پاپ فرانسیس به کنفرانس مذهبی در قزاقستان پیوست

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

هفتمین کنگره رهبران مذاهب جهانی و سنتی در نورسلطان پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است. پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک، به عنوان بخشی از سفر سه روزه خود به کشور به همراه دیگر رهبران مذهبی در این کشور حضور دارد.

یکی از اهداف این کنگره به ریاست قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در کاخ مستقل، ترویج صلح از طریق گفتگو است.

«سرزمین قزاق برای قرن ها به عنوان پلی بین غرب و شرق بوده است. این کشور شاهد عبور امپراطوری های مختلف عشایری از استپ بزرگ بوده است. نقطه مشترک همه آنها دین و اعتقاد بود.

در طول این کنگره دو روزه، شرکت کنندگان بر نقش رهبران مذهبی در جهان پس از همه گیری تمرکز خواهند کرد.

کاردینال کورت کخ، رئیس شورای پاپی برای ترویج وحدت مسیحی گفت: «کاملاً ضروری است که در مورد چالش‌های این جهان گفت‌وگو کنیم و یک فراخوان قوی و جمعی برای صلح و عدالت در این جهان نیز داشته باشیم».

کنگره امسال نمایندگانی از بیش از 50 کشور به نمایندگی از ادیان مختلف جهان گرد هم می آورد.

آرون فرنکل، رئیس این اتحادیه گفت: «کلید صلح امروز در این دنیای بی ثبات، تعامل، گفتگو، با هم بودن، تلاش برای درک یکدیگر، شناخت شخصی یکدیگر است و این چیزی است که می تواند مردم را به هم نزدیک کند. کنگره یهودیان اروپایی-آسیایی

پروفسور عزه کرم، دبیرکل ادیان برای صلح، گفت: «مهمترین چیزی که در اینجا به دست می آید عادی سازی گفتگو بین ادیان مختلف از طریق رهبران مذهبی آنهاست، این است که این امر برای رهبران مذهبی محبوب و مهم شود. با هم به عنوان یک، که بسیار نادر است که ما آن را زیاد نمی بینیم.

اما اساساً فضای گردهمایی بین ادیان مختلف را عادی می کند و در زمان ما و در جهان ما بسیار مهم است.»

برخی از شرکت‌کنندگان گفتند که همه‌گیری نشان داده است که انسان‌ها چقدر به هم مرتبط هستند، و تأکید کردند که این چیزی است که به نظر می‌رسد بسیاری فراموش کرده‌اند.

گزارش یورونیوز را در پخش کننده بالا ببینید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اگر در بریتانیای کبیر اجرا شود، قطع برق سه ساعته چگونه کار می کند؟ | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردم انگلستان، اسکاتلند و ولز پس …