تحقیقات کومانجی واکر شنیده است که “تعامل منفی” بین پلیس و مردم بومی می تواند نژادپرستی را “عادی” کند | قلمرو شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در تحقیقی در مورد تیراندازی پلیس به قتل کومانجی واکر مرد منطقه شمالی گفته شده است که “تعامل منفی” با بومیان استرالیا می تواند منجر به نژادپرستی “عادی” در نیروی پلیس شود.

واکر 19 ساله، در نوامبر 2019 در حین تلاش برای دستگیری در منطقه دورافتاده منطقه شمالی یوندومو، توسط پلیس NT، زاخاری رولف، سه گلوله مورد اصابت گلوله قرار گرفت. رولف پس از یک محاکمه شش هفته ای در قتل و دو اتهام جایگزین بی گناه شناخته شد. دادگاه عالی داروین در اوایل سال جاری.

یک تحقیق سه ماهه در حال بررسی وقایع پیرامون مرگ مرد وارلپیری است.

تحقیقات روز پنجشنبه از سناتور Const Lanyon Smith که در Yuendumu و تعدادی از جوامع دورافتاده دیگر، از جمله Alice Springs، بیش از یک دهه کار می کرد، شنید.

اسمیت در سال 2019 در زمانی که در یوندومو مستقر بود با واکر تعامل داشت و یکی از افسرانی بود که گفته می شود واکر روز قبل از اینکه توسط رولف در حین تلاش برای دستگیری مورد اصابت گلوله قرار بگیرد، با تبر تهدید شد.

اسمیت به تحقیق گفت که در طول دوران حرفه ای پلیسی خود عمدتا “تعاملات منفی” با مردم بومی را تجربه کرده است.

پاتریک کولریج، مشاور جوانی که به پزشکی قانونی کمک می‌کرد، پیام‌های متنی را بین رولف و سایر افسران پلیس در حال خدمت خواند، که در آن افراد بومی به‌عنوان «دختر»، «نیگا» و دیگر توهین‌های نژادپرستانه توصیف می‌شدند.

کولریج از اسمیت پرسید: “آیا تا به حال چنین دیدگاهی را شنیده‌اید یا برای کسی در گروه گشت خود بیان کرده‌اید؟”

اسمیت پاسخ داد: «نه.

در تحقیقات گفته شد که «خشونت و خشونت خانگی» در تعدادی از جوامع دورافتاده که اسمیت در آن کار می‌کرد، رایج است، و اسمیت در بازجویی گفت که بین 90 تا 95 درصد از تعاملاتش با مردم بومی منفی بوده است.

کولریج: “آیا به نظر شما این خطر وجود دارد که اگر اظهارات این نوع ناامیدی کنترل نشود، بیان نژادپرستی عادی شود؟”

اسمیت: “می‌توانستم ببینم که آنها می‌توانند، بله.”

کولریج: «آیا ابراز ناامیدی در مورد مردم بومی و خشونت خانگی در طول زمان می‌تواند منجر به ابراز ناامیدی در مورد سیاه‌پوستان یا کون‌ها یا بوته‌ها شود؟»

اسمیت: “بله.”

اسمیت گفت که خود او توهین‌های نژادپرستانه افسران پلیس را نشنیده است، اما توافق کرده است که کار در شهرها و جوامع با جمعیت بومی بزرگ می‌تواند منجر به تعمیم شود.

کولریج: «آیا فکر می‌کنید همه این تجربیاتی که از خشونت، الکل و سوء استفاده، تجربیات منفی با مردم بومی داشتید، در طول زمان بر طرز فکر شما در مورد مردم بومی تأثیر می‌گذارد؟

اسمیت پاسخ داد: «بله، می‌توانم آن را ببینم».

روز چهارشنبه، گروهبان آن جولی در بازجویی گفت که متون تحقیرآمیز رولف که با توهین‌های توهین‌آمیز به مردم بومی اشاره می‌کند، «نژادپرستانه و منزجرکننده» است.

جولی که 16 سال را در نیروی پلیس NT گذرانده است، در ادامه شواهد خود در روز پنجشنبه، گفت که او هرگز نشنیده بود که افسران خدمتگزار از توهین‌های نژادپرستانه استفاده کنند و هرگز متوجه نشده بود که ” نژادپرستی سیستمیک» در این نیرو.

وکیل رولف، دیوید ادواردسون کی سی، پرسید: «بنابراین، پیام‌های خصوصی و وحشتناکی که در رونوشت خوانده شد، طبق تجربه شما، بازتابی از رفتار هیچ افسر پلیسی در حضور شما در تمام سال‌هایی که شما بوده‌اید نیست. در نیرو؟»

جولی: “نه.”

پس از اعتراضات تیم حقوقی رولف در مورد دامنه تحقیقات، از جمله نژادپرستی سیستمیک و شنیدن متون، دادگاه رسیدگی به پرونده اسمیت و جولی را دو روز به تعویق انداخت، اما بازرس قانونی آنها را قابل قبول دانست.

تحقیق، قبل از پزشکی قانونی الیزابت آرمیتاژ، همچنین در مورد چالش‌های افسرانی که در جوامع کار می‌کنند، از جمله خستگی و مسائل مربوط به منابع مربوط به تماس‌های شبانه که فقط با چند افسر کار می‌کردند، شنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …