مردم آرامش خود را حفظ می کنند و برای دیدن ملکه که در حالت خوابیده است صف می کشند ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صف صبور بی‌پایان برای ادای احترام به ملکه روز پنجشنبه به حداکثر طول خود نزدیک می‌شد، زیرا هنوز افراد بیشتری از سراسر کشور برای پیوستن به آنچه که شاید به تصویر تعیین‌کننده دوره سوگواری تبدیل شده است، وارد شدند.

بخش فرهنگ گفت که صف عبور از تابوت پرچم‌دار در تالار وست‌مینستر، تازه‌واردها را در برموندسی، در سمت جنوبی رودخانه تیمز، تقریباً در آخرین نقطه ظرفیت خود در پارک ساوت‌وارک نزدیک می‌برد.

زمان انتظار، که در تمام طول روز افزایش یافته بود، تخمین زده شد که بیش از نه ساعت باشد.

به نظر می‌رسید که اولین روز کامل دراز کشیدن پادشاه فقید، پیش‌بینی‌هایی را تأیید می‌کرد که تعداد زیادی از مردم مایلند به مراسم بپیوندند، حتی اگر زمان انتظار هنوز به برخی از حدس‌های نگران‌کننده‌تر تا 30 ساعت نزدیک نشده باشد.

باران در لندن متوقف شد، اما خط مچ بند که به سمت غرب از پارلمان، بر روی پل لمبث، و سپس شرق در امتداد رودخانه کشیده شده بود، در زیر آسمان تقریباً همیشه خاکستری جمع شده بود. پیش بینی می شود دمای هوا در شب تا صبح روز جمعه به 11 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

کسانی که در صف طولانی‌ترین صف زندگی‌شان قرار گرفتند، این کار را با آمیزه‌ای از رفاقت، اراده و البته صبر انجام دادند. زیرساخت‌های مستحکم از توالت‌های قابل حمل، کافه‌هایی که در تمام ساعات کار باز هستند و صدها مارشال داوطلب به آن‌ها کمک می‌کردند.

جولی نیکلسون، 49 ساله، که با دختر 11 ساله خود، مایا، که به خاطر آن از مدرسه خارج شده بود، در صف ایستاده بود، گفت: «این همه چیز برای کل کشور تغییر می کند، چه سکه های پوندی، یا اسکناس، تمبر، گذرنامه. روز.

نیکلسون گفت: «من برای معلمان پیام گذاشتم. بنابراین امیدواریم که به مشکل نخوریم.

مایا (سمت چپ) و جولی نیکلسون در ساحل جنوبی صف می کشند.
مایا (سمت چپ) و جولی نیکلسون. عکس: آنتونیو اولموس/ آبان نیوز

شب قبل این جفت از کاخ باکینگهام که هنوز جمعیت قابل توجهی را به خود جلب می کرد، بازدید کردند و ادای احترام گل ها را در پارک سبز مشاهده کردند. ایستادن در صف برای دیدن تابوت ملکه آخرین ادای احترامی بود که می خواستند بپردازند. نیکلسون گفت: «ما عادت داریم هر کریسمس بنشینیم و سخنرانی ملکه را تماشا کنیم. “این دیگر هرگز تکرار نخواهد شد.”

یک سیستم جداگانه از بلیط‌های دارای مهر زمانی برای افراد دارای معلولیت یا سایر معلولیت‌ها وجود دارد که برای آن‌ها ساعات طولانی در یک خط به آرامی غیرممکن است. با این حال، بسیاری در صف اصلی به رواقی نیاز داشتند، مانند کارل برتون، 67 ساله، که در صورت بروز مشکل کمر، داروهای مسکن بسته بندی کرده بود.

برتون در سخنی مشترک از منتظران، واضح بود که می‌خواهد آنجا باشد، اگر کاملاً مطمئن نبود که امیدوار است چه پیام ذهنی را قبل از تابوت منتقل کند. او پیشنهاد کرد: «واقعاً از شما برای 70 سال خدمت تشکر می کنم.

کارل برتون
کارل برتون عکس: آنتونیو اولموس/ آبان نیوز

داونینگ استریت از صبر و استقامت کسانی که در صف ایستاده بودند ستایش کرد. سخنگوی رسمی لیز تراس گفت: «تعجبی نیست که چنین تعداد زیادی از مردم بخواهند اعلیحضرت را به این طریق تجلیل کنند. ما تعداد زیادی از مردم را در اختیار داریم، و دیدن همه در کنار هم خیلی خوب است.»

به محض ورود، عزاداران به صورت دسته‌ای به سمت پایین پله‌های سنگی در عقب تالار وست مینستر، قلب ساختمان پارلمان متعلق به قرن یازدهم هدایت شدند. در مقابل تابوت ملکه، که بر روی سکویی به نام کاتافالک بلند شده بود، و بالای آن استاندارد سلطنتی و تاج سلطنتی بود، مردم برای چند ثانیه مکث کردند و عموماً سرشان را تکان دادند یا تعظیم کوتاهی کردند. برخی آشکارا ناراحت بودند و همراهانشان از آنها دلجویی می کردند.

