کواسی کوارتنگ قصد دارد سقف پاداش بانکداران را لغو کند | شبه کوارتنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کواسی کوارتنگ، صدراعظم بریتانیا، ظاهراً در حال برنامه ریزی برای حذف سقف پاداش های بانکداران در اقدامی بحث برانگیز برای جذب استعدادهای بیشتر به شهر لندن است.

یک منبع نزدیک به کوارتنگ تایید کرد که صدراعظم در حال بررسی برداشتن سقف است اما آنها تاکید کردند که هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

مشخص است که وزیران نگران هستند که شهر ممکن است به سایر مراکز مالی بازگردد. این منبع خاطرنشان کرد که پاریس 30 درصد نرخ مالیات بر درآمد را برای جذب متخصصان بانکداری سرمایه گذاری ارائه می دهد. آنها گفتند صدراعظم معتقد است که اگر شهر بتواند استعدادهای بانکی بیشتری را جذب کند، درآمدهای مالیاتی بریتانیا می تواند افزایش یابد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، کوارتنگ می خواهد قوانین وضع شده پس از سقوط مالی سال 2008 را لغو کند که پاداش ها را دو برابر حقوق یک کارمند محدود کرد. این بخشی از چیزی است که او آن را “بیگ بنگ 2.0” می نامد – یک حرکت مقررات زدایی پس از برگزیت برای رقابتی تر کردن شهر.

اما این ایده در حال حاضر به طور گسترده در میان پیش بینی ها درباره واکنش های منفی در زمانی که بسیاری از خانواده ها با هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند، مورد تردید قرار گرفته است.

اندرو سنتنس، یکی از اعضای کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلستان در طول بحران مالی و پس از آن، گفت که زمان «بسیار بد» برای در نظر گرفتن افزایش پاداش بانکداران بود.

Sentance در سخنرانی در برنامه امروز رادیو بی بی سی در روز پنج شنبه گفت: “زمانی که مردم از نظر هزینه زندگی تحت فشار قرار می گیرند و دولت در تلاش است تا محدودیت پرداخت را در بخش عمومی تشویق کند، سیگنال نسبتا گیج کننده ای ارسال می کند.”

او افزود: «به نظر می‌رسد که به بانک‌ها اجازه می‌دهد در همان زمان پاداش‌های بزرگ‌تری داشته باشند، زمان‌بندی خوبی به نظر نمی‌رسد. ممکن است برخی استدلال‌های بلندمدت برای پیگیری این سیاست وجود داشته باشد، اما من فکر می‌کنم اگر اکنون این کار را انجام دهند، زمان‌بندی بسیار بد خواهد بود.»

پروفسور سوزان میچی، مدیر مرکز تغییر رفتار و مشاور علمی دولت، توییت کرد: «0.3 درصد از رای دهندگان بریتانیا به تراس به عنوان نخست وزیر رأی دادند. هنگام ارزیابی سیاست‌های کابینه وی، مانند لغو طولانی اقدامات ضد چاقی و برداشتن سقف پاداش‌های بانکداران (که در حال حاضر 2 برابر حقوق آنها است) و در عین حال از دیگران برای محدودیت دستمزدها درخواست می‌شود، ارزش یادآوری را دارد.

لیونل باربر، سردبیر سابق فایننشال تایمز، در توییتی نوشت که این اقدام انجام خواهد شد “سمی سیاسی”.

ظاهرا کوارتنگ هفته گذشته به یکی از مدیران سیتی گفت که “ما باید قاطع باشیم و کارها را متفاوت انجام دهیم.” گفته می‌شود که او با شکایت‌های شهر مبنی بر اینکه قوانین سراسر اتحادیه اروپا که پس از سقوط برای محدود کردن پاداش‌ها وضع شده است، منجر به افزایش حقوق اولیه می‌شود که هزینه‌های بانک‌ها را افزایش می‌دهد، همدردی می‌کند.

منابع به فایننشال تایمز گفتند که کوارتنگ می خواهد رقابت شهر را در برابر نیویورک، فرانکفورت، هنگ کنگ و پاریس و مشوق های مالیاتی آنها برای جذب بانکداران برتر تقویت کند.

یکی از سرمایه‌داران به این روزنامه گفت که لغو سقف پاداش‌ها یک «سود سهام واضح برگزیت» است. چیزی که شما می توانید به عنوان یک برد ارائه کنید.”

انتظار می رود این طرح با مخالفت حزب کارگر روبرو شود. زمانی که این ایده برای اولین بار در ژوئن مطرح شد، رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، آن را به عنوان “افزایش حقوق برای بانکداران، کاهش دستمزد برای پرستاران منطقه” توصیف کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مداخلات اولیه از دست رفته است زیرا نیوساوت ولز با کمبود مشاور مدرسه مبارزه می کند | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمبود شدید مشاوران مدرسه به …