بایدن قول داد با «زهر و خشونت» برتری سفیدپوستان مبارزه کند | جو بایدن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن متعهد شد که با «زهر و خشونت» برتری سفیدپوستان در آمریکا مبارزه کند و بی میلی دونالد ترامپ برای محکوم کردن نژادپرستی دست راستی که در شارلوتسویل، ویرجینیا، در سال 2017 به نمایش گذاشته شد، که باعث شد بایدن در رقابت با او برای انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند را محکوم کرد.

بایدن روز پنجشنبه در نشستی در کاخ سفید برای عقب‌نشینی از افزایش جنایات نفرت‌انگیز در ایالات متحده، با عنوان متحد ما ایستاده‌ایم، گفت: «سفیدپوستان برتری‌طلب حرف آخر را نخواهند زد و این زهر و خشونت نمی‌تواند داستان زمان ما باشد».

رئیس جمهور ایالات متحده همچنین از مجموعه جدیدی از ابتکارات با هدف مقابله با خشونت ناشی از نفرت پرده برداری کرد.

بایدن و معاون او، کامالا هریس، در این اجلاس که با حضور قانونگذاران هر دو حزب و رهبران جامعه از سراسر شهرستان برگزار شد، سخنانی ایراد کردند.

بایدن در سخنرانی بعدازظهر خود آنچه را «دوران جدید» خدمات ملی برای «تقویت جوامع قوی‌تر» خواند، اعلام کرد.

او از کنگره می‌خواهد که پرداخت هزینه خدمات ملی را از طریق برنامه‌هایی مانند Americorps، یک آژانس مستقل فدرال که میلیون‌ها آمریکایی را در ازای کار داوطلبانه مشارکت می‌دهد، به 15 دلار در ساعت افزایش دهد.

رئیس جمهور همچنین به آموزش های جدید در زمینه شناسایی و گزارش خشونت ناشی از نفرت برای گروه های محلی مجری قانون، محل کار و عبادتگاه ها اشاره کرد.

کاخ سفید گفت که وزارت آموزش و وزارت بهداشت و خدمات انسانی با مدارس در برنامه هایی برای جلوگیری از قلدری همکاری خواهند کرد. و وزارت امنیت داخلی 20 میلیون دلار کمک بلاعوض به دولت های ایالتی، محلی و قبیله ای، سازمان های غیرانتفاعی و دانشگاه ها ارائه خواهد کرد تا از خشونت ناشی از نفرت جلوگیری شود.

بایدن نامی از ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نبرد، اما در حین بحث در مورد گردهمایی بدنام «حق را متحد کنید» در سال 2017 در شارلوتسویل، به «آخرین مردی» اشاره کرد که از برتری گرایان سفیدپوست پس از خشونت آخر هفته دفاع کرد.

وقتی از آخرین مرد پرسیدند، “نظرت چیست؟” بایدن گفت که فکر می‌کند افراد خوبی در هر دو طرف حضور دارند.

وی افزود: «ما در نبرد برای روح ملت خود باقی می‌مانیم»، موضوعی که او در مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری 2020 خود استفاده کرد و اخیراً برای جلب آرا در انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر امسال احیا شده است.

بازماندگان و عزیزان قربانیان خشونت های ناشی از نفرت نیز در این گردهمایی شرکت کردند و در مورد وحشت هایی که به دلیل نژادپرستی، بیگانه هراسی و یهودستیزی تجربه شده بود صحبت کردند.

رئیس جمهور توسط سوزان برو، مادر هدر هیر – که در سال 2017 در اعتراض به تظاهرات برتری طلبان سفیدپوست در شارلوتسویل به قتل رسید، معرفی شد. ضد تظاهرات کنندگان

برو گفت: «در سرتاسر کشور، جنایات ناشی از نفرت در حال افزایش است. و در حالی که مرگ دخترش مورد توجه ملی و بین‌المللی قرار گرفت، او افزود: «اغلب این حملات نفرت‌انگیز علیه افراد رنگین پوست با توجه عمومی غیرقابل قبولی انجام می‌شوند.

بایدن به طور خاص از برا خواسته بود که او را در اجلاس معرفی کند.

او بعداً در توییتی نوشت: «برتری سفیدپوستان و همه اشکال خشونت ناشی از نفرت جایی در آمریکا ندارند. عدم اعلام آن همدستی است. سکوت همدستی است. و ما نمی توانیم ساکت بمانیم.»

برتری سفیدپوستان و همه اشکال خشونت ناشی از نفرت جایی در آمریکا ندارند.

عدم اعلام آن همدستی است.
سکوت همدستی است.
و ما نمی توانیم ساکت بمانیم.

– رئیس جمهور بایدن (@POTUS) 15 سپتامبر 2022

سال گذشته، شارلوتسویل مجسمه کنفدراسیون را که محل کانونی تجمع جناح راست در سال 2017 بود، پس از یک نبرد قانونی طولانی از شهر برداشت. پایتخت ایالت ریچموند مدتی بعد اقدام مشابهی انجام داد.

نشست پنج‌شنبه چهار ماه پس از آن برگزار شد که یک مرد مسلح برتری‌طلب سفیدپوست به یک سوپرمارکت در یک منطقه عمدتا سیاه‌پوست در بوفالو، نیویورک حمله کرد و 10 نفر را کشت.

حملات مشابهی در سال‌های اخیر شامل تیراندازی در سال 2019 در والمارت در ال پاسو، تگزاس، جایی که یک مرد مسلح یک متن ضد مهاجرت منتشر کرده بود، و تیراندازی در کنیسه درخت زندگی در پیتسبورگ در سال 2018 بود.

کاخ سفید پیشتر گفته بود که آژانس‌های فدرال هماهنگی را برای رسیدگی به جرایم ناشی از نفرت تقویت خواهند کرد و منابع بیشتری در اختیار مدارس، کتابخانه‌ها و سایر نهادهای اجتماعی قرار خواهند گرفت تا از حملات ناشی از نفرت جلوگیری کنند.

علاوه بر سیاست‌های جدید، شرکت‌های بزرگ فناوری گام‌هایی را برای محدود کردن انتشار محتوای نفرت بر روی پلتفرم‌های خود ترسیم کرده‌اند.

یوتیوب گفت که شروع به حذف محتوای تمجید از اعمال خشونت آمیز خواهد کرد که می تواند الهام بخش خشونت مشابه باشد، حتی اگر تولیدکنندگان محتوا به یک گروه تروریستی تعیین شده مرتبط نباشند.

مایکروسافت متعهد شد که کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی خود را برای شناسایی و جلوگیری از خشونت گسترش دهد، در حالی که متا، شرکت مادر فیس بوک، همکاری با مرکز مطالعات بین المللی میدلبری در مورد تروریسم، افراط گرایی و ضد تروریسم را اعلام کرد.

کاخ سفید پیشتر اشاره کرد که بایدن سال گذشته قانون جرایم ناشی از نفرت Covid-19 را امضا کرد. این قانون دو حزبی در بحبوحه همه‌گیری کروناویروس، به افزایش گزارش‌های حوادث مرتبط با نفرت علیه آمریکایی‌های آسیایی می‌پردازد.

در ماه ژوئن، کنگره قانون جوامع امن‌تر دو حزبی را به تصویب رساند که مهم‌ترین تلاش برای رسیدگی به خشونت با سلاح در 30 سال گذشته است. این قانون بررسی‌های پیشینه را در میان جوان‌ترین خریداران اسلحه گسترش داد و شامل تأمین مالی برای ایالت‌ها برای وضع «قوانین پرچم قرمز» شد که به دور نگه داشتن سلاح گرم از دست کسانی که برای خود یا دیگران خطرناک تلقی می‌شوند، کمک می‌کند.

بایدن قول داد به شفای «روح ملت» کمک کند اما شواهد حاکی از آن است که کشور بیش از چند دهه گذشته تقسیم شده است. بر اساس یک نظرسنجی در ماه گذشته، از هر پنج آمریکایی دو نفر معتقدند جنگ داخلی حداقل تا حدودی در دهه آینده محتمل است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که اختلافات سیاسی از زمان روی کار آمدن بایدن بدتر شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شطرنج: آخرین دور از حماسه هانس نیمن در سنت لوئیس در روز چهارشنبه | شطرنج

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هانس نیمن هفته آینده توسط سه …