ارز دیجیتال اتریوم حرکت خود را برای کاهش 99 درصدی CO2 کامل کرد | ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، طرحی را برای کاهش انتشار کربن خود تا بیش از 99 درصد تکمیل کرده است.

ارتقای نرم‌افزاری که به عنوان «ادغام» شناخته می‌شود، نحوه مدیریت تراکنش‌ها در بلاک چین اتریوم را تغییر می‌دهد، یک دفتر کل عمومی و غیرمتمرکز که زیربنای ارز دیجیتال است و توکن‌های اتر، محبوب‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان پس از بیت‌کوین را تولید می‌کند.

ویتالیک بوترین، مخترع اتریوم، بامداد پنجشنبه در توییتر تکمیل این طرح را اعلام کرد و در توییتی “همه ادغام مبارک” اعلام کرد.

و ما نهایی کردیم!

ادغام همه مبارک. این یک لحظه بزرگ برای اکوسیستم اتریوم است. همه کسانی که به ادغام کمک کردند امروز باید احساس غرور کنند.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 15 سپتامبر 2022

این حرکت به این معنی است که اتریوم دیگر توسط یک فرآیند پر انرژی به نام «ماینینگ» ایجاد نمی‌شود، جایی که بانک‌های رایانه‌ای اعداد تصادفی تولید می‌کنند که تراکنش‌های روی بلاک چین را تأیید می‌کنند و توکن‌های اتر جدید را به عنوان بخشی از فرآیند تولید می‌کنند. این فرآیند که در دنیای ارزهای دیجیتال به عنوان «اثبات کار» شناخته می‌شود، اکنون به سیستم «اثبات سهام» منتقل می‌شود، جایی که افراد و شرکت‌ها به‌عنوان تأییدکننده عمل می‌کنند و اتر خود را به‌عنوان نوعی ضمانت تعهد می‌کنند یا «شرکت می‌کنند». برای برنده شدن توکن های جدید ایجاد شده

بر اساس گزارش وب سایت Digiconomist، استخراج اتریوم به اندازه اتریش برق مصرف می کند که 72 تراوات ساعت در سال است. Alex de Vries، اقتصاددان پشت وب سایت، تخمین می زند که ادغام تقاضای برق مرتبط با اتریوم را تا حدود 99.98 درصد کاهش می دهد.

دی وریس افزود که این حرکت می تواند نشان دهنده ناپدید شدن 0.2 درصد از مصرف برق جهان در یک شب باشد. با این حال، او گفت که بیت کوین همچنان بزرگترین مشارکت کننده در ردپای کربن در دنیای ارزهای دیجیتال است.

همه نگاه ها به بیت کوین خواهد بود. همچنان بزرگترین آلوده کننده در فضای رمزنگاری است. حتی امروزه بیت کوین به اندازه سوئد مسئول مصرف برق است. و ما می دانیم که این تغییر نخواهد کرد.

به گفته وب سایت coinmarketcap، اتریوم پس از این حرکت با ۲ درصد افزایش به ۱۶۳۰ دلار (۱۴۱۷ پوند) رسید و ارزش این ارز را کمی کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار اعلام کرد. بیت کوین 387 میلیارد دلار ارزش دارد که از اوج بیش از 1 تریلیون دلاری خود در سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

کارول الکساندر، استاد امور مالی در دانشکده بازرگانی دانشگاه ساسکس، گفت که این ادغام یک رویداد مهم برای صنعت کریپتو بود.

او گفت: «ادغام مهمترین رویداد در تاریخ بلاک چین است. به نظر من، امروز آغاز پایان تسلط بیت کوین بر دارایی های کریپتو است. اتریوم در حال دستیابی به چیزی است که بیت کوین هرگز نمی تواند داشته باشد زیرا بیت کوین یک دارایی صرفاً سوداگرانه است و شبکه ماینینگ آن هرگز با حذف این منبع درآمد موافقت نمی کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مگنوس کارلسن علنا ​​هانس نیمان را به تقلب بیشتر متهم کرد | مگنوس کارلسن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مگنوس کارلسن با متهم کردن هانس …