احتمال رای دادن به پروژه لوئیزیانا که در بحث سقط جنین گرفتار شده است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

باتون روژ — در حالی که کشمکش سیاسی بر سر اجرای ممنوعیت تقریباً کامل سقط جنین در لوئیزیانا بین جمهوری خواهان در کنگره و رهبران دموکرات در پرجمعیت ترین شهر این ایالت ادامه دارد، کمیسیون اوراق قرضه ایالتی احتمالاً پنجشنبه در مورد ادامه یا عدم ادامه عدم تایید بودجه رای خواهد داد. برای پروژه حیاتی نیروگاه منطقه نیواورلئان.

برای کمیسیونی که عموماً به خاطر نقش اکچوئری تاریخی خود شناخته می شود، بحث سقط جنین معمولاً فراتر از محدوده آن است. با این حال، در جلسات اخیر نفوذ کرده است – با جف لاندری، دادستان کل لوئیزیانا، از اعضای همکار می خواهد “از ابزارهایی که در اختیار دارند استفاده کنند تا” رهبران نیواورلئان مخالف اجرای ممنوعیت سقط جنین را “به پاشنه” بیاورند. گرفتار در آتش متقابل یک خط اعتباری 39 میلیون دلاری در آینده برای یک نیروگاه است که برای پمپ های زهکشی که آب باران را در شهری که با مشکلات مزمن سیل مواجه است حذف می کند، حیاتی است.

در حالی که برخی تصمیم کمیسیون را در ماه ژوئیه و آگوست مبنی بر خودداری از تایید را بیش از حد توصیف کردند، لندری استدلال کرد که باید پیامی به مقامات نیواورلئان ارسال شود که او معتقد است ممکن است در اجرای قانون نادرست باشد.

از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم گرفت در ماه ژوئن به حمایت های قانون اساسی از سقط جنین پایان دهد، نبرد بین رهبران شهرهای دموکرات و جمهوری خواهان در ایالت های قرمز قابل اعتماد در سراسر کشور در جریان است. ده‌ها دادستان در سراسر کشور – از جمله در فلوریدا – قول داده‌اند که اتهاماتی را علیه کسانی که به دنبال سقط جنین هستند یا ارائه می‌دهند پیگیری نکنند. در سنت لوئیس، ساعاتی پس از امضای توافقی که شهردار برای سفر به کلینیک های سقط جنین در سایر ایالت ها یک میلیون دلار را امضا کرد، دادستان کل میسوری برای جلوگیری از آن شکایت کرد. شوراهای شهر در مناطقی مانند آستین، تگزاس و نشویل با تصویب تدابیری از مجریان قانون خواسته اند که اجرای ممنوعیت سقط جنین را در اولویت قرار ندهند.

«این در مورد این واقعیت است که مقامات منتخب، نه تنها در ایالت، بلکه در سراسر این کشور وجود دارند که به نظر می‌رسد به قوانینی که در راه است ضربه می‌زنند – و فکر می‌کنند می‌توانند انتخاب کنند که کدام قوانین و قوانین را می‌خواهند دنبال کنند. لندری گفت که آنها این کار را نمی کنند.

در لوئیزیانا، قوانین تمام سقط جنین‌ها را ممنوع می‌کند، مگر در مواردی که خطر مرگ یا آسیب جدی برای بیمار وجود داشته باشد، در صورت ادامه بارداری و در مورد حاملگی‌های «بیهوده پزشکی» – زمانی که جنین دارای یک ناهنجاری کشنده باشد. هیچ استثنایی برای تجاوز جنسی یا زنای با محارم وجود ندارد.

پس از سقوط Roe v. Wade، شهردار، دادستان منطقه و کلانتر در نیواورلئان قول دادند که با این ممنوعیت شدید مخالفت کنند. علاوه بر این، شورای شهر با تصویب قطعنامه ای به پلیس و دادستان دستور داد تا از بودجه شهری برای اجرای این ممنوعیت استفاده نکنند.

لندری، یک جمهوری خواه که به عنوان نامزد احتمالی فرمانداری لوئیزیانا در سال 2023 در نظر گرفته می شود، مخالفت رهبران شهر را به عنوان “ترک وظیفه” توصیف کرد. او به کمیسیون اوراق قرضه رجوع کرد که به رد مجوز اولیه خط اعتباری برای پروژه نیروگاهی هیئت مدیره فاضلاب و آب نیواورلئان رأی داد.

سناتور ایالتی جیمی هریس، یک دموکرات که نماینده نیواورلئان است، از اعضای کمیسیون خواست تا خط اعتباری آینده را تأیید کنند – با اشاره به اینکه این کارخانه به محافظت از 384000 نفر کمک می کند و به آنها اجازه می دهد آب تمیز بنوشند و در آن حمام کنند، به جای توصیه های مکرر برای جوشیدن آب. . در حال حاضر پمپ ها توسط توربین های قدیمی تغذیه می شوند که سیستم آب و فاضلاب شهر را نیز تامین می کند.

پل رین واتر، لابی‌گر نیواورلئان، در ماه آگوست به کمیسیون گفت: «چیزی غیرضروری برای دنبال کردن پیدا کنید. نه شورای فاضلاب و آب، نه نیروگاه، نه پمپ ها.

در ایالتی که توسط بلایای طبیعی ویران شده است، سیل در خط مقدم ذهن است – به خصوص که لوئیزیانا در میانه فصل طوفان است. پیش‌بینی‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که امسال 14 تا 20 طوفان نام‌گذاری شده از جمله 6 تا 10 طوفان وجود خواهد داشت.

در حالی که تصویب یک خط اعتباری آینده بلافاصله بودجه پروژه را آزاد نمی کند، تصویب یک “سیگنال حیاتی” به پیمانکاران ارسال می کند که بودجه برای اتمام پروژه در دسترس است. شهر و انترجی نیواورلئان اکثر هزینه های پروژه را پرداخت می کنند، اما رین واتر گفت که بودجه دولتی برای ادامه پروژه در مسیر تکمیل در سال 2024 ضروری است.

این که آیا خط اعتباری برای سومین ماه متوالی تأیید یا متوقف می شود یا خیر، در جلسه کمیسیون اوراق قرضه پنجشنبه که قرار است از ساعت 10 صبح آغاز شود، مشخص خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارلینگ هالند همه ما را شگفت زده کرده است اما پپ گواردیولا را به طرز عجیبی بیهوده رها می کند | ارلینگ هالند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، Dاز دروگر نترسید یا حداقل، نه …