استعفای حسابرس از شرکت های فولادی سانجیو گوپتا در بریتانیا | صنعت فولاد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حسابرس بسیاری از شرکت‌ها در شبکه شرکت‌های فلزی Sanjeev Gupta از دست‌کم پنج مورد از آنها استعفا داده است، در حالی که تنظیم‌کننده‌های بریتانیا در مورد عملکرد آن تحقیق کرده‌اند.

کینگ اند کینگ مستقر در لندن به عنوان حسابرس شرکت های اتحاد GFG گوپتا، یک گروه گسترده از شرکت های تحت کنترل او، استعفا داد.

این حسابدار توسط ناظم حسابداری، شورای گزارشگری مالی، به دلیل ممیزی هایش از چهار شرکت GFG تحت بررسی است.

کسب‌وکار گوپتا بیش از یک سال پس از فروپاشی حامی مالی اصلی او، گرین‌سیل کپیتال، در مارس 2021، تحت نظارت شدید قرار گرفته است.

دفتر کلاهبرداری جدی بریتانیا (SFO) در ماه مه 2021 اعلام کرد که در حال تحقیق در مورد اتحاد گروه خانواده گوپتا (اتحاد GFG) و گرین‌سیل به دلیل «تقلب مشکوک، تجارت متقلبانه و پولشویی» است. SFO در آوریل 2022 برای درخواست مدارک در دفاتر GFG حضور یافت، اما GFG هرگونه تخلف را رد کرده و گفته است که با بازرسان همکاری خواهد کرد.

این آشفتگی باعث نگرانی هایی برای آینده هزاران کارگر شاغل در گوپتا شده است. GFG قبلاً ادعا کرده بود که 35000 نفر را در سراسر جهان استخدام کرده است.

بر اساس پرونده‌هایی که روز پنجشنبه در ثبت شرکت‌های بریتانیا منتشر شد، شرکت‌هایی که استعفای حسابرس را در روز پنج‌شنبه گزارش کردند شامل فولادهای لیبرتی، فولاد بریتانیا، و لیبرتی استیل دالزل بودند. این شرکت‌ها کارخانه‌های فولاد را در روترهام و استوکزبریج در یورکشایر جنوبی اداره می‌کنند که نزدیک به 2000 نفر را استخدام می‌کند و دیگری در نزدیکی مادرول در جنوب گلاسکو.

بر اساس بررسی کسب‌وکارهایی که گوپتا را به عنوان مدیر فهرست کرده‌اند، شرکت‌های دیگری که استعفای کینگ و کینگ را گزارش کردند، Liberty Pressing Solutions (کاونتری) و Liberty Steel Distribution بودند. فایننشال تایمز برای اولین بار گزارش داد که King & King از شرکت های GFG استعفا داده است.

یکی از سخنگویان GFG Alliance گفت: «ما شرکت King & King را به دلیل مشکلات کلی ناشی از سقوط Greensill Capital جدا کردیم. ما در مرحله انتصاب حسابرسان جدید هستیم. هیچ تأثیری بر عملکرد هیچ یک از مشاغل ما وجود ندارد.»

هیچ‌کدام از شرکت‌ها از سال منتهی به 31 مارس 2019، حساب‌های سالانه منتشر نکرده‌اند، به این معنی که حساب‌های سال‌های بعد خیلی به تاخیر افتاده است.

عدم ارائه گزارش سالانه یک جرم کیفری است، اگرچه حداکثر مجازات مالی برای تاخیر در تشکیل پرونده فقط 1500 پوند برای یک شرکت خصوصی است. به طور کلی به عنوان یک پرچم قرمز برای سایر شرکت هایی که بررسی های لازم را انجام می دهند، دیده می شود.

گوپتا به عنوان مدیر 77 شرکت فعال در خانه شرکت ها فهرست شده است. حساب‌های حداقل 31 مورد از آن‌ها در عصر پنجشنبه عقب افتاده بود.

کینگ و کینگ برای اظهار نظر تماس گرفته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مناظره ران جانسون و ماندلا بارنز در رقابت های سنا ویسکانسین

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیل تبلیغات تلویزیونی توسط آقای جانسون، شاید …