رقابت مردم برای مبادله اسکناس کاغذی قبل از مهلت | بانک انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مصرف‌کنندگان در حال رقابت برای مبادله اسکناس‌های کاغذی قدیمی خود با نسخه‌های پلاستیکی جدید هستند، درست بیش از دو هفته قبل از اینکه در پایان سپتامبر اعتبار قانونی آنها متوقف شود.

بانک مرکزی انگلیس به مردم هشدار داده است که انتظار داشته باشند که صف های طولانی در دفتر مرکزی خود در خیابان Threadneedle در شهر لندن به دلیل تلاش برای مبادله اسکناس های 20 پوندی و 50 پوندی وجود داشته باشد.

شخصی اسکناس 20 پوندی پلیمری را در مقابل پرتره ای از هنرمند جی ام دبلیو ترنر در تیت بریتانیا در لندن نگه می دارد.
شخصی اسکناس 20 پوندی پلیمری را در مقابل پرتره ای از هنرمند جی ام دبلیو ترنر در تیت بریتانیا در لندن نگه می دارد. عکس: Kirsty O’Connor/PA

این به مشتریان اطمینان داده است که مهلتی برای مبادله اسکناس وجود ندارد. با این حال، این واقعیت که آنها دیگر در مغازه ها یا مشاغل پذیرفته نمی شوند، باعث عجله برای مبادله آنها شده است.

به گفته وب سایت بانک، مشتریان در روزهای اخیر به دلیل “تقاضای بسیار زیاد” مجبور شده اند بیش از یک ساعت منتظر بمانند.

این سازمان می‌گوید مشتریانی که بعد از ساعت ۲ بعدازظهر می‌آیند، ممکن است خدماتی دریافت نکنند، زیرا پیشخوانی که در آن می‌توان اسکناس‌ها را مبادله کرد، فقط بین ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر باز است.

بانک هشدار داد: “صف های طولانی وجود خواهد داشت و ممکن است با زمان انتظار بیش از یک ساعت مواجه شوید.” ما از شما می‌خواهیم که زمان‌های انتظار طولانی را هنگام سفر به بانک برای انجام مبادله حضوری در نظر بگیرید.

بانک پیشنهاد کرده است مشتریانی که نیازی به استفاده فوری از پول کاغذی ندارند، اسکناس های قدیمی خود را از طریق پست به دفاتر این بانک ارسال کنند.

دارندگان اسکناس های کاغذی قدیمی، از جمله اسکناس های مستقر در خارج از بریتانیا، در شبکه های اجتماعی با بانک تماس می گیرند تا بپرسند که آیا ارز بی ارزش باقی می ماند یا خیر.

بانک توئیت کرد: «کلیه اسکناس های اصلی بانک انگلستان که به زودی از گردش خارج شده اند یا به زودی خارج می شوند ارزش اسمی خود را برای همیشه حفظ می کنند و می توانند با بانک انگلستان در لندن مبادله شوند.»

اسکناس‌های پلیمری در سال 2016 توسط بانک معرفی شدند و به 320 سال پول کاغذی در بریتانیا پایان دادند و اسکناس 5 پوندی که سر وینستون چرچیل را نشان می‌داد اولین موردی بود که تعویض شد.

اسکناس‌های 20 پوندی جدید هنرمند JMW Turner در فوریه 2020 منتشر شد و به دنبال آن اسکناس پلیمری 50 پوندی حاوی رمز شکن Bletchley Park و دانشمند Alan Turing در ژوئن 2021 منتشر شد.

اسکناس پلیمری 50 پوندی با حضور آلن تورینگ.
اسکناس پلیمری 50 پوندی با حضور آلن تورینگ. عکس: جو گیدنز/PA

از اکتبر، این اسکناس‌های 20 پوندی و 50 پوندی پلیمری تنها نسخه‌های پذیرفته‌شده توسط شرکت‌های بریتانیایی خواهند بود، اما بانک توضیح داد که برخی از بانک‌های بریتانیا نیز اسکناس‌های برداشت‌شده را در صورتی که توسط مشتری سپرده شود، می‌پذیرند و برخی از شعب پست نیز این اسکناس‌ها را می‌پذیرند. آنها را بپذیرید

در حالی که اکثر اسکناس های کاغذی 20 و 50 پوندی در گردش با نسخه پلیمری جدید جایگزین شده اند، بیش از 6 میلیارد پوند اسکناس های 20 پوندی – با تصویر آدام اسمیت اقتصاددان – و بیش از 8 میلیارد پوند همچنان در گردش هستند. اسکناس های کاغذی 50 پوندی – با حضور متیو بولتون، کارآفرین و مهندس جیمز وات.

پس از مرگ ملکه، سکه‌ها و اسکناس‌های کشور به مرور زمان با نسخه‌هایی که سر شاه چارلز را نشان می‌دهد جایگزین خواهند شد. با این حال، انتظار می رود که این روند حداقل دو سال و احتمالا بیشتر برای سکه ها طول بکشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیوید اسکوایرز در … جک لزلی از پلیموث آرگیل – یک پیشگام واقعی فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کاریکاتوریست ما در فوروارد، که پس …