رئیس اتحادیه در مورد واکنش پلیس کوئینزلند به خشونت خانگی با تحقیق مواجه می شود | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس اتحادیه پلیس کوئینزلند برای ارائه مدرک در کمیسیون تحقیق در مورد واکنش این نیرو به خشونت خانگی فراخوانده شده است.

این کمیسیون روز پنجشنبه فاش کرد که پس از دریافت بیش از 250 درخواست اضافی پس از دریافت شواهد کمیسر کاتارینا کارول در ماه گذشته، سه روز دیگر جلسات استماع را در ماه اکتبر برگزار خواهد کرد.

کارول برای مواجهه با بازجویی های بیشتر در 5 اکتبر فراخوانده می شود، در حالی که ایان لیورز، رئیس اتحادیه پلیس کوئینزلند از سال 2009، دو روز بعد ظاهر می شود.

این واقعیت که نه کارول و نه لیورز در ابتدا برای حضور در این تحقیق فراخوانده نشدند، در میان مبارزان خشونت خانگی و قربانیان ابروهایی ایجاد کرد که وقتی فاش شد که کارول در ابتدا درخواست حضور را رد کرد، عصبانی‌تر شدند.

شهادت کارول پیامدهای فوری داشت، به طوری که پل تیلور، معاون کمیسر، پس از اینکه از کارول در مورد نظراتی که در یک کنفرانس پلیسی در یک کنفرانس پلیسی که از دوستش به عنوان “نجوا کننده واژن” یاد می کرد، پرسیده بود، عذرخواهی کرد و استعفای خود را اعلام کرد.

ظاهر کمیسر چنان واکنش شدیدی را برانگیخت که کمیسیون تصمیم به تمدید موارد ارسالی و برگزاری جلسات استماع بیشتری کرد و تاریخ گزارش نهایی خود را تا نوامبر به عقب انداخت.

لیورز در ابتدا با درخواست‌های کمیسیون تحقیق مخالفت کرد و سال گذشته توصیه‌های کارگروه ایمنی و عدالت زنان ایالتی را “گزارش بیدار و غیر قابل لمس” دیگری عنوان کرد.

در ماه مه، او پس از ارائه شواهد در تحقیقات مربوط به مرگ هانا کلارک و سه فرزندش دیدگاه خود را تغییر داد و این تحقیق را “فرصتی” برای تعهد به اصلاحات توصیف کرد.

او یک ارسال کتبی به تحقیق ارائه کرده بود که در آن گفته بود هیچ “مشکل فرهنگی گسترده” در نحوه واکنش افسران به حوادث خشونت خانگی وجود ندارد.

لیورز نوشت: «هنوز رفتارها و نگرش‌های رضایت‌بخشی در داخل سرویس وجود دارد، همانطور که در هر سازمان بزرگی دیده می‌شود. «برخی از بازخوردها و شواهد به این کمیسیون تحقیق این را روشن می کند. اما نکته مهم این است که من پیشنهاد می‌کنم که این فقط شامل اقلیت بسیار کمی از افسران پلیس در حال خدمت باشد.»

انتظار می رود جلسات استماع اضافی از 5، 6 و 7 اکتبر در دادگاه قضائی بریزبن برگزار شود و گزارش کمیسیون در 14 نوامبر به دولت کوئینزلند ارائه شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شش کشور اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری فرامرزی علیه جرایم مواد مخدر موافقت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، هلند، بلژیک، آلمان، فرانسه و ایتالیا …