دانش آموز دبیرستانی هالیوود به دلیل مصرف بیش از حد قرص فنتانیل درگذشت | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دختر نوجوان در دبیرستان هالیوود روز سه‌شنبه پس از مصرف قرص‌های تقلبی مملو از فنتانیل، در بیمارستان بستری شد.

این حادثه که توسط پلیس لس آنجلس به عنوان یک قتل بررسی می شود، در حالی رخ می دهد که مقامات فدرال شمارش ملی جدید مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد را اعلام کردند که نشان می دهد روزانه نزدیک به 200 نفر در ایالات متحده به دلیل مصرف بیش از حد فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی جان خود را از دست می دهند.

از سال 2019، ایالات متحده شاهد افزایش شدید مرگ و میر نوجوانان ناشی از مصرف بیش از حد بوده است، زیرا سیل قرص های تقلبی که شبیه قرص های معمولی اکسی کدون، پرکوست یا زاناکس هستند اما در واقع حاوی فنتانیل هستند، وارد بازار سیاه شده است.

پلیس گفت که افسران به دبیرستان برنشتاین در هالیوود عصر روز سه شنبه پس از اینکه یکی از والدین به مدرسه رفتند تا دانش آموزی را پیدا کنند که طبق انتظار به خانه نیامده بود، فراخوانده شدند.

مقامات گفتند که والدین متوجه شدند که دختر علائم اوردوز را تجربه می کند. آن نوجوان به والدین هشدار داد که دوستش نیز مشکل دارد. به گفته پلیس، وقتی والدین و یک کارمند مدرسه وارد حمام زنان شدند، متوجه شدند که نوجوان دوم پاسخگو نیست، با 911 تماس گرفتند و سعی کردند او را زنده کنند. امدادگران اورژانس در محل حادثه مرگ دانش آموز را اعلام کردند. نوجوان دیگر نیز در بیمارستان بستری شده و حالش مساعد است.

بازرسان گفتند که قربانیان ظاهراً قرص‌های Percocet را در پارکی در مجاورت خریداری کردند. پلیس خاطرنشان کرد که خدمه اورژانس به چندین تماس دیگر برای اوردوز در همان منطقه پاسخ دادند که گمان می‌رود دانش‌آموزان دبیرستانی دیگر باشند.

فنتانیل یک ماده افیونی مصنوعی است که به قدری قوی است که یک قرص تقلبی می تواند کشنده باشد. مقادیر زیادی از این قرص های تقلبی به ایالات متحده قاچاق می شود و در بازار مواد مخدر غیرقانونی در گردش است، به این معنی که نوجوانان اغلب ناخودآگاه داروی کشنده را مصرف می کنند.

108174 مورد بیش از حد دارو که توسط CDC در روز چهارشنبه در آمارهای جدید برای 12 ماه منتهی به آوریل 2022 گزارش شد، نسبت به ماه قبل کاهش جزئی داشته است. با این حال، مرگ و میر ناشی از مواد مخدر هنوز نزدیک به بالاترین میزان ثبت شده است، زیرا مواد افیونی مصنوعی از جمله فنتانیل تا حد زیادی کشنده ترین مواد مخدر در کشور است.

مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی مصنوعی از سال 2019 بیش از دو برابر شده است و اکنون حدود 67 درصد از مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از حد را تشکیل می دهد.

دکتر راهول گوپتا، مدیر دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر کاخ سفید در بیانیه ای گفت: “داده های منتشر شده توسط CDC امروز همچنان نشانه های امیدواری را نشان می دهد زیرا مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد نسبت به داده های ماه گذشته کاهش یافته است.” اما “ما باید بیشتر تلاش کنیم تا تعداد مصرف بیش از حد را کاهش دهیم”.

ماه گذشته، مقامات بندر در آریزونا از کشف 250000 قرص فنتانیل خبر دادبرخی از آنها در رنگ های رنگین کمانی روشن تولید شده اند تا درست شبیه آب نبات به نظر برسند. دادستان کل فلوریدا هشدار داد که این قرص های رنگارنگ ممکن است برای جذب کودکان طراحی شده باشند.

صدها نفر از والدین کودکانی که در اثر مصرف بیش از حد فنتانیل جان خود را از دست داده اند، سازماندهی شده اند تا آگاهی دانش آموزان را در مورد خطرات افزایش دهند و از دولت بخواهند اقدامات بیشتری برای جلوگیری از مرگ و میر انجام دهد.

لورا دیدیه، مادر کالیفرنیای شمالی، که پسر 17 ساله‌اش در سال 2020 بر اثر مصرف قرص فنتانیل تقلبی درگذشت، به آبان نیوز گفت: «ما بچه‌هایمان را از دست می‌دهیم و تمام کاری که آنها انجام می‌دهند آزمایش است. فنتانیل حتی به آنها فرصتی نمی دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین بولتن اخبار | 7 اکتبر – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، با مهم ترین داستان ها از …