“دیوانه‌ترین چیز روی یخ”: نوجوان مالینین اولین چهار محور در تاریخ را به دست آورد | اسکیت بازی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایلیا مالینین روز چهارشنبه زمانی که این جوان 17 ساله و وارث ناتان چن قهرمان المپیک در میان اسکیت بازان آمریکایی، با موفقیت اولین چهار محور را در مسابقات به دست آورد، تاریخ ساز شد.

مالینین جهش چهار و نیم انقلاب را در حالی انجام داد که در مسابقات کلاسیک سطح پایین ایالات متحده در لیک پلاسید، نیویورک، در مقابل جمعیت کمی در میدانی عمدتاً خالی برنده شد. با این وجود، این ورزش موجی شوک وارد کرد زیرا در نهایت آخرین و سخت ترین پرش های چهار گانه فتح شد.

“این واقعا احساس خوبی بود. مالینین گفت: وقتی دارم آن را تمرین می‌کنم، برای من بسیار آسان است که بفهمم چگونه زمان‌بندی مناسب را به دست بیاورم و همه چیز برای داشتن آن یک تلاش خوب باشد. در شبکه های اجتماعی او انجام این کار در رقابت داستان متفاوتی است زیرا شما اعصاب و فشاری دارید که می‌تواند مانع آن شود. بنابراین باید طوری با آن رفتار کنم که انگار در خانه هستم و این احساس بسیار خوبی دارد.»

چن که در حال حاضر پس از قهرمانی در المپیک پکن از این ورزش کناره گیری کرده است، در تمرین با این پرش بازی کرده است. یوزورو هانیو قهرمان دو دوره المپیک در تلاش برای فرود آن در بازی های زمستانی ناموفق بود.

بخش‌های کوتاهی از ویدئویی که مالینین طی شش ماه گذشته در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده بود، منتشر شده بود که نشان می‌داد کار در حال پیشرفت است، همراه با برخی گزارش‌ها مبنی بر اینکه او در عمل به چهار محور فرود آمده است.

چیزی که محور را نسبت به چهار چهارگانه دیگر دشوارتر می کند – تلنگر، تلنگر انگشتی، لوتز، سالچو، حلقه و حلقه انگشت پا – این است که اسکیت بازها هنگام ورود به پرش رو به جلو هستند و آنها را مجبور می کند یک نیم دور اضافی را کامل کنند. حتی محور سه گانه آنقدر سخت است که اکثر زنان و بسیاری از مردان در درست کردن آن مشکل دارند.

من یک ایده برای امتحان کردن آن برای مدت کوتاهی داشتم. مارس یا آوریل زمانی بود که من واقعاً شروع به کار روی این تکنیک کردم و سعی کردم آن را بهبود بخشم. “[Hanyu] قطعاً به من انگیزه داد تا آن را در اینجا امتحان کنم.”

مالینین اولین پرش را در اسکیت آزاد خود قرار داد، روی “Euphoria” توسط Labrinth و طراحی رقص Shae-Linn Bourne، زمانی که می دانست او تازه ترین خواهد بود. ارزش پایه 12.50 بیشتر از هر پرش دیگری است و 1.00 که مالینین در درجه اجرا از هیئت داوران دریافت کرد نشان داد که آنها آن را تمیز می دانند.

آدام ریپون، یکی از اعضای تیم المپیک 2018 گفت: “این احمقانه ترین کاری است که من تا به حال دیده ام که کسی روی یخ انجام دهد.”

مالینین که در ویرجینیا در خانواده اسکیت‌بازان روسی الاصل ازبکستانی تاتیانا مالینینا و رومن اسکورنیاکوف به دنیا آمد، سال‌هاست که به عنوان بزرگ‌ترین اتفاق در اسکیت نمایشی آمریکا شناخته می‌شود. او در مسابقات جایزه بزرگ نوجوانان در فرانسه و اتریش به همراه قهرمانی جهان در سال گذشته برنده شد و در مسابقات قهرمانی ایالات متحده پس از چن دوم شد.

در بیشتر سال‌های المپیک، این باعث می‌شد که او قفلی برای تیم باشد. اما مقامات اسکیت نمایشی ایالات متحده از یک سری عوامل در تصمیم گیری خود استفاده کردند و او را به نفع وینسنت ژو و جیسون براون دور زدند.

چن در نهایت موفق به کسب طلا در مد رکورد. او در مسابقات تیمی به ژو پیوست، جایی که آمریکایی‌ها مدال نقره‌ای را به دست آوردند که هنوز می‌توان آن را به طلا ارتقا داد تا نتایج تحقیقات دوپینگ روسیه در انتظار نتایج آن باشد.

در همین حال، مالینین به دور از کانون توجه به کار بر روی پرشی که برخی آن را غیرممکن می‌دانستند، ادامه داد.

US Classic رویدادی در اوایل فصل است که توجه رویدادهای Grand Prix را که با Skate America در 21 اکتبر در بوستون آغاز می شود، جلب نمی کند. مالینین قرار است اولین بازی خود را در بزرگسالان در آنجا انجام دهد که شامل یوما کاگییاما دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن است که دو بار نایب قهرمان مسابقات جهانی شده است.

دیگر ماموریت مالینین در جایزه بزرگ این فصل، 25 نوامبر در اسپو، فنلاند است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …