتروژن که به تشکیل ازن کمک می کند، می گویند.

او نوشت، یک منبع جدید باید مدل‌های رایانه‌ای ارائه کند تا نشان دهد که این امر باعث نقض استانداردها یا افزایش‌های مجاز نمی‌شود. اما او گفت که تحت مدل سازی FG LA “تخلفات در برخی موارد حتی نزدیک به هم نیستند.”

ایالت این را تصدیق کرد، اما استدلال کرد که یادداشت‌های EPA به آن اجازه می‌دهد «به کمک‌های زیر سطحی که LDEQ تعیین می‌کند، اجازه دهد».

وایت حکم کرد که نمی تواند این کار را انجام دهد.

او گفت که این اداره با نادیده گرفتن تهدیدهای سلامتی به عنوان غیرواقعی “در صورتی که سوابق خلاف آن را نشان می دهد” وظیفه خود برای محافظت از مردم را نقض کرده است.

وایت نوشت، مدل کیفیت هوای این شرکت نشان می‌دهد که انتشار گازهای گلخانه‌ای نقض استانداردهای کیفیت هوا را حتی در صورت رعایت مجوز افزایش می‌دهد، و توضیح نمی‌دهد که چگونه از الزام اجتناب از آسیب تا حد ممکن جلوگیری می‌کند.

———

برای دنبال کردن پوشش AP در مورد آب و هوا و محیط زیست، به https://apnews.com/hub/climate-and-environment بروید.

برای پیگیری پوشش AP در مورد تولید پلاستیک، به https://apnews.com/hub/plastics-manufacturing مراجعه کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه کمپین پزشکان می گوید: پوسترها در کنفرانس مراقبت از سقط جنین سانسور شدند | سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پزشکان و دانشگاهیان مدعی شده‌اند …