به خانواده کریس کابا فیلم پلیسی از حوادثی که منجر به قتل او شد نشان داده می شود | پلیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبان نیوز دریافته است که خانواده کریس کابا اجازه خواهند داشت ویدیوی پلیس را از حادثه ای که منجر به قتل وی شد تماشا کنند، زیرا ناظر پلیس بر شواهد اصرار داشت و نه فشار عمومی باعث شد که یک افسر برای جرایم قتل تحقیق کند.

کابا، 24 ساله، که غیرمسلح بود، در 5 سپتامبر توسط یک افسر پلیس متروپولیتن مورد اصابت گلوله قرار گرفت. گلوله در حالی که روی صندلی راننده خودرویی که در لمبث در جنوب لندن مشکوک شده بود، به سر او اصابت کرد. او فقط دو ساعت بعد درگذشت.

اداره مستقل رفتار پلیس، افسر مربوطه را به دلیل قتل یا قتل عمد تحت بازجویی قرار داده و اداره کل او را از انجام وظیفه معلق کرده است.

IOPC تکذیب کرد که تحت فشار خانواده کابا یا مردم قرار گرفته است و اصرار داشت که بررسی شواهدی که جمع آوری کرده بود به این باور برسد که این افسر باید مورد تحقیق قرار گیرد.

در ابتدا، دیده بان پلیس، که برای جلب اعتماد عمومی تلاش می کرد، با افسر به عنوان شاهد رفتار می کرد.

در این بیانیه آمده است: «تصمیم ما برای شروع تحقیقات جنایی صرفاً بر اساس بررسی شواهدی است که نشان می‌دهد ممکن است یک جرم جنایی مرتکب شده باشد».

بازرسان همچنان در حال مصاحبه با افسر اسلحه گرم تحت احتیاط جنایی هستند، زیرا برخی از پلیس ها نگران هستند که هنوز هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا او تصمیم به تیراندازی گرفته است به مردم ارائه نشده است.

خانواده کابا از رفتار IOPC ناراضی بوده و خواستار دیدن فیلم این حادثه شده اند.

افسران حاضر در صحنه دوربین داشتند و یک هلیکوپتر مجهز به دوربین اتومبیلی را که کبا در آن بود تعقیب می کرد.

یکی از سخنگویان IOPC گفت که خانواده اکنون می توانند این فیلم را ببینند و بحث با وکلای آنها در مورد “چگونه می توانیم مشاهده آنها را تسهیل کنیم” آغاز شده است.

کابا در یک خودروی تیره آئودی بود که پلاک آن باعث هشدار پلیس شد که آن را به یک حادثه ادعایی قبلی با سلاح گرم مرتبط می کرد. او مالک خودرو نبود، و پس از تعقیب پلیس، خودرو با استفاده از “تماس تاکتیکی” که در آن شنت یا کوبیده شده بود متوقف شد.

پس از متوقف شدن آن، خودروهای پلیس آن را محاصره کردند و کابا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به مرگ مجروح شد.

افسران اسلحه گرم از دیرباز می ترسند که کارفرمایانشان به آنها خیانت کنند وقتی کار دشوار شود. یکی از منابع پلیس گفت که پرونده کابا دوباره این نگرانی را برانگیخته است: “آنها احساس می کنند او را زیر اتوبوسی انداخته است متد، که به درک افکار عمومی می پردازد و افسر را بیرون گذاشته تا خشک شود.”

بیشتر منابع انتظار امتناع دسته جمعی افسران از حمل سلاح را ندارند. انجام این کار به معنای بازگشت به پلیس خط مقدم منظم و پاسخگویی به تماس‌های اضطراری است، اما Met در تلاش است تا افسران مسلح کافی را جذب و نگهداری کند.

آماندا پیرسون، دستیار کمیسر Met، در بیانیه‌ای گفت: «ما تأثیر قابل‌توجه بر افسر و همکاران تعلیق شده را دست کم نمی‌گیریم و به همین دلیل است که همکاران ارشد از نزدیک با آنها کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که از آنها حمایت کامل می‌شود.

افسران اسلحه گرم می دانند که در موارد نادری که سلاح های خود را تخلیه می کنند، با نظارت شدید مواجه می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بعدی برای لیز تراس چیست؟ سه سناریوی احتمالی برای نخست وزیری او | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیری لیز تراس در موقعیتی …