گزارش می گوید تغییرات آب و هوایی خدمات مراقبت های بهداشتی را به خطر می اندازد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن — دکتر سوزی فیتزجرالد به یاد می‌آورد که وقتی شعله‌های آتش‌سوزی بیمارستان محل کار او را فرا گرفته بود، از پنجره‌ها به بیرون نگاه می‌کرد.

فیتزجرالد به یاد می آورد: «ما در هر سه جهت آتش داشتیم. “من فکر کردم، “اوه خدا، این جدی است. ما باید این افراد را بیرون کنیم.»

فیتزجرالد در آن شب تقریباً پنج سال پیش به تخلیه 122 بیمار از مرکز پزشکی سانتا روزا در Kaiser Permanente کمک کرد، زیرا آتش خانه‌ها و ساختمان‌ها را در سراسر کالیفرنیای شمالی فرو برد. بیمارستانی که پر از دود شده بود به مدت 17 روز تعطیل شد.

بر اساس گزارشی که روز پنجشنبه از سوی کمیته راه و روش مجلس منتشر شد، مراکز پزشکی در سراسر کشور می گویند که آتش سوزی، سیل، امواج گرما و دیگر آب و هوای شدید خدمات پزشکی را به خطر می اندازد، به مراکز درمانی آسیب می رساند و بیماران را مجبور به فرار از تخت های بیمارستانی می کند.

در جلسه ای، دکتر پریندا خاتری، مدیر عامل شرکت Cherokee Health Systems به کمیته گفت که یک کلینیک اطفال در ناکسویل، تنسی، در تابستان امسال در طول موج گرما پس از خرابی سیستم تهویه مطبوع مجبور به تعطیلی 10 روزه شد.

الیزابت شنک از بهداشت پراویدنس به کمیته گفت که آتش‌سوزی‌های اطراف در سال 2020 باعث تخلیه مراکز در اورگان شد.

اکثریت 63 سیستم بیمارستانی و مرکز بهداشت جامعه که به پرسشنامه کمیته پاسخ دادند، می گویند که حداقل یک رویداد شدید آب و هوایی را در مقطعی در پنج سال گذشته تجربه کرده اند، و بسیاری از آنها می گویند که بیش از یک مورد را تجربه کرده اند.

مراکز بهداشتی طیف وسیعی از تأثیرات اقتصادی ناشی از رویدادهای آب و هوایی را گزارش کردند، به عنوان مثال، موارد اضطراری که تجربه کردند بین 28000 تا 22 میلیون دلار برای پوشش خسارات ساختمان، تعطیلی، تخلیه، اضافه کاری برای کارکنان یا روش‌های انتخابی معوق هزینه داشتند.

طبق این گزارش، سازمان‌ها لزوماً نماینده سیستم‌های بیمارستانی در سراسر کشور نیستند و ممکن است هم «سیستم‌های بهداشتی بزرگ با منابع بیشتر برای اجرای مداخلات پرهزینه و هم ارائه‌دهندگان کوچک مبتنی بر جامعه در خط مقدم با حمایت‌های محدود» را بیش از حد معرفی کنند.

این گزارش حاکی از آن است که مراکز پزشکی در حال سرمایه گذاری منابع، کارکنان و برنامه ریزی بیشتر برای آماده شدن برای رویدادهای اضطراری مرتبط با آب و هوا هستند.

فیتزجرالد گفت که مقامات مرکز Kaiser Permanente پس از تخلیه آتش‌سوزی در سال 2017 به شدت به برنامه‌های آن نگاه کردند و سیاست‌های جدیدی را تدوین کردند، از جمله برچسب اطلاعاتی جدیدی که کارکنان با جزئیات در مورد وضعیت و نیازهای بیماران در حین تخلیه به بیماران متصل می‌کنند.

فیتزجرالد گفت: «این باعث شد تا پاسخ بسیار منظم تری ارائه شود.

پل بیدینگر، افسر ارشد آمادگی و تداوم سیستم مراقبت های بهداشتی Mass General Brigham در نیوانگلند، گفت که آنها دانشمندان و مهندسان آب و هوا را برای بررسی 30 ساختمان آن پس از تماشای طوفان ها و سیل ها که بیمارستان ها را در نیواورلئان، نیویورک و کنتاکی ویران می کند استخدام کرده اند. در طول دو دهه گذشته

Biddinger گفت: “سیستم مراقبت های بهداشتی ما به وضوح آسیب پذیر است.” “اما بسیاری از مردم، از جمله رهبران خود نهادهای مراقبت های بهداشتی، اغلب از میزان آسیب پذیری قدردانی نمی کنند.”

بسیاری از امکانات موجود در این گزارش نشان می‌دهد که گروه‌های کاری تشکیل داده‌اند یا کارکنانی دارند که به مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی اختصاص داده شده‌اند.

مرکز بهداشت نورثول نیویورک، بزرگترین ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در ایالت، دارای یک اتاق فرمان اضطراری است که کارکنان آن اخبار را از طریق تلویزیون زیر نظر دارند. دو تا از صفحه نمایش ها همیشه رو به آب و هوا هستند.

دونا دراموند، رئیس هزینه و مدیر پایداری نورث ول، گفت: از سیل که حرکت آمبولانس ها را در جاده ها دشوار کرده است تا بادهای تند و برف که قدرت را تهدید کرده است، سیستم مراقبت های بهداشتی مجبور شده است در پنج سال گذشته با بیش از 20 رویداد آب و هوایی مقابله کند. افسر

او گفت که هنگام ساختن یک مرکز یا بیمارستان جدید، آب و هوای شدید نیز مورد توجه قرار می گیرد.

دراموند گفت: “تغییر آب و هوا اینجاست، در حال رخ دادن است، بر ما تاثیر می گذارد.” “ما باید انعطاف پذیر باشیم. امکانات ما باید بتواند در برابر طوفان ها مقاومت کند و برای این حوادث آماده شده است.»

سیستم مراقبت های بهداشتی خود محرک تغییرات اقلیمی است و تخمین زده می شود که 10 درصد از دی اکسید کربن منتشر شده سالانه در رئیس جمهور ایالات متحده، جو بایدن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده را حداقل تا سال 2030 به نصف کاهش دهد.

ریچارد نیل، رئیس خانه راه‌ها و وسایل، از مراکز مدیکر و مدیکید خواست تا دستورالعمل‌هایی را برای مراکز مراقبت بهداشتی منتشر کنند تا آن انتشارات را ردیابی و گزارش کنند.

او گفت: «روشن است که رویدادهای آب و هوایی بیشتر مرتبط با آب و هوا و افزایش انتشار گازهای گلخانه ای به بدتر شدن پیامدهای مراقبت های بهداشتی ادامه خواهد داد، و زمان اقدام اکنون فرا رسیده است.

تقریباً نیمی از تأسیساتی که به کمیته پاسخ دادند گفتند که ردپای کربن خود را ردیابی می کنند یا از برنامه هایی برای کاهش ردپای کربن خود استفاده می کنند.

جودی شرمن، دانشیار دانشکده پزشکی ییل به کمیته راه و روش مجلس نمایندگان گفت، اما بسیاری از سازمان‌های مراقبت بهداشتی به اندازه کافی برای کاهش آلودگی انجام نمی‌دهند.

شرمن گفت: «اقدامات داوطلبانه برای تغییر بخش مراقبت های بهداشتی کافی نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس می گوید: جنگ اوکراین: احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای بسیار کم است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها …