بایدن از “توافق آزمایشی” برای جلوگیری از حمله ریلی ایالات متحده استقبال می کند | حمل و نقل ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن گفت که یک توافق آزمایشی برای جلوگیری از اعتصاب راه آهن باری که می تواند خدمات ریلی مسافربری در سراسر ایالات متحده را مختل کند، حاصل شده است.

یک اعتصاب همچنین ضربه بزرگی به دموکرات‌ها دو ماه قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای وارد می‌کند که در آن تلاش می‌کنند کنترل سنا و مجلس نمایندگان را حفظ کنند.

تعطیلی ریل می‌تواند به ذخایر مواد غذایی و سوخت ضربه بزند – تقریباً 30 درصد از محموله‌های باری ایالات متحده را منجمد کند، تورم را تحریک کند، روزانه 2 میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا هزینه داشته باشد و مشکلات حمل‌ونقل را بر انرژی، کشاورزی، تولید و خرده‌فروشی آمریکا تأثیر بگذارد. بخش ها

بایدن «پیروزی ده‌ها هزار کارگر راه‌آهن را که به‌طور خستگی‌ناپذیر در طول همه‌گیری تلاش کردند تا اطمینان حاصل کنند که خانواده‌ها و جوامع آمریکایی آنچه را که ما را در این سال‌های سخت ادامه داده است، دریافت می‌کنند، ستایش کرد».

اتحادیه ها گفته اند صنعت در بحران است. این هفته، راس گروترز، مهندس لوکوموتیو برای اتحادیه پاسیفیک در آیووا و رئیس مشترک شرکت کارگران راه‌آهن، به آبان نیوز گفت: «کار واقعاً باعث می‌شود افراد کمتری کارهای بیشتری را سریع‌تر انجام دهند. ما در این کشور دیده ایم که همه کارگران بیشتر و بیشتر تحت فشار قرار می گیرند.

«این راه‌آهن‌ها میلیاردها دلار درآمد دارند. در گذشته، 365 روز در سال، 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته، به خوبی جبران می‌شدیم. در طی دو دهه اخیر در طول زندگی حرفه‌ای من فرسوده شده و به اندازه کافی جذاب نیست که افراد را به محل کار جذب کند.»

مذاکرات بین دوازده اتحادیه و راه آهن از جمله اتحادیه پاسیفیک برکشایر هاتاوی BNSF، CSX، نورفولک ساترن و کانزاس سیتی ساوترن بیش از دو سال به طول انجامید و باعث شد که بایدن یک هیئت اضطراری را برای کمک به شکستن بن بست منصوب کند.

مقامات دولتی تا شب چهارشنبه میزبان مذاکرات قرارداد با هدف حصول توافق با اتحادیه هایی بودند که نماینده 115000 کارگر هستند. عدم دستیابی به توافق قبل از ضرب الاجل یک دقیقه بعد از نیمه شب جمعه، راه را برای اعتصابات باز می کرد.

مارتی والش، وزیر کار ایالات متحده، با اعلام این توافق در ساعات کوچک پنج‌شنبه، گفت: «دولت بایدن از همه طرف‌ها برای دستیابی به این توافق سخت و سودمند برای دو طرف تحسین می‌کند. سیستم ریلی ما یکپارچه از زنجیره تامین ما است و اختلال می‌تواند اثرات فاجعه‌باری بر صنایع، مسافران و خانواده‌ها در سراسر کشور داشته باشد.

بایدن گفت: «این کارگران راه‌آهن دستمزد بهتر، شرایط کاری بهبودیافته و آرامش خاطر در مورد هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خود را دریافت خواهند کرد که همگی به سختی به دست می‌آیند. این توافق همچنین یک پیروزی برای شرکت‌های راه‌آهن است که می‌توانند کارگران بیشتری را برای صنعتی که همچنان بخشی از ستون فقرات اقتصاد آمریکا در دهه‌های آینده خواهد بود، حفظ و جذب کنند.

من فکر می‌کنم اتحادیه‌ها و شرکت‌های راه‌آهن برای مذاکره با حسن نیت و دستیابی به توافقی آزمایشی که سیستم راه‌آهن حیاتی ما را فعال نگه می‌دارد و از اختلال در اقتصاد ما جلوگیری می‌کند.»

سهام اپراتورهای راه آهن ایالات متحده در معاملات اولیه بین 2.4 تا 2.9 درصد افزایش یافت.

برخی از خطوط رفت و آمد ممکن است تحت تأثیر یک اعتصاب قرار بگیرند. برخی دیگر این کار را نمی کنند، تا حد زیادی بستگی به این دارد که آیا خط رفت و آمد دارای مسیرهای خود است یا از مسیرهای متعلق به شرکت های باربری استفاده می کند.

جایگزین های حمل و نقل انبوه امکان پذیر کمی برای مسافران راه دور وجود دارد.

بزرگ‌ترین سیستم‌های ریلی شهری، همگی در کلان شهر نیویورک، تحت تأثیر قرار نگرفتند، اما قبل از موفقیت مذاکرات، سیستم مترا در شیکاگو اعلام کرد که انتظار دارد حداقل چهار خط از 11 خط خود دچار اختلال شود.

خدمات ریلی مسافربری در مناطق خلیج لس آنجلس و سانفرانسیسکو نیز تحت تأثیر یک اعتصاب قرار گرفته است. سیستم ساندر در منطقه سیاتل مجبور به بسته شدن خواهد شد. حدود 5000 نفر هر روز سوار قطارهای Sounder می شوند – از حدود 20000 نفر قبل از همه گیری. در بزرگتر مینیاپولیس، آژانس های حمل و نقل قصد داشتند خدمات اتوبوس را جایگزین سرویس کوچکتر Northstar کنند.

انجمن راه‌آهن‌های آمریکا، که نماینده صنعت راه‌آهن باری است، تخمین زده است که نیمی از سیستم‌های راه‌آهن مسافربری در کشور حداقل تا حدی به ریل‌های متعلق به راه‌آهن‌های باری آسیب‌دیده وابسته است.

جان کلاین، مدیر روابط دولتی برای ائتلاف راه آهن رفت و آمد، یک گروه تجاری صنعتی، گفت 36 خط ریلی مسافربری در ایالات متحده وجود دارد و تأثیر یک اعتصاب از “بالقوه فاجعه بار” تا ناچیز متغیر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …