به روز رسانی زنده اخبار استرالیا: جولیا گیلارد می گوید بحث جمهوری پس از مرگ ملکه اجتناب ناپذیر است، اما عجله ای وجود ندارد | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

‘باید کنار بیاییم’ روابط رو به رشد روسیه و چین: مارلز

نخست وزیر موقت، ریچارد مارلز، در مورد نظراتی که از آن آمده است پرسیده می شود اندرو هستیوزیر دفاع در سایه که تشریح کرد رئیس جمهور شی و پوتینملاقات او در ازبکستان به عنوان یک “رابطه هیولا”.

س: آیا این توصیفی است که شما آن را تأیید می کنید؟

مارلز:

این زبانی نیست که من استفاده کنم، اما ما شاهد تعامل بیشتر بین چین و روسیه هستیم.

این را در دیداری که بعد از المپیک زمستانی برگزار شد، دیدیم. ما شاهد مانورهای مشترک چین و روسیه در شمال اقیانوس آرام هستیم. این رابطه ای است که در حال رشد است و بدیهی است که این چیزی است که بر شرایط استراتژیکی که باید با آن دست و پنجه نرم کنیم و پیچیدگی آن شرایط تأثیر می گذارد.

جهانی که ما در آن زندگی می کنیم اکنون جهانی است که در آن نظم جهانی مبتنی بر قوانین، که اساس صلح و رفاه بوده است، تحت فشار زیادی قرار گرفته است و ما شاهد آن هستیم که در شرق اروپا با تهاجم وحشتناک روسیه به اوکراین. اما ما آن را در هند و اقیانوس آرام نیز می بینیم. و قوانین پیرامون آزادی دریانوردی در مکان هایی مانند دریای چین جنوبی، که اساساً برای منافع ملی استرالیا مهم است. همه اینها چیزی است که ما باید با آن سر و کار داشته باشیم.

مارلز می‌گوید بهره‌برداری از زیردریایی‌هایی که در جاهای دیگر نیز کار می‌کنند مفید خواهد بود.

س: آیا گزینه ترجیحی… طراحی جدید قایق می تواند توسط هر سه کشور شریک استفاده شود؟

مارلز می‌گوید که «در موقعیتی نیست که بتواند به این جزئیات بپردازد» اما چیزی که می‌تواند بگوید این است که:

این یک فرآیند سه جانبه مشارکتی است. می دانید، بریتانیا و ایالات متحده با ما همکاری می کنند تا ببینیم استرالیا این توانایی را به دست آورد و این یک مشارکت بسیار بین هر سه کشور است. و بسیار مهم است که هرچه به جلو می رویم، قابلیت زیردریایی که داریم، قابلیتی است که توسط حداقل یک کشور دیگر اداره می شود تا یک پایگاه پایدار مشترک داشته باشیم و تجربه مشترکی از آن پلت فرم داشته باشیم.

از مارل پرسیده می شود که آیا منظور او زیردریایی هایی است که در حال حاضر توسط یک کشور دیگر اداره می شوند، ABC می پرسد “زیرا این پیشنهادها وجود دارد که هر سه کشور ممکن است در مورد نسخه آینده ناوگان بعدی زیردریایی های هسته ای، SSNX در ایالات متحده شریک شوند.”

مارل در پاسخ به اینکه آیا این سرگرمی است:

خوب، می‌دانید، هم بریتانیا و هم ایالات متحده از نظر توانایی‌های زیردریایی خود در حال تکامل هستند و این بخشی از چشم‌انداز را تشکیل می‌دهد که این روند در برابر آن اتفاق می‌افتد و این تصمیم‌ها گرفته می‌شوند.

تنها چیزی که در حال حاضر می‌توانم بگویم این است که همانطور که گفتم تلاش‌های مشترک بسیار زیادی وجود دارد، هر سه کشور روی این موضوع کار می‌کنند و ما شروع به دیدن این موضوع کرده‌ایم که به کجا می‌رود و در فکر کردن به اینکه بهترین گزینه برای استرالیا چیست، ما بسیار متذکر هستند که بهره برداری از یک زیردریایی که در جاهای دیگر نیز عملیاتی شده باشد، سودمند خواهد بود.

مارلز می‌گوید بخش زیردریایی دولت سابق بخشی از دهه تلف شده است

یک سال از پایان قرارداد زیردریایی استرالیا با فرانسه و اعلام توافق سه جانبه با ایالات متحده و بریتانیا می گذرد، اما هنوز سوالاتی در مورد ناوگان آینده زیردریایی های هسته ای استرالیا وجود دارد.

ریچارد مارلزوزیر دفاع و سرپرست نخست‌وزیر (از آنجایی که آلبانیز برای تشییع جنازه ملکه در لندن است)، به تازگی با ABC Breakfast News از جیلونگ صحبت کرد.

از مارلز در مورد اینکه آیا از ABC گزارش می دهد یا خیر، سوال شد لورا تینگل ساعت 7.30 که مقامات دفاعی در مورد تغییر زیردریایی فرانسوی به Aukus در تاریکی نگه داشته شدند، او را شگفت زده کرد:

خوب، چیزهای زیادی در مورد آنچه یک سال پیش رخ داد وجود داشت که در آن زمان ما را شگفت زده کرد و، می دانید، نحوه ورود دولت سابق به توافق با فرانسه و سپس شرایطی که آنها بر اساس آن – آنها از این توافق خارج شدند. .

منظورم این است که همه اینها واقعاً به یک دهه تلف شده اشاره می کند، در واقع، از نظر حضور و خروج از ترتیبات مختلف در زمانی که ما واقعاً نیاز داشتیم بر روی توانایی های آینده در پایان کلاس کالینز تمرکز کنیم. در مورد عمر آن و بسیاری از سوالات بسیار مهم وجود داشت، من در مورد روندی که پیش از سال گذشته رخ داد فکر می کنم، اما بدیهی است که در جایی که در حال حاضر هستیم این است که یک سال از ترتیبات Aukus می گذرد و ما تمرکز بر حرکت رو به جلو و دستیابی استرالیا به نسل بعدی قابلیت زیردریایی مورد نیاز این کشور.

گیلارد: «بحث سنجیده» ما را به سمت یک جمهوری می برد

نخست وزیر سابق جولیا گیلارد با ABC صحبت کرد جیمز گلندی، افکار خود را در مورد امواج سیاسی مرگ ملکه به اشتراک می گذارد.

من همیشه فکر می کردم وقتی ملکه ما را ترک می کند، باعث یک دوره تأمل می شود. من فکر می کردم که اینجا در بریتانیا و مسائل زیادی در مورد هویت ملی وجود دارد که بریتانیا با آنها دست و پنجه نرم می کند – آینده اسکاتلند، آینده ایرلند شمالی، معنای ملت بودن در جهان بدون تماس با اتحادیه اروپا چیست. که آنها داشتند، دنیای پس از برگزیت که اکنون در آن زندگی می کنند.

و من همیشه فکر می‌کردم در استرالیا نیز مجموعه‌ای از بازتاب‌های جدید در مورد ترتیبات قانون اساسی ما ایجاد خواهد شد. اما هیچ عجله ای وجود ندارد و من قطعاً آنچه را که نخست وزیر گفته است تأیید می کنم. زمان برای بحث سنجیده وجود دارد. مطمئنا الان برای آن خیلی زود است. کارهایی که مردم می خواهند برای احترام به ملکه، نخست وزیر، نخست وزیر ما در مراسم تشییع روز دوشنبه انجام دهند.

همه این موارد باید کار شود. و سپس فکر می‌کنم می‌توانیم یک بحث سنجیده و ثابت داشته باشیم که در نهایت ما را به سمت یک جمهوری خواهد برد. اما سریع نخواهد بود

گیلارد همچنین خاطرات شخصی خود را از ملکه به اشتراک گذاشت:

از نظر رواقی بودن او به یاد دارم، ما در پشت صحنه افتتاحیه نشست سران دولت های مشترک المنافع آنجا بودیم و اتفاقی که در افتتاحیه تا پایان آن رخ داد این بود که قرار بود هر رهبر از 54 کشور روی صحنه بیایند و اعلام شوند. ، مورد تشویق قرار می گیرند و بعد من نفر دوم می آمدم و او آخرین می آمد. بنابراین ما در این صف بزرگ منتظر بودیم تا روی صحنه برویم و بسیار آرام حرکت می کردیم.

بنابراین به او گفتم: “آیا می توانم از کسی بخواهم که برایت صندلی بیاورد؟” و او گفت: “نه، من خوب هستم که بایستم.”

و من واقعاً حیف است زیرا اگر کسی برای شما صندلی می گرفت، ممکن بود کسی برای من صندلی می آورد.

صبح بخیر

نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، او به لندن پرواز می کند و در آنجا به استرالیا پس از مرگ ملکه الیزابت دوم تسلیت می گوید. او پنجشنبه شب استرالیا را در کنار فرماندار کل ترک کرد. دیوید هرلیو هیئتی متشکل از 10 نماینده استرالیا.

انتظار می رود آلبانیز خواب ملکه را در تالار وست مینستر ببیند و با نخست وزیر بریتانیا دیدار کند. لیز تراس، در حالی که در لندن است.

در اولین مصاحبه خود پس از مرگ ملکه، نخست وزیر سابق جولیا گیلارد بر بحث جمهوری تاثیر گذاشته است.

گیلارد به رادیو بی بی سی گفت:

من همیشه به ناچار فکر می‌کردم وقتی سلطنت ملکه الیزابت به پایان رسید، مردم فکر می‌کنند، اما مردم این کار را به روشی بسیار سنجیده و بدون عجله انجام خواهند داد.

عزاداری در جامعه تنیس نیز به عنوان قهرمان شش بار اوپن استرالیا برگزار می شود راجر فدرر برای یکی از بزرگترین حرفه های این ورزش وقت گذاشته است.

استرالیایی عالیه راد لیور یکی از کسانی بوده است که به مردی که به گفته بسیاری میخائیل باریشنیکوف تنیس بود ادای احترام کرده است.

بیا بریم!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …