سکوت در مورد ارتباط فوتبال با خشونت جنسی و خانوادگی کر کننده است | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاینجا مشکلات زیادی در فوتبال وجود دارد. و صحبت های زیادی در مورد مشکلات فوتبال وجود دارد. با این حال، وقتی صحبت از پیوندهای آزاردهنده بازی با خشونت جنسی و خانوادگی می شود، سکوت پراکنده ای وجود دارد.

چرا؟ چرا صدها نظر در این مورد وجود ندارد؟ رتبه بندی تمام جنبه های تیره و تار بازی – از نژادپرستی گرفته تا شستشوی ورزشی، از همجنس گرا هراسی تا فساد – دشوار و بی معنی است، اما این گفتگوها وجود دارند.

وقتی صحبت از تجاوز جنسی یا خشونت خانگی به میان می‌آید، نگاه داغی وجود ندارد. هر دو فقط جنایات وحشتناکی هستند. خواندن در مورد آنها ناخوشایند است و از نظر قانونی تقریباً غیرممکن است که در مورد آنها بنویسید. آیا ارتباطی بین فقدان هرگونه بحث معنادار و ظاهراً خوب بودن برخی از هواداران فوتبال با تشویق و تشویق یک متجاوز به عنف وجود دارد؟ از کتک زن مظنون خود دفاع می کنند، اما حریف خود را هو می کنند – فقط از آن به عنوان بخش بی اهمیت دیگری از رقابت قبیله ای استفاده می کنند؟

حتی مراحل دادگاه تبدیل به میم های اینترنتی و خوراک واتس اپ می شود – بدون هیچ اشاره ای به جدیت جنایت. هر فوتبالیستی در لیگ یکشنبه فعل تجاوز جنسی را برای توصیف یک وینگر که یک مدافع را کتک می‌زند شنیده است. برنامه‌های نوستالژیک تلویزیونی و رادیویی اغلب فقط آن بخش دشوار زندگی یک نفر را پاک می‌کنند – زیرا خوب، حال و هوا را پایین می‌آورد، اینطور نیست؟

فوتبال و ورزش در موقعیت عجیبی در زندگی ما قرار دارند. این به اندازه کافی نزدیک است که احساسات شما را دیکته کند، برخی از آشکارترین نمایش های شور و اشتیاق شما – در عین حال به اندازه کافی دور از زندگی روزمره است که می توانید در نوعی خلاء اخلاقی به آن نزدیک شوید. بین ساعت سه تا پنج نیازی نیست کد اخلاقی عادی شما اعمال شود – به خصوص اگر در مورد بازیکن واقعاً خوبی صحبت می کنیم. بله او ممکن است این کار را کرده باشد، اما پسر می تواند نمایشنامه را قطع کند. اگر بهترین همسر شما به کسی تجاوز کرده باشد یا متهم شود، احتمالاً این رابطه را تحت تأثیر قرار می دهد – با این حال یک فوتبالیست ممکن است در مورد تعرض به مادر فرزندانش مقصر باشد و این به سرعت فراموش می شود.

چگونه باید در مورد آن صحبت کنیم؟ Sky به سختی می تواند آمار یک بازیکن را قبل از بازی فلش کند: بازی 38، گل 14، پاس 4، میانگین کیلومتر 13.2، تجاوزهای مشکوک: 1 (این حقایق را در گوگل سرچ نکنید تا بررسی کنید که آیا این یک تکان دادن سر به بازیکنی است یا نه). خلاصه EFL شما نمی‌تواند به صورت اتفاقی آن را حذف کند، «اما امضای جدید [redacted] [redacted] – اخیراً توسط پلیس پس از اتهامات کتک زدن همسرش مورد بازجویی قرار گرفت – در 15 دقیقه مانده به پایان یکی از آنها را عقب کشید.

این ستون هیچ اشاره ای به مورد خاصی ندارد. به دلایل حقوقی مختلف صحبت در مورد موضوع بسیار دشوار است. البته ستونی بدون جزئیات، بدون داستان، بدون نام کمتر جالب است. در نتیجه هیچ کس آن را نمی نویسد و مکالمه هرگز اتفاق نمی افتد.

جینی استارلینگ از گروهی به نام Level Up است، یک گروه کمپین فمینیستی که می خواهد دنیایی را ببیند که در آن همه دوست داشته شوند و از خشونت جنسیتی رهایی پیدا کنند. اوایل امسال، همراه با ائتلاف 3 حجاب و پایان دادن به خشونت علیه زنان، Level Up نامه سرگشاده ای به لیگ برتر و اتحادیه فوتبال انگلیس ارسال کرد و خواستار آموزش رضایت نامه اجباری و انضباطی برای بازیکنانی شد که باعث آسیب می شوند. با کمک طرفدارانی که به این موضوع اهمیت می دهند، کمپین های برجسته ای را در این زمینه انجام داده است. هدف – شکستن سکوت در مورد تجاوز جنسی در ورزش. ما فوتبال را هدف گرفته‌ایم زیرا می‌دانیم که این فضای بزرگی است که افراد زیادی در آن حضور دارند. اما گفتگو در مورد خشونت جنسی واقعاً اتفاق نمی‌افتد.»

در بریتانیا هر هفته دو زن توسط شریک زندگی خود به قتل می رسند. در عین حال، تنها یک درصد از اتهامات منجر به محکومیت به تجاوز جنسی می شود. استارلینگ می‌گوید: «ما باید ببینیم که باشگاه‌ها مسئولیت بازیکنان را بر عهده می‌گیرند و فقط آن را به سیستم عدالت کیفری که به ندرت برای قربانیان تجاوز به عنف عدالت را تامین می‌کند، واگذار نمی‌کنند.

اخیراً لیگ برتر آموزش اجباری در مورد رضایت جنسی را اعلام کرد – چیزی که Level Up از آن پشتیبانی می‌کند: «بسیاری از این بازیکنان از طریق آکادمی‌ها وارد می‌شوند. باشگاه ها مسئول اطلاع رسانی جهان بینی خود هستند. ما می دانیم که در واقع آموزش گسترده تر در سراسر جامعه در مورد رضایت جنسی همان چیزی است که در مدارس اتفاق می افتد، در محل کار اتفاق می افتد. پس چرا فوتبال متفاوت است؟ ما می دانیم که خشونت جنسی یک عمل قدرت و کنترل است. این چیزی است که در صنایعی مانند سینما و دولت بسیار شاهد آن هستیم. هر جا که قدرت و کنترل در جامعه باشد، خشونت جنسی نیز وجود خواهد داشت. رضایت جنسی واقعاً مهم است و فوتبال مکان بسیار مهمی برای رویارویی با آن است.»

پس برای بازیکنان متهم به این جنایات چه اتفاقی باید بیفتد؟ آنها البته تا زمانی که جرمشان ثابت نشود بی گناه هستند. اما از آنجایی که میزان محکومیت بسیار پایین است، این نوع راه حل همه یا هیچ ناکافی به نظر می رسد. آیا مقامات فوتبال باید به نوعی دادگاه مدنی تبدیل شوند – در حد احتمال به جای شک معقول؟ واضح است که این چیزی نیست که لیگ برتر یا هر نهاد حاکم دیگری برای انجام آن ایجاد شده است. وی ادامه داد: «در مواردی که اتهاماتی وجود دارد، باید تحقیقات جدی صورت گیرد. و من فکر می‌کنم که باید از سوی یک بازرس مستقل ارائه شود، زیرا باشگاه‌ها از خودشان محافظت می‌کنند و هر زنی نمی‌خواهد به پلیس مراجعه کند. این در مورد این است که باشگاه ها اتهامات را جدی بگیرند. و زمانی که تحقیقات در حال انجام است، بازیکنان نباید در زمین حضور داشته باشند.”

به وضوح تعیین میزان مشکل در بازی دشوار است. فوتبالیست هایی هستند که مردان درخشانی هستند که خانواده دارند و فقط کارشان را انجام می دهند و رفتار می کنند. پس بهانه چیست؟» استارلینگ می گوید. شما تعجب می‌کنید که هم‌تیمی‌ها – بدون ذکر فیزیوتر، مربیان، مدیران و هر کس دیگری که در باشگاه کار می‌کند – چه احساسی دارند که باید در کنار متجاوزان ادعایی کار کنند.

فوتبال تنها جایی نیست که مردم برای اجتناب از عدالت پشت پول و وکلا پنهان می‌شوند – همیشه این سؤال وجود دارد که آیا فوتبال فقط آینه‌ای برای جامعه است یا خیر. حاکمیت قانون مهم است. اما همانطور که استارلینگ نتیجه می گیرد: «فوتبال باید جرات انجام این گفتگو را داشته باشد. چون فکر می‌کنم واقعاً جسارت برای رویارویی با این واقعیت پیچیده وجود ندارد که فوتبالیست‌ها می‌توانند ورزشکارانی کاملاً عالی باشند و همچنین به زنان آسیب بزنند. و این یکی یا دیگری نیست. این فقط این واقعیت است که هر دو وجود دارند و تخصص حرفه ای آنها نباید آنها را از عواقب محافظت کند، اگر به کسی آسیب برساند، درست مانند هر کس دیگری در جامعه.

این پیچیده است، اما نهادهای حاکم بر فوتبال تنها در صورتی عمل خواهند کرد که مردم اهمیت دهند و مردم در مورد آن صحبت کنند. گاهی اوقات باید با چیزهایی روبرو شویم که ترجیح می دهیم نادیده بگیریم. تنها در این صورت است که فوتبال و ورزش واقعاً برای همه خواهد بود.

در بریتانیا، بحران تجاوز جنسی ارائه پشتیبانی از تجاوز جنسی و سوء استفاده جنسی در 0808 802 9999 در انگلستان و ولز، 0808 801 0302 در اسکاتلند، یا 0800 0246 991 اینچ ایرلند شمالی. در امریکا، باران پشتیبانی را در 800-656-4673 ارائه می دهد. در استرالیا، پشتیبانی در آدرس موجود است 1800 احترام (1800 737 732). سایر خطوط کمک بین المللی را می توان در این آدرس یافت ibiblio.org/rcip/internl.html

در انگلستان با شماره تماس بگیرید خط ملی کمک آزار خانگی در 0808 2000 247، یا مراجعه کنید کمک زنان. در استرالیا، خدمات ملی مشاوره خشونت خانواده در 1800 737 732 است. در ایالات متحده، خط تلفن خشونت خانگی 1-800-799-SAFE (7233) است. سایر خطوط کمک بین المللی را ممکن است از طریق پیدا کنید www.befrienders.org

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …