پیتر داتون به جمهوری‌خواهانی که به دنبال «مزیت سیاسی» از مرگ ملکه هستند، حمله می‌کند | پیتر داتون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیتر داتون مدعی شده است که جمهوری‌خواهان به دنبال “مزایای سیاسی از مرگ ملکه” هستند، از جمله یکی از وزیران کار که در را برای برداشتن پادشاه از اسکناس 5 دلاری باز کرد.

رهبر لیبرال ها، اندرو لی، دستیار وزیر خزانه داری را متهم به «بازنویسی تاریخ» به دلیل ادعای اینکه شاه چارلز سوم «به طور خودکار» نمایش داده نمی شود، کرد زیرا ملکه الیزابت دوم به دلیل وضعیت «شخصی» او در این یادداشت ظاهر شد.

جنبش جمهوری استرالیا مبارزات انتخاباتی خود را به حالت تعلیق درآورده است و آنتونی آلبانیز، نخست وزیر، بارها از کشیدن روی جمهوری یا نمادهایی مانند اسکناس 5 دلاری خودداری کرده است.

صبح بخیر. ما تمام مبارزات انتخاباتی را در طول دوره عزاداری ملکه الیزابت دوم متوقف می کنیم. برای کسانی که می خواهند در عین حال درباره یک جمهوری استرالیا بیشتر بیاموزند، لطفاً به https://t.co/yPRGxDlKYJ مراجعه کنند یا با ثبت نام در https://t.co/QoDbbbvjVY به روز رسانی های آینده را دریافت کنند.

– جنبش جمهوری استرالیا (@AusRepublic) 12 سپتامبر 2022

اما مرگ ملکه باعث شد تا استرالیا به جمهوری تبدیل شود، از جمله آدام بانت، رهبر سبزها.

داتون روز پنجشنبه به رادیو 2 گیگابایتی گفت که ملکه “حتی هنوز آرام نشده است، و مظنونان معمولی… فوراً از بلوک خارج شده اند و من فکر می کنم اکثر استرالیایی ها از این موضوع وحشت زده خواهند شد.”

من با جمهوری موافق نیستم و صادقانه بگویم، من فکر می‌کنم، آنچه در حال حاضر می‌بینیم، ثبات، گذار، که شما در یک سلطنت به دست می‌آورید را برجسته می‌کند، و تصور اینکه اگر ما بودیم چگونه این اتفاق می‌افتاد سخت است. جمهوری

اما همه اینها از یک طرف، من فکر می‌کنم این کار ناپسند است و تلاش برای به دست آوردن امتیاز سیاسی از مرگ ملکه است.»

ری هدلی، پخش کننده، لی را به «اختراع مجدد تاریخ» متهم کرد، زیرا مانند روز سه شنبه ادعا کرد که «تصمیم برای گنجاندن چهره ملکه در اسکناس 5 دلاری به جای موقعیت ملکه به عنوان پادشاه، مربوط به شخص او بود».

قبل از معرفی اسکناس‌های پلیمری، اسکناس‌های کاغذی 5 دلاری کارولین چیشولم، نیکوکار را نشان می‌داد، اما ملکه روی اسکناس یک دلاری ظاهر می‌شد، تا اینکه در سال 1984 اسکناس حذف شد.

بانک مرکزی گفته است که “پادشاه حاکم به طور سنتی در پایین ترین ارزش اسکناس استرالیا ظاهر می شود”.

داتون لی را به «تلاش برای سوء استفاده از شرایط» با بیان یک بیانیه «بر اساس واقعیت» متهم کرد. او به رادیو 2 گیگابایتی گفت که «بسیار عجیب» برای لی «بازنویسی تاریخ» است.

اگر در مرحله‌ای جمهوری باشیم، پس این تصمیمی است که مردم استرالیا باید بگیرند، اما ما در حال حاضر با ترتیبات فعلی خود هستیم و باید به این ترتیبات احترام بگذاریم و این شامل اسکناس 5 دلاری نیز می‌شود.»

روز پنجشنبه، لیدیا تورپ، سناتور سبزها، از بازیگر و فعال بومی، عمو جک چارلز، که اوایل این هفته درگذشت، خواست تا جایگزین ملکه الیزابت دوم در اسکناس 5 دلاری شود.

ثورپ گفت: «ما به تازگی یک پادشاه را در کشور خود از دست دادیم که از بدو تولد مورد خشونت استعماری قرار گرفت.

ما مدیون او و مردم ملل اول هستیم که پادشاه جک چارلز را به یاد بیاوریم و یک بار برای همیشه به نسل دزدیده شده پایان دهیم. عمو جک کاندیدای عالی برای اسکناس 5 دلاری است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بوستون چمن مصنوعی در پارک ها را به دلیل “مواد شیمیایی سمی برای همیشه” ممنوع کرد | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شهردار بوستون، میشل وو، دستور …