جو بایدن برای تلاش برای آزادی با خانواده بریتنی گرینر و پل ویلان دیدار می کند | بریتنی گرینر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات ارشد دولت به آسوشیتدپرس گفتند، جو بایدن قصد دارد روز جمعه در کاخ سفید با اعضای خانواده بریتنی گرینر، ستاره WNBA و پل ویلان، مدیر امنیتی شرکت میشیگان، که هر دو در روسیه زندانی هستند، ملاقات کند.

این دیدارهای جداگانه قرار است اولین ملاقات حضوری بین بایدن و خانواده ها باشد و در بحبوحه تلاش های مستمر اما تاکنون ناموفق دولت برای آزادی آمریکایی ها صورت می گیرد. دولت در ماه جولای گفت که “پیشنهاد قابل توجهی” برای بازگرداندن آنها به خانه ارائه کرده است، اما با وجود برنامه ریزی برای جلسات کاخ سفید، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه پیشرفتی قریب الوقوع است وجود ندارد.

بایدن قصد دارد در یک جلسه با همسر گرینر، شرل، و نماینده بازیکن و در جلسه دیگر با خواهر ویلان، الیزابت، در کاخ سفید صحبت کند.

گرینر از ماه فوریه در روسیه به اتهامات مربوط به مواد مخدر بازداشت شده است. او ماه گذشته پس از اعتراف به گناه به 9 سال زندان محکوم شد و از این مجازات درخواست تجدید نظر کرده است. ویلان در حال گذراندن محکومیت 16 ساله خود به اتهامات مربوط به جاسوسی است که به گفته او و خانواده اش دروغ است.

دولت ایالات متحده هر دو را به ناحق بازداشت می‌داند و پرونده‌های آنها را به دفتر مذاکره‌کننده ارشد گروگان‌ها می‌سپارد.

دیدارهای روز جمعه، که هر دو خانواده مدت‌ها به دنبال آن بودند، برای تأکید بر تعهد دولت به بازگرداندن گرینر، ویلان و سایر آمریکایی‌های زندانی در خارج از کشور و همچنین «ارتباط با آنها در سطح انسانی در حالی که در معرض مصیبت‌هایی هستند که دولت روسیه متحمل می‌شوند. به آنها تحمیل شده است.» یکی از مقامات که نخواست نامش فاش شود گفت زیرا این جلسات به طور علنی اعلام نشده بود.

مذاکرات به دلیل تنش روابط واشنگتن و مسکو بر سر حمله روسیه به اوکراین پیچیده شده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، دو ماه پیش در اقدامی غیرعادی اعلام کرد که دولت پیشنهادی اساسی به روسیه داده است. یکی از مقامات دولت روز پنجشنبه گفت که از آن زمان، دولت به روش های مختلفی برای اعمال پیشنهاد خود و آغاز مذاکرات جدی پیگیری کرده است.

این مقام آمریکایی که از توضیح بیشتر خودداری کرد، گفت: روس‌ها که اعلام کرده‌اند برای مذاکره آماده‌اند اما آمریکایی‌ها را سرزنش کرده‌اند تا این مذاکرات را به صورت خصوصی انجام دهند، با پیشنهاداتی بازگشته‌اند که در حد توانایی دولت برای ارائه نیست. این مقام گفت، اما ایالات متحده از طریق همان کانال هایی که مبادله زندانیان ماه آوریل را ایجاد کرد و ترور رید کهنه کار تفنگداران دریایی را از روسیه به خانه آورد، پیگیری کرده است.

دولت جزئیاتی در مورد پیشنهاد خود ارائه نکرده است، اما یک فرد آشنا با این موضوع قبلاً تأیید کرده است که پیشنهاد آزادی ویکتور بوت، فروشنده اسلحه روسی محکوم شده را که اکنون در ایالات متحده زندانی است، داده است. همچنین این امکان وجود دارد که به نفع تقارن، روسیه بر آزادی دو شهروند خود از زندان پافشاری کند.

بایدن در ماه جولای با شرل گرینر و الیزابت ویلان تلفنی صحبت کرد، اما هر دو خانواده درخواست ملاقات حضوری نیز کرده‌اند.

جلسات به طور جداگانه انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که هر خانواده وقت خصوصی با رئیس جمهور داشته باشد. اما این واقعیت که آنها در یک روز اتفاق می‌افتند نشان می‌دهد که تا چه حد این دو پرونده در هم تنیده شده‌اند، زیرا تنها معامله‌ای که احتمالاً برای ایالات متحده خوشایند است، معامله‌ای است که هر دو آمریکایی را همزمان به خانه بازمی‌گرداند.

در چند ماه گذشته، نمایندگان هر دو خانواده نسبت به آنچه که آنها به عنوان فقدان اقدام تهاجمی و هماهنگی از سوی دولت می‌دانستند، ابراز ناامیدی کرده‌اند.

Cherelle Griner در ژوئن به AP گفت که پس از شکست تماس تلفنی همسرش که قرار بود توسط سفارت آمریکا در مسکو وصله شده باشد و این زوج قادر به برقراری ارتباط در چهارمین سالگرد زندگی خود نباشند، ناامید شده است.

بستگان ویلان به دنبال جلب توجه به پرونده وی هستند، زیرا نگران این هستند که تمرکز بر گرینر، برنده دو مدال طلای المپیک و هفت بار ستاره WNBA، در چشمان عمومی تحت الشعاع قرار گرفته است. آنها همچنین ناامیدی را ابراز کردند که ویلان، علیرغم اینکه از دسامبر 2018 در روسیه نگهداری می شود، در مبادله زندانی که رید را به خانه آورد، لحاظ نشده است.

جلسه روز جمعه قبل از انتشار اخباری مبنی بر سفر نامرتبط بیل ریچاردسون، سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل به روسیه که در پرونده های گروگان گیری و بازداشتی یک فرستاده کهنه کار بوده است، برنامه ریزی شده بود. مقامات دولت نسبت به آن سفر با خونسردی واکنش نشان دادند و ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه گفت که گفتگو با روسیه خارج از “کانال تاسیس شده” خطر مانع از تلاش ها برای بازگرداندن گرینر و ویلان به خانه را دارد.

مقامات دولتی می‌گویند که کار روی پرونده‌های گروگان‌ها و بازداشت‌شدگان صرف‌نظر از اینکه خانواده‌ای با رئیس‌جمهور ملاقات می‌کنند یا نه، ادامه دارد، هرچند شکی نیست که چنین برخوردی می‌تواند به ایجاد ارتباط کمک کند. بایدن در ماه مارس در دفتر بیضی شکل با والدین رید پس از آن که زوج تگزاسی با تابلویی بزرگ بیرون کاخ سفید ایستاده بودند و خواستار آزادی پسرشان بودند، ملاقات کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …