بن استوکس ذهنیت جدیدی به انگلیس داده است اما چالش های بزرگتری در پیش است | بن استوکس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آدر تابستانی که بن استوکس الهام‌بخش یک چرخش فوق‌العاده از ثروت انگلستان در کریکت آزمایشی است، به گذشته نگاه می‌کنم، مدام به خاطره‌ای دورتر برمی‌گردم. سال 2013 بود و من و استوکس در استرالیا بودیم، اولین تور او در انگلستان Lions به عنوان بازیکن و اولین من به عنوان مربی ضربتی. او را پس از بازگشت بسیار دیر یک عصر یا به عبارت دقیق تر، یک صبح زود به خانه فرستادند.

دیوید پارسونز، مدیر عملکرد بورد کریکت انگلستان و ولز، و مربی تیم اول، اندی فلاور، اتفاقاً در آن زمان به پایان رسیدند و در جلسه انضباطی نشستند. احساس در جلسه این بود که به نظر می‌رسد استوکس اصلاً پشیمان نمی‌شود و وقتی تمام شد و او بلند شد تا برود، فلاور – که تا این لحظه ساکت مانده بود – به او گفت: «تو واقعاً نمی‌خواهی. برای بازی کردن برای انگلیس، آیا؟ قبل از اینکه از در خارج شود، استوکس پاسخ داد: “فقط مراقب من باش، رفیق.”

او در اواخر همان سال اولین بازی آزمایشی خود را انجام داد و ما از آن زمان او را تماشا می کنیم.

همچنین حادثه بریستول را به یاد می‌آورم و این که استوکس واقعاً چگونه از این آسیاب عبور کرد. عواقب آن حادثه و پرونده دادگاه متعاقب آن، برای او وحشتناک بود و گذر از آن به شخصیتی قوی نیاز داشت. او در سال 2018 در یک سفر یک روزه به نیوزلند که من هم در آن بودم به تیم بین المللی بازگشت.

ما یک جلسه تیمی در ابتدای سفر داشتیم و همانطور که شروع شد ترور بیلیس به گروه گفت که استوکس می خواهد چیزی بگوید. او چند کلمه در مورد اینکه انتخاب مجدد برای او چقدر مهم است گفت و کاملاً احساساتی شد. فکر می‌کنم برای نجات او از پاره کردن، بیلیس مداخله کرد: “باشه، استوکسی، بس است.”

اما استوکس گفت: “نه، من هنوز تمام نشده ام.” معین علی به سرعت وارد عمل شد: “باشه، استوکسی، نیازی به ضربه زدن نیست.” تمام اتاق از خنده منفجر شد. آن لحظه را به یاد دارم و گرمی که نسبت به او در آن گروه وجود داشت.

او، به بیان ملایم، سردار معمولی آزمون انگلیس شما نیست. او به مشروب و سیگار، دعوا و بدرفتاری معروف بوده است. او پوشیده از خالکوبی است و تحصیلات خصوصی ندارد. فکر می‌کنم ما مطمئن نبودیم که قرار است با او چه چیزی به دست بیاوریم – دیگر بازیکنان بزرگ همه‌جانبه مانند ایان بوتهام و اندرو فلینتوف برای پیشبرد خواسته‌های دوگانه رهبری و بودن قلب تیم در هر دو رشته مشکل داشتند. اما استوکس به وضوح یک رهبر طبیعی است.

مدیریت برخی از بازیکنان به ویژه قابل توجه بوده است. او با اولی رابینسون روراست و محکم بود، اما این کار از نظر ستایش پتانسیل و مهارت بولر انجام شد، در حالی که او را در مورد نیازهای فیزیکی کریکت بین المللی شکی نداشت و باعث پیشرفت فوری شد. او دوباره از جیمی اندرسون و استوارت برود به جمع استقبال کرده است، آنها را در مورد آینده و خرید یک طرز فکر جدید هیجان زده کرده است.

برتری جانی بیرستو در طول تابستان تا حد زیادی به محیطی مربوط می شود که استوکس ایجاد کرده است، که به او اجازه می دهد تا در سطح متوسط ​​قرار بگیرد و تهاجمی باشد، با این درک که اگر اشتباه کند، مدیریت کاملاً پشت سر او است.

بازیکنان جوان‌تری مانند اولی پوپ و زک کرولی، کاپیتانی را می‌بینند که فراز و نشیب‌های ورزش بین‌المللی را پشت سر گذاشته است و با چالش‌هایی که به عنوان بازیکنان جوان با آن روبرو هستند، همدلی زیادی نشان می‌دهد. وقتی با بازیکنان صحبت کردم، مشخص است که برای استفاده از یک کلیشه ورزشی، چقدر از یک دیوار آجری برای او عبور می کنند.

زک کرولی (سمت چپ) و اولی پوپ پیروزی های خود را در سومین تست مقابل آفریقای جنوبی جشن می گیرند.
زاک کرولی (سمت چپ) و اولی پوپ پیروزی در آزمون سوم را در برابر آفریقای جنوبی جشن می گیرند. عکس: گرت کپلی/گتی ایماژ

بخش دیگر کار کاپیتان در زمین بازی است و از نظر خواندن جزر و مد مسابقات، زمان تغییرات بولینگ و تفاوت های ظریف در زمین بازی، به نظر می رسد که او بیشتر کارها را درست انجام می دهد. او به‌عنوان یک توپ‌باز، حجم کار خود را به‌خوبی مدیریت کرده و هنوز هم تأثیر زیادی داشته است.

او نشان داده است که احساس بسیار خوبی از همه چیز دارد و قابل توجه بوده است که در مواقعی که اوضاع بر وفق مراد انگلیس پیش نمی‌رفت – برای مثال، در ادگباستون در برابر تیمی خوب از هند، جایی که انگلیس در اولین بازی برتری بزرگ را واگذار کرد. سرها بالا گرفته شد

او همه چیز را درست نکرده است. من او را در شروع فصل در دورهام دیدم و به من گفت که بازیکنانش تنها در صورتی با آزادی که او می‌خواهند بازی می‌کنند که او به‌عنوان رهبر، قدم بزند. به عنوان یک خمیر او مطمئناً این کار را انجام داده است، اما با نتایج متفاوت.

در اولدترافورد، زمانی که تیم به آن نیاز داشت و تحت فشار بود، بازی‌هایی با کلاس و شخصیت عالی داشت، اما اغلب اوقات رویکرد کاوالی او به این معناست که ویکت خود را خیلی راحت تسلیم می‌کند. در Edgbaston او در پوشش اضافی رها شد، در اواسط آف افتاد و سپس در نهایت گرفتار شد. در Oval او به یک اسکی باز ضربه زد، از آن دور شد، و سپس شل ترین صدایی را که تا به حال دیده اید را نواخت.

در این شرایط، انتقاد بیش از حد سخت خواهد بود، اما او آنقدر بازیکن خوبی است که انتظار داریم بالاترین استانداردها را داشته باشیم. به‌عنوان کاپیتان، برخی از دوره‌های او نه تنها در ارائه الگوی درست شکست خورده‌اند، بلکه نمونه‌ای ضعیف برای گروه بوده‌اند.

چالش‌های بزرگ‌تری در راه است – از جمله سریال Ashes تابستان آینده. حریفانی که انگلیس در چند ماه گذشته شکست داده است شامل یک تیم در حال محو شدن نیوزیلند و یک تیم آفریقای جنوبی با ضعیف‌ترین ترکیب ضربه‌زنی است که من از یک کشور بزرگ دیده‌ام.

از هشت ضربه اول آنها در بیضی، فقط کاپیتان، دین الگار، بیش از 10 تست بازی کرده بود. این تا حدودی به دلیل مصدومیت بود، اما باید یک نگرانی واقعی برای آفریقای جنوبی باشد، به خصوص که آنها در چند سال آینده کریکت آزمایشی زیادی ندارند و خط تولیدی وجود دارد که چندی پیش گریم اسمیت، هرشل گیبز را تولید کرد. ، هاشم آملا و جانتی رودز خشک شده است. بدتر از آن، این احساس می‌شود که نه تنها استعدادی در تیم تست آنها از دست می‌رود، بلکه علاقه‌ای به آن از دست می‌دهد.

به لطف استوکس و جنبه سرگرم کننده و رو به بهبود او، به نظر می رسد خطر قریب الوقوعی وجود ندارد که انگلیس به این سرنوشت دچار شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …