گلوله آتشین باورنکردنی از آسمان اسکاتلند و ایرلند شمالی عبور کرد | فضا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روز چهارشنبه شاهد عبور یک گلوله آتشین از آسمان شب بر فراز اسکاتلند و ایرلند شمالی بود که یکی از ستاره شناسان آن را منظره ای “باورنکردنی” توصیف کرد.

شبکه شهاب سنگ بریتانیا اعلام کرد که اولین مورد از صدها گزارش مربوط به یک گلوله آتشین را حدود ساعت 9 شب دریافت کرده است.

یکی از کاربران توییتر از چیزی که فکر می کرد یک “ستاره تیرانداز” بر فراز شهر لاربرت، بین ادینبورگ و گلاسکو است، فیلم گرفت.

استیو اونز، ستاره شناس و ارتباط علمی در مرکز علمی گلاسکو، گفت که این یک “گلوله آتشین درخشان” بود.

او در گفتگو با رادیو بی‌بی‌سی اسکاتلند گفت: «باورنکردنی بود، من دقیقاً ساعت 10 شب گذشته در اتاق نشیمن خود نشسته بودم و از پنجره به سمت جنوب این گلوله آتش درخشان را دیدم، این شهاب سنگ را که در آسمان می‌چرخید، و من. می‌توانستم بگویم که چیز خاصی است، زیرا می‌توانستم از میان ابر شکسته ببینم: کاملاً قابل مشاهده نبود، می‌توانستم ببینم که تکه تکه می‌شود، از هم می‌شکند، تکه‌های کوچکی از آن بیرون می‌آید.»

اونز گفت که این رویت از نظر مدت زمان غیرعادی بود.

به طور معمول اگر یک شهاب سنگ یا یک ستاره در حال تیراندازی را ببینید، آنها فقط رگه های کوچک نور هستند، آنها برای کسری از ثانیه دوام می آورند. این یکی حداقل 10 ثانیه در آسمان می چرخید، احتمالاً بیشتر از آن، و از جنوب به سمت غرب حرکت کرد، بنابراین یک منظره بسیار باورنکردنی بود.

او گفت که اگرچه امکان فرود آمدن آن وجود داشت، “بسیار بعید” بود که در اسکاتلند بوده باشد.

اوونز گفت: «معمولاً این رگه‌های کوچک نور، این ستاره‌های کوچک در حال تیراندازی، همه می‌سوزند و همه چیز در جو ناپدید و تبخیر می‌شود، اما چیزی که دیشب بزرگ‌تر از کمی غبار بود.

“شب گذشته ممکن است به اندازه یک توپ گلف یا شاید یک توپ کریکت باشد، شاید بزرگتر از آن باشد، بنابراین مطمئناً غیرممکن نیست که تکه هایی فرود بیایند.

به نظر می‌رسید که مانند این چیزها مسافت مناسبی را طی می‌کند و همانطور که من آن را دیدم، در سراسر آسمان صاف بود.»

اوونز گفت که شبکه شهاب سنگ بریتانیا در تلاش است مسیر حرکت گلوله آتشین را بر اساس صدها گزارش از اسکاتلند و ایرلند شمالی محاسبه کند.

او گفت: «به نظرم می‌رسید که به سمت غرب می‌رفت و با توجه به اینکه مردم ایرلند شمالی گزارش می‌دادند آن را می‌دیدند، می‌توانست از روی خشکی عبور کرده و به اقیانوس اطلس ختم شود. مطمئناً فرود آمدن آن غیرممکن نیست: یافتن آن یک چالش خواهد بود.»

این شبکه گفت که “در حال تحقیق برای تعیین اینکه این شی چیست، شهاب سنگ یا زباله های فضایی” است. گفته می شود که بیشتر گزارش ها از اسکاتلند و ایرلند شمالی بوده است.

دنی نل، 21 ساله، داشت سگش را در جانستون، درست در غرب پیزلی و گلاسکو قدم می زد که گلوله آتش را دید.

او در صحبت با PA Media گفت: “من داشتم سگم را راه می‌رفتم و به طرز عجیبی ساعت 10 شب روی نقطه بود و من فقط فلاش را در آسمان دیدم و تلفنم را بیرون آوردم و آن را ضبط کردم.

در ابتدا فکر می‌کردم ممکن است یک آتش‌بازی باشد زیرا فوتبال اسکاتلندی زیادی در آن جریان دارد، اما به سرعت متوجه شدم که اینطور نیست و فقط گوشیم را گرفتم تا ببینم آیا می‌توانم آن را بگیرم یا نه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …