استرالیا تنها یک دهم سهم عادلانه خود در اقدام جهانی آب و هوا را تأمین مالی می کند | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از استرالیا خواسته می شود تا سرمایه گذاری خود را در اقدامات اقلیمی افزایش دهد، با گزارش جدیدی که تخمین می زند این کشور تنها یک دهم سهم عادلانه خود را در سطح جهان تأمین مالی می کند.

مطالعه ای که توسط آکسفام و ActionAid استرالیا در روز پنجشنبه منتشر شد، از استرالیا می خواهد که تعهدات مالی خود در زمینه آب و هوا را قبل از نشست آب و هوای سازمان ملل متحد Cop27 که در نوامبر در ماه نوامبر در مصر برگزار می شود، به 3 میلیارد دلار افزایش دهد.

همچنین انتظار می‌رود این کنفرانس شاهد فراخوان‌های رو به رشدی، از جمله کشورهای اقیانوس آرام، برای کشورهای ثروتمند با آلودگی بالا مانند استرالیا برای حمایت مالی از تسهیلات اختصاصی خسارت و خسارت باشد.

در نشست سران Cop26 در گلاسکو در سال گذشته، ائتلاف سازمان ملل متشکل از 134 کشور در حال توسعه به اضافه چین برای توافق بر سر تامین مالی تسهیلات خسارت و خسارت تلاش کردند، اما با مقاومت کشورهای توسعه یافته مواجه شدند.

این تسهیلات هزینه های اجتماعی و اقتصادی خسارات ناشی از گرم شدن کره زمین از جمله بالا آمدن سطح آب دریاها و رویدادهای شدید آب و هوایی را پوشش می دهد که بیشتر آن توسط کشورهای فقیرتر متحمل می شود.

در اجلاس آب و هوا در سال 2009 در کپنهاگ، استرالیا همچنین توافقنامه ای را برای ایجاد یک صندوق اختصاصی 100 میلیارد دلاری برای سازگاری با تغییرات اقلیمی امضا کرد که قرار بود تا سال 2020 از کشورهای ثروتمند به کشورهای در حال توسعه پرداخت شود، اما این هرگز به جاه طلبی اصلی خود نرسیده است.

استرالیا در سال 2018 از تعهد خود به صندوق عقب نشینی کرد و ترجیح داد تعهدات دوجانبه آب و هوایی خارج از چارچوب سازمان ملل را دنبال کند.

با این حال، گزارش Oxfam-ActionAid Falling Short تخمین می زند که برای اینکه استرالیا بتواند سهم عادلانه خود از تسهیلات 100 میلیارد دلاری را برآورده کند، بودجه باید از سال 2025 به دنبال تزریق اولیه 3 میلیارد دلاری، سالانه 4 میلیارد دلار باشد.

بودجه بین‌المللی آب و هوای استرالیا در حال حاضر تنها یک دهم این مبلغ است که به طور متوسط ​​بین سال‌های 2020 تا 2025، 400 میلیون دلار در سال کمک می‌کند.

لین مورگین، مدیر اجرایی آکسفام استرالیا، گفت که افزایش بودجه و اطمینان از قوانین گزارش دهی دقیق تر در پیش از Cop27 می تواند به دولت استرالیا کمک کند تا روابط خود با جوامع اقیانوس آرام را مجدداً تنظیم کند و تعهد خود را به اقدامات اقلیمی نشان دهد.

او گفت که هر استرالیایی هشت برابر بیشتر از یک جزیره‌نشین اقیانوس آرام انتشار کربن در سال تولید می‌کند و «با این‌حال ایالت‌های جزیره‌ای کوچک اقیانوس آرام مانند جزایر سلیمان و فیجی از شدت اضطراری آب و هوایی رنج می‌برند».

ما می دانیم که دولت جدید می خواهد شهرت استرالیا را در منطقه ما بازسازی کند. ما می‌توانیم به دستیابی به این امر کمک کنیم و با افزایش بودجه آب و هوا، تغییرات قابل توجهی در زندگی افرادی ایجاد کنیم که تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار گرفته‌اند.»

«استرالیایی‌ها به انصاف و همسایه خوب بودن اهمیت می‌دهند، اما سال‌هاست که رهبران ما وعده‌های مالی را زیر پا گذاشته‌اند و اقدامات آب و هوایی را متوقف کرده‌اند. اگر قرار است اظهارات و استدلال‌های ما برای همسایگان منطقه‌ای‌مان اهمیت داشته باشد، باید پرداخت سهم خود را آغاز کنیم و خود را پاسخگو بدانیم.»

مدیر اجرایی ActionAid استرالیا، میشل هیگلین، گفت که ناتوانی استرالیا در پرداخت سهم عادلانه مالی آب و هوا به فقیرترین جوامع جهان و به ویژه زنان و کودکان ضربه ناعادلانه ای وارد می کند و به 20 میلیون نفر در شاخ آفریقا در آستانه قحطی اشاره کرد. .

«استرالیا می‌تواند و باید کارهای بیشتری انجام دهد. اگر ما هزینه را پرداخت نکنیم، این زنان و دختران در فقیرترین جوامع جهان هستند که بهای آن را خواهند پرداخت.»

این گزارش از استرالیا می‌خواهد که از فشار کشورهای جزیره‌ای اقیانوس آرام و 124 کشور کم‌درآمد دیگر برای ایجاد یک بازوی مالی مستقل برای رسیدگی به ضرر و زیان در کنفرانس آتی Cop27 حمایت کند.

رهبران جزایر اقیانوس آرام روز چهارشنبه با نمایندگان مجلس و سناتورها در کانبرا دیدار کردند تا از دولت بخواهند اقدامات اقلیمی اضطراری بیشتری انجام دهد.

آنوت تانگ، رئیس جمهور سابق کیریباتی، گفت که حمایت استرالیا از تاسیسات خسارت و خسارت، بقیه جامعه جهانی را به حمایت از این اقدام تشویق می کند.

ما از دولت جدید استرالیا این پیام را دریافت می‌کنیم که آنها می‌خواهند در مورد تغییرات آب و هوایی گام بردارند و اقدام کنند، که می‌خواهند دوباره با اقیانوس آرام درگیر شوند و البته این به معنای درگیر شدن با موضوع آب و هوا است.» تانگ گفت.

“استرالیا می تواند رهبری کند و باید پیشرو باشد تا در این موضوع گام بردارد، زیرا تنها در این صورت است که می توانیم امیدوار باشیم که بقیه جامعه جهانی و جهان توسعه یافته حرکت کنند.”

با این حال، او نسبت به «تغییر نام تجاری» کمک‌های توسعه دولت استرالیا به عنوان کمک مالی برای آب و هوا هشدار داد و گفت که این کمک باید علاوه بر برنامه کمک‌های موجود باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Talking Horses: Havlin lands Group One با راه اندازی | مسابقه اسب دوانی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از 31 سال حضور در …