یکی از تحت تعقیب ترین مظنونان پولشویی اروپا در اسپانیا دستگیر شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یوروپل اعلام کرد پلیس اسپانیا یکی از مظنونین تحت تعقیب اروپا را به جرم پولشویی دستگیر کرده است.

این مرد دوتابعیتی ایرلندی-بریتانیایی روز دوشنبه در شهر جنوبی مالاگا پس از یک عملیات چند ماهه بازداشت شد.

این مرد متهم به پولشویی بیش از 200 میلیون یورو پول غیرقانونی برای سازمان های جنایی در سراسر جهان است.

گفته می شود که این پول با استفاده از سیستم بانکی زیرزمینی حواله منتقل شده است که هیچ تراکنش پولی فیزیکی را ثبت نمی کند.

تحقیقات مقامات در اوایل سال 2021 پس از کشف 200 کیلوگرم کوکائین و 500 هزار یورو پول نقد توسط مقامات اسپانیایی که در محفظه های مخفی تعدادی از وسایل نقلیه پنهان شده بود، آغاز شد.

یوروپل در گزارشی اعلام کرد که دو نفر دیگر نیز در اسپانیا و یک نفر در بریتانیا دستگیر شدند و 11 ملک مورد بازرسی قرار گرفتند. بیانیه. یکی از مظنونان یک نمایندگی خودرو را اداره می کرد که ظاهراً وسایل نقلیه را در اختیار سازمان های جنایی قرار می داد.

این آژانس گفت: «مظنون اصلی و همکارانش مسئول جمع‌آوری مقادیر زیادی پول نقد از سازمان‌های جنایی بودند که سپس به سازمان‌های جنایتکار دیگر در کشورهای دیگر «تحویل» می‌کردند.

یک منبع نزدیک به تحقیقات به خبرگزاری فرانسه گفت که مظنون اصلی جان فرانسیس موریسی 62 ساله است. یوروپل هویت او را تایید نکرده است.

این آژانس اعلام کرد که این مرد با کارتل بین‌المللی دنیل کیناهان، رئیس جنایت سازمان‌یافته ایرلندی، که توسط ایالات متحده تحریم شده است، ارتباط دارد.

یوروپل اعلام کرد: در آوریل سال جاری، این فرد و شرکتش از سوی وزارت خزانه داری آمریکا برای حمایت از قبیله کیناهان تعیین شدند.

مظنون اصلی از سوی یوروپل به دلیل دست داشتن در تعدادی از پرونده های جنایی پرمخاطب در سراسر اروپا یک هدف با ارزش در نظر گرفته شد.

این تحقیقات 18 ماهه توسط سازمان گاردیا سیویل اسپانیا، در کنار آژانس جرایم ملی بریتانیا، پلیس هلند و گاردا ایرلندی هدایت شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …