رئیس دفتر ترامپ از کتاب سلامت روان رئیس جمهور به عنوان راهنمای کاخ سفید استفاده کرد | کتاب ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس کارکنان کاخ سفید به طور مخفیانه کتابی را خریداری کرد که در آن 27 متخصص بهداشت روان هشدار داده بودند که رئیس جمهور از نظر روانی برای این شغل مناسب نیست، سپس از آن به عنوان راهنما در تلاش برای مقابله با رفتار غیرمنطقی ترامپ استفاده کرد.

خبر خرید مخفیانه جان کلی در کتاب جدیدی از پیتر بیکر از نیویورک تایمز و سوزان گلاسر از نیویورکر منتشر شده است. The Divider: ترامپ در کاخ سفید، 2017-2021، هفته آینده منتشر می شود. آبان نیوز یک نسخه به دست آورد.

کتابی که کلی خریداری کرد، پرونده خطرناک دونالد ترامپ، در سال 2017 پرفروش شد. در ژانویه 2018 ویراستار آن، سپس باندی لی، روانپزشک دانشگاه ییل، اهداف آن را در ستونی از آبان نیوز شرح داد.

او نوشت: «در حالی که قانون گلدواتر را رعایت می کنیم – که روانپزشکان را از تشخیص شخصیت های عمومی بدون معاینه شخصی و بدون رضایت منع می کند – هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که متخصصان سلامت روان می توانند قبل از آگاهی عمومی بگویند.

«اینها از مشاهدات الگوهای پاسخ‌های یک فرد، حضور رسانه‌ها در طول زمان، و گزارش‌های افراد نزدیک به او می‌آیند. در واقع، ما در این زمینه بسیار بیشتر از بسیاری از بیمارانمان، اگر نه بیشتر، درباره ترامپ می دانیم.

“با این وجود، سلامت شخصی یک شخصیت عمومی امر خصوصی او است – تا زمانی که به تهدیدی برای سلامت عمومی تبدیل شود.”

کلی، ژنرال بازنشسته، در ژوئیه 2017 – پس از برکناری رینس پریباس توسط ترامپ در توییتر – دومین رئیس ستاد ترامپ شد و در ژانویه 2019 این سمت را ترک کرد.

مبارزات او برای تحمیل نظم بر ترامپ و زیردستانش و درگیری شدید او با رئیس جمهور به طور گسترده مستند شده است. به گفته بیکر و گلاسر، که با کلی مصاحبه کردند، ژنرال بازنشسته تفنگداران دریایی یک کپی از پرونده خطرناک دونالد ترامپ را خریداری کرد، زیرا «برای درک روانپریشی‌های خاص رئیس‌جمهور به دنبال کمک می‌آمد و در زمانی که کاخ سفید را اداره می‌کرد، با آن مشورت می‌کرد. شناخته شده به عنوان “Crazytown” شناخته شده است.”

«کلی به دیگران گفت که این کتاب راهنمای مفیدی برای رئیس‌جمهوری بود که او به عنوان یک دروغگوی بیمارگونه در نظر گرفت که نفس متورم او در واقع نشانه یک فرد عمیقاً ناامن بود.»

نویسندگان گزارش می‌دهند که دیدگاه کلی توسط مقامات ارشد ناشناس مشترک بود و به نقل از یکی از آنها گفت: «فکر می‌کنم مشکلی وجود دارد. [Trump]. او به هیچ کس گوش نمی دهد و احساس می کند که نباید. او فقط اهمیتی نمی دهد که دیگران چه می گویند و چه فکر می کنند. من هرگز چنین چیزی ندیده ام.»

اصلاحیه 25 که جایگزینی رئیس جمهور ناتوان از پاسخگویی به خواسته های شغلی را در نظر می گیرد، در پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ، پس از حمله به کنگره که وی برانگیخت، به طور جدی مورد بحث قرار گرفت.

بیکر و گلاسر می گویند که این اصلاحیه به طور آزمایشی توسط اعضای کابینه “در چند ماه پس از روی کار آمدن ترامپ” مورد بحث قرار گرفت. با این حال، معایب آن – اگر ترامپ با استفاده از آن مخالفت می‌کرد، تغییر آن غیرممکن بود – مانع از اقدام بیشتر می‌شد.

ترامپ مرتباً ادعاهای مربوط به سلامت روانی خود و نگرانی کارکنانش در مورد آن را رد می کرد. در ژانویه 2018، پس از انتشار کتاب «آتش و خشم» نوشته مایکل وولف، ترامپ به‌طور به یاد ماندنی به خبرنگاران گفت که «نابغه بسیار پایداری» است.

کلی به طور مرتب به ترامپ حمله کرده است. در اکتبر 2020، سی‌ان‌ان گزارش داد که کلی به دوستانش گفته بود که عدم صداقت ترامپ «حیرت‌انگیزتر از هر چیز دیگری حیرت‌انگیزتر است» و ترامپ را «معیب‌ترین فردی» خواند که او تا به حال دیده است.

ترامپ به شدت واکنش نشان داد و مدعی شد که کلی «کارش را خوب انجام نداده، خلق و خوی نداشت و در نهایت او را از دست داد. زنده زنده خورده شد او نتوانست فشار این شغل را تحمل کند.»

پرونده خطرناک دونالد ترامپ یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بود که واشنگتن پست از آن به عنوان «جسورانه‌ترین کتاب» در سال 2017 یاد کرد.

در ماه مه 2020، لی شغل خود را در دانشگاه ییل از دست داد که بخشی از آن به دلیل توئیت هایی درباره ترامپ بود. در این ماه، یک قاضی فدرال شکایتی را که در آن لی گفته بود به اشتباه اخراج شده را رد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازگشت لیگ برتر، اخبار تیم و موارد دیگر: شمارش معکوس فوتبال – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …