بارو رایدرز به کامبریا امید بازگشت شوکه کننده در سوپرلیگ را می دهد | لیگ راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اچانتظار می‌رود که لی سنتورینز با گذشتن از فصل عادی مسابقات قهرمانی، تا فینال پلی‌آف قدم بزند و بازی میلیون پوندی را برنده شود. لی با کسب 1306 امتیاز در 26 پیروزی از 27 بازی خود در این فصل، بعید است که لنگ بزند. اگر آنها این کار را انجام دهند، فرض بر این است که Featherstone رتبه دوم – تنها تیمی که لی را در تمام فصل، در حمام گلی زمستانی در ماه فوریه شکست داده است – از مزیت استفاده خواهد کرد. اما، هرچند بعید به نظر می رسد، هالیفاکس، بارو، بتلی یا یورک می توانند فصل آینده جایگزین تولوز المپیک در سوپرلیگ شوند. این خطر زمانی است که فقط یک تیم صعود می کند و این کار کاملاً بر اساس سیستم پلی آف انجام می شود.

با پیروزی مقابل برانکوس لندن در ویمبلدون در روز یکشنبه، بارو به مقام چهارم دست یافت، یک دستاورد فوق العاده در اولین فصل آنها در چمپیونشیپ. تنها یک امتیاز بارو، حریفان پلی آف بتلی و یورک رتبه ششم را از هم جدا می کند. این آخر هفته یورک به هالیفاکس خواهد رفت که تنها دو بازی بیشتر از بتلی و بارو در لیگ برد. بین آنها کم است

هر پنج مدعی حذفی زیر لی – از جمله Featherstone – حداقل یکی از سایرین را شکست داده اند. بارو دو هفته پیش Featherstone را تا انتها هل داد و Fev به یک تبدیل مورد مناقشه نیاز داشت تا یکشنبه گذشته از هالیفاکس عبور کند. آخرین باری که لی در یک بازی واقعاً مشکل داشت در ماه ژوئن برابر بارو بود و آنها همچنان 30-28 پیروز شدند. قبل از آن، آنها تحت فشار قرار نگرفته بودند زیرا در ماه مارس فقط هالیفاکس را با 10 امتیاز شکست دادند.

برای هر چیزی غیر از فینال Leigh v Featherstone، دو نفر از رقبای بعید برای ارتقاء باید کار خارق العاده ای انجام دهند. با این حال، اکثر فصل‌های پس از فصل، یک پیچ غیرمنتظره دارند و – همانطور که لیدز و سالفورد به ترتیب در کاتالان‌ها و هادرزفیلد نشان دادند – تیم‌هایی که پس از یک دوره بازی که نیاز به پیروزی در بازی‌ها داشتند، به پلی آف می‌روند، اغلب برای رقابت‌های حذفی بهتر از تیم‌هایی آماده می‌شوند. در پایان فصل رقابت کرده اند.

قبلاً اتفاق افتاده است و نه چندان دور. در سال 2018، برانکوهای لندن از جایی به جایی نرسیدند تا در مسابقات مقدماتی حضور پیدا کنند، سپس دو بازی آخر خود را قبل از آن برد شگفت‌انگیز 4-2 در مقابل تیم محبوب تورنتو در بازی میلیون پوندی بردند. تفاوت در آن زمان این بود که برانکوها، هر چند بسیار غیرمعمول، تمام وقت بودند. بسته به اینکه به چه کسی اعتقاد دارید، صورتحساب دستمزد لی در این فصل بین 5 تا 10 برابر بیشتر از بارو است. تعداد زیادی از بازیکنان هالیفاکس، یورک، بارو و بتلی حقوق چهار رقمی دارند، در حالی که برخی از ستاره‌های لی طبق گزارش‌ها شش رقمی هستند.

جراد استک قبل از مسابقه بارو ریدرز مقابل هادرزفیلد جاینت در چلنج کاپ.
جراد استک قبل از مسابقه بارو ریدرز مقابل هادرزفیلد جاینت در چلنج کاپ. عکس: ویل متیوز/ PA

جای تعجب نخواهد بود اگر بارو در روز یکشنبه بتلی را شکست دهد، همانطور که در ماه آگوست انجام داد، و آنها می توانستند در Featherstone برنده شوند، همانطور که بتلی در ژوئن انجام داد. این باعث می‌شود که بارو یک برد بزرگ با بازگرداندن سوپر لیگ به کامبریا برای اولین بار در 26 سال گذشته فاصله داشته باشد.

نه اینکه بارو آماده ارتقاء باشد. در شبه جزیره فورنس، آنها در تلاشند تا خود را به عنوان یک باشگاه درجه دوم تثبیت کنند، زیرا می دانند که هر گونه جدایی از 20 باشگاه برتر تحت بازسازی IMG در صورت عدم موفقیت می تواند بسیار آسیب زا باشد. بارو موفقیت اخیر خود را بر روی هسته اصلی بازیکنان سابق خود بنا نهاده است: رئیس استیو نیل، سرمربی پل کری و دستیارش استیو ری.

کری می گوید: «این یک سفر باورنکردنی پس از آمدن فصل گذشته بود. “ما نمی خواهیم تمام شود. هواداران در تمام طول سال عالی بودند و این واقعا به ما کمک کرد تا ادامه دهیم. بیایید ببینیم در پلی آف چه کاری می توانیم انجام دهیم.”

بارو پس از تجربه قبلی خود در مسابقات قهرمانی، زمانی که آنها فقط دو فصل دوام آوردند، چند تغییر ایجاد کرده اند. مشارکت جامعه افزایش یافته است، جمعیت افزایش یافته است و آنها با تیم زنان خود که فصل بسیار خوبی را در لیگ دسته دوم سوپر لیگ زنان دارند، پیشتاز هستند.

بازیکنان مرد مستقر در خارج از منطقه، جلسات قدرتی و آماده سازی خود را در خانه انجام می دهند، و آنها را قادر می سازد که فقط دو بار در هفته برای تمرین به Furness بروند، و باشگاه وسایل حمل و نقلی را برای آنها در نظر می گیرد تا آنها را از تخلیه فیزیکی و مالی ناشی از رانندگی نجات دهد.

هر اتفاقی که بیفتد، بارو به خوبی انجام خواهد داد تا بهترین استعداد خود را حفظ کند. پاییز گذشته، Whitehaven معجزه مشابهی را انجام داد و در اولین فصل خود در چمپیونشیپ به پلی آف رسید و بازیکنان ستاره خود را لاچلان والمسلی و لوئیس ژوفرت را به هالیفاکس از دست داد. آنها در این سال قبل از تامین امنیت در هفته های اخیر تلاش کردند.

وینگر بارو، Theerapol Ritson مدتی است که در رادارهای سوپرلیگ بوده است و اگر پیشنهاد مالی مناسبی به او داده شود، مطمئناً پیشرفت خواهد کرد. حکیم میلودی، مرکز غیرقابل پیش‌بینی فرانسوی، قبلاً اعلام کرده است که پیشنهادی را در جای دیگری دریافت می‌کند و جارود ساموت، هافبک مالتایی، سال آینده 36 ساله خواهد شد. پیشاهنگان سوپرلیگ نیز به خوبی از شین توال وینگر لاغر اندام اسکاتلندی آگاه خواهند بود.

اینکه آیا کامبریا می تواند از یک تیم سوپرلیگ حمایت کند یا خیر، باید دید. از سال 1996، زمانی که ورکینگتون از 22 بازی در اولین فصل سوپرلیگ تنها 5 امتیاز کسب کرد، چنین چیزی وجود نداشته است. آخرین فصل بارو در فصل 90-1989، آنها را به طور مشابه از عمق خود خارج کرد و در 26 تلاش یک بار پیروز شد. Whitehaven از سال 1984 در میان نخبگان نبوده است.

از آن زمان، هر سه باشگاه به دو دسته پایینی صعود کرده‌اند، ورکینگتون در تابستان امسال مستقیماً به لیگ 1 بازگشت. هیچ یک از آنها پیشنهاد نکرده اند که می توانند به اندازه کافی بزرگ باشند تا در میان نخبگان کنار بیایند. هر سه آنها حداقل نیمی از دوازده فصل گذشته را در دسته سوم سپری کرده اند و در بیشتر سال ها، کمتر از 3000 هوادار هر هفته برای دیدن سه باشگاه حرفه ای کامبریا در حال فعالیت می روند. در چند سال گذشته، بارو به طور متوسط ​​1200 تماشاگر داشته است و Workington و Whitehaven هر کدام حدود 800 تماشاگر داشته اند.

Shane Toal در حال بازی برای Barrow Raiders.
Shane Toal در حال بازی برای Barrow Raiders. عکس: ویل متیوز/ PA

صدها طرفدار دیگر از لیگ راگبی آماتور سطح بالا در این شهرستان حمایت می کنند. غرب و جنوب کامبریا هنوز کانون‌های بازی هستند: هفت باشگاه برتر این شهرستان در لیگ کنفرانس ملی حضور دارند، با سه همسایه کوپلند – وات برو هورنتس، اگرمونت رنجرز و کلز – که همگی در فصل آینده در لیگ برتر حضور دارند. اگرچه سطح مشارکت در کامبریا به اندازه هر جای دیگر در رنج است: 30 سال پیش لیگ کامبرلند شامل 27 باشگاه بود. در حال حاضر 16 باشگاه در این منطقه وجود دارد، اگرچه Furness توانسته حدود 12 باشگاه را حفظ کند. 15 باشگاه کامبرین هفته گذشته در مسابقات نوجوانان بودند، که کاملاً چیزی است، و ردپای جغرافیایی این کد کوچک نشده است.

با این حال، ارتباط اصلی با لیگ برتر راگبی برای این نسل از کامبریان، دیدن بازیکنان محلی در تلویزیون است. از زمانی که RFL چند سال پیش طوفان کامبریا را تعطیل کرد، با وجود تولید افرادی مانند تول و ریتسون، هیچ آکادمی تمام وقت برای پرورش استعدادهای کامبریایی وجود نداشت. هال اف سی جدیدترین باشگاه سوپرلیگ است که در توسعه جوانان در این شهرستان مشارکت می کند و به وایت هاون کمک می کند تا مرکز عالی خود را اداره کند. در عوض مسئولیت تولید استعدادها بر عهده باشگاه های اجتماعی کامبریا است.

در حالی که یک یا دو بازیکن استاندارد سوپرلیگ از تیم های بزرگسالان خود بیرون می آیند – همانطور که کایل آمور در هنسینگهام انجام داد – اکثریت نوجوانان خود را با بالا و پایین رفتن M6 به سمت آکادمی های نخبه می گذرانند، همانطور که مورگان نولز مهاجم انگلیس از بارو تا سنت هلنز انجام داد. ، و هال KR ویل ماهر از کنیستون تا کسلفورد سرپا نگه می دارد. موانع موفقیت بسیار زیاد است.

NRL در یک قدم ساده و شگفت‌انگیز، بازی‌ها را به شهرهای روستایی که شیفته این ورزش هستند می‌برد. و با این حال – علیرغم اینکه بازیکنانی مانند ویگان، هادرزفیلد و هال همگی مجبورند ورزشگاه های مشترک خود را برای تابستان برای کار در زمین خالی کنند و بیش از 5000 هوادار در حال تماشای بازی وایتهون با سنت هلنز در چلنج کاپ در این فصل هستند – هیچ کس هرگز در یک بازی سوپر لیگ شرکت نمی کند. به کامبریا یکی از موانع آن نبود ورزشگاه مناسب است.

وایت هاون قرار بود زمین جدیدی برای میزبانی بازی های جام جهانی 2013 پیدا کند اما آنها همچنان منتظر هستند. ورکینگتون هشت سال پیش وارد این عرصه شد اما پس از تاخیر شورای آلردیل در تحویل ورزشگاه جدید برای ورکینگتون تاون برای اشتراک با باشگاه فوتبال ورکینگتون ردز، میزبانی خود را برای جام جهانی امسال از دست داد. باشگاه های بارو نیز به شدت به یک مکان جدید نیاز دارند. شاید اولین باشگاهی که استادیوم قرن بیست و یکمی را به دست آورد، در موقعیت برتر برای شروع جذب سوپر لیگ به منطقه باشد.

حداقل این شهرستان شاهد احیای تیم نماینده قدرتمند خود خواهد بود و کامبریا سیزدهم در 7 اکتبر در ورکینگتون به مصاف جامائیکا خواهد رفت. پس از آن، چه کسی می داند؟ کامبریا که در سال 1874 ایجاد شد، در آوریل آینده به عنوان یک شهرستان اداری دیگر وجود نخواهد داشت و دو مقام واحد جدید جایگزین می‌شوند: شمال غربی بار دیگر به کامبرلند، جنوب و شرق وست مورلند و فرنس تبدیل می‌شود. اگر رویای سوپرلیگ کامبریا با بارو بمیرد، ممکن است با پرچم جدیدی دوباره بیدار شود.

ساعت جام جهانی

با پنج بازی باقی مانده در NRL و Championship، و تنها سه بازی در سوپر لیگ، مربیان جام جهانی در آن دوره وحشت کور منتظر اخبار مصدومیت بازیکنان کلیدی هستند که می تواند برنامه های آنها را ویران کند. شان وین، سرمربی تیم ملی انگلیس، با از دست دادن الکس والمزلی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه پا، ضربه بزرگی را متحمل شد، اما لیام فارل، کهنه کار ویگان، پس از مصدومیت زانو که او را از پلی آف محروم کرد، فکر می کند که می تواند برای بازی در برخی از نقش ها آماده باشد. شاید با فرض عدم انتخاب او، گرت ویدوپ، هافبک وارینگتون، بازنشستگی بین المللی خود را اعلام کرد.

یک چیز دیگر

مالکان – و برخی از هواداران – باشگاه های سوپر لیگ خاطرات کوتاهی دارند. هر کسی که قهرمانی را تحقیر می‌کند و IMG را تشویق می‌کند که پل متحرک را برای جلوگیری از پیوستن باشگاه‌های مشتاق به نخبگان فرضی بالا ببرد، باید به خاطر داشته باشد که هفت باشگاه از ده‌ها باشگاه فعلی سوپر لیگ در فصل تابستان در لیگ دسته دوم بازی کرده‌اند و از پنج باشگاه باقی مانده، فقط سنت هلن ها در دهه گذشته یا بیشتر با سقوط به دسته پایین معاشقه نکرده اند. 8 باشگاه از 14 باشگاه در چمپیونشیپ این فصل در سوپرلیگ بازی کرده اند. سیالیت کلیدی است.

بدون نیاز به کلاه ایمنی را دنبال کنید توییتر و فیس بوک

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن هشدار داد در صورت بازپس گیری کنگره توسط جمهوری خواهان، تورم بدتر خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس جمهور با تغییر به حالت مبارزات …