قاضی همچنان به ممنوعیت حضور فعالان ضد سقط جنین در کلینیک ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نشویل، تن. یک قاضی فدرال اعلام کرد که گروهی از فعالان ضد سقط جنین همچنان از مداخله با بیماران و ارائه دهندگان خدمات در یک کلینیک بهداشت باروری در خارج از نشویل منع خواهند شد.

طبق اسناد دادگاه، در ماه ژوئیه، معترضان دو بار در جریان کنفرانس ملی عملیات نجات آمریکا – که قبلاً عملیات نجات بود، وارد کلینیک تحت اداره سازمان غیرانتفاعی کارافم شدند.

در زمان این رویداد، به اصطلاح “قانون ماشه” تنسی هنوز اجرایی نشده بود. در عوض، سقط جنین در حدود شش هفته پس از بارداری به دلیل تصمیم اخیر دادگاه عالی ایالات متحده برای لغو حق سقط جنین در قانون اساسی ممنوع شد.

فیلم‌های ویدئویی نشان می‌دهد که این گروه به دروغ معتقد بودند که کارافم قوانین ایالتی را نقض می‌کند، زیرا قوانین ماشه در سایر ایالت‌ها بلافاصله پس از انتشار حکم Roe اجرایی شدند. با این حال، تنسی یکی از معدود ایالت هایی بود که تا 25 اوت اجازه اجرای قانون ماشه را نداشتند.

در جریان رویداد 28 جولای، مجریان قانون گفتند که با هرگونه تخلف قانونی احتمالی برخورد خواهند کرد. سپس یک سخنران پاسخ داد: “ما از قانون خدا اطاعت خواهیم کرد، نه قانون انسان.” ویدئوی بیشتر نشان می دهد که معترضان می گویند مردانی را دارند که حاضرند به داخل درمانگاه بروند و از انجام سقط جنین جلوگیری کنند.

مدت کوتاهی پس از این تعامل، کلینیک با ادعای اینکه معترضان قانون فدرال آزادی دسترسی به ورودی های کلینیک را نقض کرده اند، درخواست منع موقت کرد. این دستور چندین بار صادر و تمدید شد.

ویلیام ال. کمپبل، قاضی ناحیه ایالات متحده در تصمیم روز چهارشنبه نوشت: «مدافعان به وضوح ابراز تمایل کرده اند که قانون را در دستان خود بگیرند، اگر به نظر آنها مجری قانون اقدام مناسبی انجام ندهد. خود را مقید به قوانین انسان نمی دانند.»

در این شکایت آمده است که در اعتراض تیرماه، سه نفر وارد ساختمان مطب پزشکی شدند و سعی کردند با ظاهر شدن به عنوان بیمار به درمانگاه دسترسی پیدا کنند. یکی از آنها، بولین ویلیامز، در یک ویدئوی پخش زنده گفت که اگر این سه نفر اجازه ورود به کلینیک را نداشته باشند، “کل ساختمان را وحشت زده خواهند کرد”. او همچنین گفت که طبق سوابق دادگاه، این سه نفر قصد داشتند «کل این ساختمان را خراب کنند». همچنین ریکی ویلیامز و ادمی چاوانز در کنار ویلیامز بودند.

این کلینیک در حالی که بیماران و کارکنان در یک اتاق قفل شده پناه گرفته بودند تا زمانی که پلیس سه نفر را از ساختمان خارج کرد، قرنطینه شد. به گفته پلیس مترو نشویل، این سه سپس به Planned Parenthood در نشویل رفتند، جایی که به دلیل امتناع از رعایت چندین هشدار برای ترک ملک، به دلیل تجاوز به آن دستگیر شدند. بر اساس اسناد دادگاه، ریکی ویلیامز یک تفنگ دستی در کمر خود داشت.

جیسون استورمز، مدیر ملی عملیات نجات آمریکا، گفته است که سه نفر دستگیر شده بخشی از سازمان او نبودند، اگرچه اقدامات آنها همزمان با اعتراضات عملیات نجات آمریکا بود. او بلافاصله درخواستی برای اظهار نظر در روز پنجشنبه نداد.

این کلینیک ارائه خدمات سقط جنین را در 25 آگوست متوقف کرد، اما مقامات کارافم همچنان به ارائه خدمات کنترل بارداری و سایر خدمات مراقبت های بهداشتی ادامه می دهند.

کمپبل نوشت: “منافع عمومی با اطمینان از دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی ارائه شده توسط کارافم تامین می شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …