راشل هاینز در حرفه کریکت بین المللی پیشرفت می کند | تیم کریکت زنان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

راشل هاینز اولین عضو از نسل طلایی استرالیا است که از کریکت بین‌المللی بازنشسته شد و با مدال طلای بازی‌های مشترک المنافع به کار خود پایان داد.

هاینز روز پنجشنبه به ماه‌ها گمانه‌زنی در مورد آینده‌اش پایان داد و به یک حرفه بین‌المللی 13 ساله که شامل 167 بازی در همه قالب‌ها بود، زمان گذاشت. این بازیکن 35 ساله همچنین از کریکت یک روزه داخلی بازنشسته شده است، اما قبل از توقف کامل بازی، به WBBL تابستان امسال با سیدنی تاندر متعهد خواهد شد.

بازنشستگی هاینس باعث می شود تا کریکت استرالیا تصمیم بالقوه دیگری برای کاپیتانی بگیرد، زیرا او در پنج سال گذشته معاون کاپیتان مگ لنینگ بوده است. لنینگ به دلایل شخصی از کریکت استراحت نامحدودی گرفته است و تضمینی برای بازگشت قبل از مسابقه بعدی استرالیا در هند در ماه دسامبر وجود ندارد.

آلیسا هیلی محتمل‌ترین نامزد برای ایفای این نقش در صورت لزوم خواهد بود، پس از اینکه تابستان گذشته به عنوان معاون لنینگ خدمت کرد، زمانی که هاینز مجروح شد.

یکی از بهترین کتک زن های جهان، هاینس پس از اینکه مجبور شد پس از باخت در Ashes در سال 2013 راه خود را به تیم بازگرداند، از دو قسمت شدن حرفه لذت برد.

او باید تا سال 2017 صبر می کرد تا فراخوانده شود و تقریباً بلافاصله در جام جهانی یک روزه آن سال به عنوان کاپیتان بازی کرد. این چپ دست بیش از نیمی از 3818 دوش حرفه ای خود را از آن نقطه به ثمر رساند که میانگین 41.25 را از زمان بازگشتش به کنار در همه فرم ها به دست آورد.

هاینز در اوایل سال جاری در مسابقه مدال طلای بازی های مشترک المنافع مقابل هند به میدان رفت.
هاینز در اوایل سال جاری در مسابقه مدال طلای بازی های مشترک المنافع مقابل هند به میدان رفت. عکس: جیسون کرنداف/رویترز

هاینز گفت: «یکی از چیزهای مهم در مورد داشتن یک حرفه طولانی، تماشای پیشرفت اطرافیانتان است. من به شیوه ای که این تیم بازیکنان را وارد کرده و رشد آنها را پرورش داده بسیار افتخار می کنم.

“توانایی کمک به بازیکنان برای انتقال هموار در موفقیت تیم ما موثر بوده است. رهبر بودن در این محیط بزرگترین امتیاز شغلی من بوده است.”

حرفه هاینس شامل پیروزی در سه جام جهانی T20 و دو عنوان یک روزه است، در حالی که او همچنین چهارمین گلزن برتر در لیگ ملی کریکت زنان است.

بازنشستگی او به دنبال تصمیم مربی متیو مات مبنی بر کناره گیری از تیم فاتح استرالیا در اوایل سال جاری بود و به عنوان مربی توپ سفید مردان انگلیس مشغول به کار شد. به نوبه خود، او اولین عضو تیم می شود که از بازی بین المللی پس از الکس بلکول در اوایل سال 2018 کنار می رود.

منتخبان استرالیا مدت هاست که چشم خود را به برنامه ریزی جانشین پروری دوخته اند، به طوری که لنینگ (30)، هیلی (32) و الیز پری (31) بیش از 12 سال در این تیم حضور داشتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …