آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 204 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، در یک حادثه رانندگی در کیف گرفت، اما آسیب جدی ندید.سخنگوی او بامداد پنجشنبه در یک پست فیس بوک گفت. سرهی نیکیفوروف که نگفت چه زمانی این تصادف رخ داده است، گفت که خودروی زلنسکی با یک وسیله نقلیه شخصی برخورد کرده است. وی با بیان اینکه رئیس جمهور توسط پزشک معاینه شد، آسیب جدی مشاهده نشد، گفت: این حادثه در حال بررسی است. او گفت که پزشکان همراه زلنسکی به راننده خودروی شخصی کمک اورژانسی دادند و او را سوار آمبولانس کردند.

 • زلنسکی در سخنرانی شبانه تلویزیونی خود که ویدئوی آن اندکی پس از حادثه منتشر شد، گفت که به تازگی از منطقه اطراف خارکف بازگشته است.وی افزود که پس از یک ضد حمله برق آسا برای بیرون راندن نیروهای روسیه، «تقریباً کل منطقه از اشغال خارج شده است». او گفت: «این یک حرکت بی‌سابقه سربازان ما بود – اوکراینی‌ها بار دیگر موفق شدند کاری را که بسیاری غیرممکن می‌دانستند انجام دهند». زلنسکی پس از بازدید از شهر آزاد شده ایزیوم گفت که نیروهای اوکراینی حدود 8000 کیلومتر مربع (3100 مایل مربع) از قلمرو را پس گرفته اند.

 • وزارت دفاع اوکراین چیزی را کشف کرد که مقامات این کشور معتقدند «اتاق شکنجه» است. توسط نیروهای روسی برای نگهداری اسرای اوکراینی در شهر استفاده می شود بالاکلیا. در حالی که برخی از ساکنان بالاکلیا به آبان نیوز گفتند که با نیروهای روسی که عمدتاً در حاشیه شهر می‌ماندند و صحنه‌های شکنجه و اعدام را در سایر نقاط کشور تجربه نکرده‌اند، تعامل کمی دارند، سرهی بولوینوف، رئیس منطقه خارکف اداره تحقیقات پلیس ملی گفت که 40 نفر در جریان اشغال بازداشت شده اند. یکی از ساکنان این شهر به بی بی سی گفت که او بیش از 40 روز توسط روس ها در ایستگاه پلیس شهر نگه داشته شده و با برق گرفتگی شکنجه شده است.

 • آلمان چهار گلوله ضد هوایی Gepard و 65 یخچال دیگر به اوکراین تحویل داده استدولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد. چهار واحد اضافی تعداد کل واحدهای Gepard ارائه شده توسط آلمان به اوکراین را به 24 می رساند.

 • منابع کرملین «اکنون در حال کار برای پاکسازی هستند [Russia’s President Vladimir] پوتین در مورد هر شکست مسئول، در عوض مقصر از دست دادن تقریباً تمام استان خارکف اشغالی را مستشاران نظامی ناآگاه می دانند. به گفته موسسه مطالعات جنگ. در بیانیه ای که توسط CNBC گزارش شد، این مؤسسه گفت: «مقامات کرملین و مبلغان رسانه های دولتی به طور گسترده درباره دلایل شکست روسیه در منطقه خارکف بحث می کنند، تغییر قابل توجهی نسبت به الگوی قبلی آنها در گزارش موفقیت های اغراق آمیز یا ساختگی روسیه با جزئیات محدود». .

 • دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه پس از گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین گفت: چشم انداز صلح در اوکراین در حال حاضر “حداقل” است. من این احساس را دارم که هنوز با صلح فاصله داریم. اگر بگویم به زودی ممکن است این اتفاق بیفتد، دروغ می گویم. در حال حاضر شانس دستیابی به توافق صلح بسیار کم است.» او گفت که حتی یک آتش‌بس “در چشم نیست”.

 • اولاف شولتز، صدراعظم آلمان گفت که پوتین همچنان معتقد است که او درست بود که به اوکراین حمله کرد. روز چهارشنبه پس از تماس تلفنی 90 دقیقه ای با رئیس جمهور روسیه. شولز در یک نشست خبری گفت: متأسفانه، نمی توانم به شما بگویم که این تصور افزایش یافته است که شروع این جنگ اشتباه بوده است.

 • هشت موشک روسی که روز چهارشنبه به کریوی ریه اصابت کردند به سمت سازه های هیدرولیکی هدایت شدند. به قدری خسارت وارد کرد که سطح آب رودخانه اینهولتس در حال افزایش بود و شهر را به خطر انداخت. این با نگرانی های اوکراین در مورد اینکه روسیه به هدف گرفتن زیرساخت های اوکراین به تلافی موفقیت این کشور در بازپس گیری اراضی اشغالی ادامه خواهد داد، همسو است. Kryvyi Rih زادگاه Zelenskiy است.

 • نیروهای روسیه به کرمینا بازگشتندسرهی هادای، فرماندار منطقه گفت، شهری در منطقه لوهانسک تحت اشغال روسیه که دیروز «کاملاً خالی» بود و پرچم‌های اوکراین را که پارتیزان‌های محلی برای جشن برافراشته بودند، پاره کرد. دیروز، وضعیت مشابهی در Svatove اتفاق افتاد – نیروهای روسی ترک کردند اما پس از مدتی بازگشتند. نیروهای روسیه همچنین استاروبیلسک، یکی دیگر از شهرهای منطقه لوهانسک را ترک کردند.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  تماشای زنده: جایزه صلح نوبل 2022 به چه کسی تعلق می گیرد؟

  به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، برنده یا برندگان جایزه صلح نوبل …