با فرش‌هایی که روی کف سنگی گذاشته شده‌اند، در روزهای قبل از تشییع جنازه ملکه در روز دوشنبه، سالن تقریباً در سکوت ثابت باقی می‌ماند و تنها با یک ضربه بلند عصا هر 20 دقیقه به نشانه تغییر گارد تشریفاتی شکسته می‌شود.

هر گروه 10 نفره عمدتاً از هنگ‌های باستانی Yeomen of Guard و Gentlemen at Arms با گروه سلطنتی کمانداران که به عنوان محافظ ملکه در اسکاتلند خدمت می‌کردند، تشکیل شد. از جمله کسانی که روز پنجشنبه به این وظایف ملحق شدند، بن والاس، وزیر دفاع، و آلیستر جک، وزیر اسکاتلند، که اعضای شرکت سلطنتی کمانداران هستند، بودند.

بسیاری دیگر از نمایندگان، همتایان و کارمندان مجلس که نیازی به پیوستن به صف نداشتند، با مهمانان خود همراه شدند.

برای کسانی که مجبور بودند منتظر بمانند، صف یک پدیده دائما در حال تغییر بود، با زمان‌های انتظار پیش‌بینی‌شده همیشه نامشخص، اما برخی از افرادی که قبل از طلوع فجر روز پنج‌شنبه به آن‌ها پیوستند، در کمتر از پنج ساعت به داخل خانه رسیدند.

در اوایل بعد از ظهر خط به طور قابل توجهی کوچکتر از قله بعدی خود بود و به درستی تا حدودی به سمت غرب، بین پل های بلکفریرز و واترلو شروع می شد.

رافی راجا، یک رهبر تیم 35 ساله از برادفورد، که آنجا ایستاده بود، گفت که تصمیم گرفته پس از آن بیاید که دوستش، مالکیت بهارج، 57 ساله، یک کارگردان بازیگر از شرق لندن، او را در راه بازگشت به خانه از سفر به تونس رهگیری کرد. و پیشنهاد داد با هم صف بکشند.

ملکیت بهارج و رفیع راجا.
ملکیت بهارج و رفیع راجا. عکس: شان اسمیت/ آبان نیوز

راجا روابط خاص خود را با پادشاه فقید بازگو کرد، از جمله این واقعیت که اولین هدیه نامزدی مادرش پس از ورود به انگلیس از پاکستان، یک سینی چای بود که روی آن ملکه بود. او حتی او را در 9 سالگی هنگامی که از رستورانی در برادفورد بازدید کرد، ملاقات کرد.

راجا گفت: «او بانویی بسیار زیبا، بسیار کاریزماتیک و مؤدب بود. “یکی به من گفت که بی اعتنایی کنم، اما من نمی دانستم چگونه این کار را انجام دهم. ضربه ای به گونه ام زد که برایش خوب بود. فکر نمی‌کنم نسل بعدی به اندازه او آدم بزرگی باشد.»

سارا گونزالس سنتنو
سارا گونزالس سنتنو عکس: شان اسمیت/ آبان نیوز

بهارج گفت که در حال تماشای پوشش تلویزیونی بوده است و “احساس کرد که باید بروم – احساس کشیدگی کردم”. او از راجا دعوت کرد که روی کاناپه خود بماند و او را همراهی کند، به ویژه اینکه دوستان از قبل از همه‌گیری کووید نتوانسته بودند یکدیگر را ببینند.

سارا گونزالس سنتنو 30 ساله و اصالتاً فرانسوی به آنها پیوست. او که اکنون یک مستندساز ساکن لندن است، در حال مصاحبه با دیگران در صف یک پروژه بود.

ملکه با فرانسه بسیار متفاوت است. سرشان را بریدیم. جالب است که چگونه همه می توانند ساعت ها برای ادای احترام صف بکشند. این بسیار بریتانیایی است.

روزاموند ادواردز، یک وکیل 54 ساله از لندن، گفت که او منتظر استراحت در حجم کاری خود بوده است و تصمیم گرفته است که “حتی اگر به معنای کار اضافی باشد” شرکت کند.

او در نظر داشت ساعت 6 صبح به آنجا برسد، اما در نهایت ساعت 10:30 صبح آمد، و از آن نقطه انتظار هشت ساعت انتظار را داشت.

ادواردز گفت که او در دریای کارائیب بزرگ شده است و سلطنت “در تمام دوران کودکی ام بخشی از آگاهی من بود”.

روزاموند ادواردز
روزاموند ادواردز عکس: شان اسمیت/ آبان نیوز

با این حال، مانند همه چیزهایی که به مرگ سلطنتی مربوط می شود، در حالی که گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که همه به دنبال آن هستند، اما همه به آن متعهد نبودند.

مولی هیل، 27 ساله، که برای یک شرکت حسابداری کار می کند، گفت که به جای شرکت در آن، برای تماشای خط آمده است. فکر می کنم می توانید یک صف را ببینید. آنها نگاه خاصی به آنها دارند. این لحظه ای در تاریخ است و دیدن اینکه چه تعداد از مردم می خواهند درگیر شوند و به آنها احترام بگذارند هیجان انگیز است.

“اما من فکر می کنم، در پایان روز، شما فقط به یک تابوت نگاه می کنید و من ملکه را زنده دیده ام.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …