جهان یک مادر را از دست داد: عزاداران به ملکه الیزابت دوم ادای احترام می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ده‌ها هزار نفر از مردم عزادار روز پنجشنبه ساعت‌ها در صف ایستادند تا تابوت ملکه الیزابت دوم را ببینند و بسیاری از آنها احساس رفاقت و جو شادی را گزارش کردند.

کسانی که مایل به ادای احترام به پادشاه فقید بودند، حداقل 9 ساعت انتظار داشتند و ملکه در حال حاضر در تالار Westminister لندن در ایالت خوابیده است.

از بعدازظهر پنجشنبه، این خط تقریباً 4.2 مایل (6.8 کیلومتر) طول داشت و در امتداد سواحل رودخانه تیمز تا نزدیکی ساحل برموندزی در ساوت‌وارک امتداد داشت، اگرچه بعد از ظهر از بین رفت.

کیت هرن، خبرنگار ارشد ساوتوارک نیوز، که اوایل امروز با جمعیت در برموندزی آمیخته بود، گفت: «خیلی خوب بود. همه واقعاً دوستانه و خوشحال به نظر می رسیدند که آنجا بودند.»

او افزود: «آنطور که فکر می‌کنید فضای غم‌انگیز نبود، به نوعی شادی‌آور بود.

هرن به یورونیوز گفت، در حالی که جمعیت شناسی بیشتر به سمت افراد مسن تر بود، بسیاری از جوانان نیز برای ادای احترام به پادشاه شرکت کردند و به “احساس اجتماعی” کمک کردند.

هرن ادامه داد: تشییع جنازه ملکه به یک “رویداد ملی” تبدیل شده است. این حس در بین مردم وجود دارد که آنها در چیزی شرکت می کنند که یک بار در یک رویداد سه یا چهار نسل است.

او افزود: «مردم می خواهند به گذشته نگاه کنند و بگویند من آنجا بودم.

حجم عزاداران در صبح پنجشنبه به قدری زیاد بود که دولت بریتانیا یک ردیاب آنلاین صف آنلاین را در یوتیوب راه اندازی کرد که زمان انتظار و مکان صف را نشان می دهد.

دنیا یک مادر را از دست داده است

دبی تیبرت، 58 ساله، یکی از کسانی بود که می خواست روز پنج شنبه ملکه را بزرگداشت کند.

تیبرت همراه با همسر، پسرش و یک دانشجوی آلمانی مبادله ای که در حال حاضر با خانواده خود اقامت دارد، ساعت 4 صبح از ویلتشایر، جنوب غربی انگلستان، با سه ساعت و نیم رانندگی برای رسیدن به لندن ابری به راه افتاد.

پس از پنج ساعت و نیم صف ماندن، که به گفته او “اصلاً خیلی بد نبود”، تیبرت و همکاران در نهایت این فرصت را پیدا کردند که “ادای احترام کنند” و رسماً از کنار الیزابت دوم در سالن وست مینستر گذشتند.

“او [the Queen] تیبرت گفت که یک بانوی خاص بود که می خواهیم از او تشکر کنیم.

در صف طولانی و پر پیچ و خم، تیبرت گفت که همه «بسیار پرحرف» و «با هم» بودند، اما وقتی از پله‌ها به داخل سالن بالا رفتند، سکوت «محترمانه‌ای» فرود آمد.

او گفت: «واقعاً، واقعاً زیبا بود. “هیچ یک از ما شخصاً او را نمی شناختیم، اما این یک فقدان شخصی به نظر می رسد. او [the Queen] همیشه در زندگی ما حضور داشته، به ما خدمت کرده، زندگی خود را وقف ما کرده است، و واقعا سخت است که دیگر او را در اطراف ندیدن.”

پسرم به من گفت که انگار دنیا مادری را از دست داده است.

تیبرت در هنگام بازگشت از لندن در ماشین در حال صحبت با یورونیوز گفت که همه خانواده اکنون بسیار خسته شده اند و مشتاقانه منتظرند “پاهای خود را بلند کنند.”

به نظر می‌رسید که این رویداد در طول روز به خوبی مدیریت می‌شد و صدها مهماندار در دسترس بودند تا جمعیت را مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که هیچ کس وارد نمی‌شود.

برخی از مهمانداران با ساعات کاری بسیار طولانی مواجه بودند که از ساعت 6:30 صبح شروع می شد و در ساعت 19:00 همان شب به پایان می رسید، اگرچه برخی از مهمانداران در محل از روحیه بالایی برخوردار بودند.

تیبرت گفت که به پادشاه جدید، پادشاه چارلز سوم “امیدوار” است.

او گفت: “من فکر می کنم او واقعاً خوب خواهد بود.” “خب، امیدوارم، او برای مدت طولانی در بال ها منتظر بوده است.”

شاه چارلز که در سال 1948 متولد شد، پسر ارشد ملکه، طولانی‌ترین پادشاه بریتانیا بود که در انتظارش بود و دهه‌ها قبل از اینکه سرانجام بتواند بر تخت سلطنت بنشیند، نگاه می‌کرد.

کاخ باکینگهام جزئیات برنامه های مراسم خاکسپاری ملکه را در روز دوشنبه منتشر کرد.

این اولین مراسم تشییع جنازه ایالتی در بریتانیا پس از مرگ وینستون چرچیل، نخست وزیر سابق و رهبر زمان جنگ در سال 1965 خواهد بود.

انتظار می رود که اعضای خانواده سلطنتی و سران کشورها از سراسر جهان در میان 2000 نفری باشند که روز دوشنبه در مراسم تشییع جنازه کلیسای وست مینستر شرکت خواهند کرد.

مراسم تدفین کوچکتری برای اواخر همان روز در قلعه ویندزور برنامه ریزی شده است.

ملکه الیزابت دوم در 8 سپتامبر در بالمورال در سن 96 سالگی درگذشت. او طولانی ترین پادشاه در تاریخ بریتانیا بود و 70 سال سلطنت کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شش کشور اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری فرامرزی علیه جرایم مواد مخدر موافقت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، هلند، بلژیک، آلمان، فرانسه و ایتالیا …