اقدام دادستانی برای ابطال حکم قتل عدنان سید | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان ها درخواستی برای لغو محکومیت قتل عدنان سید 42 ساله ارائه کرده اند، پرونده ای که قبلاً پس از نمایش آن در پادکست سریال مورد توجه بین المللی قرار گرفته بود.

بر اساس بیانیه دفتر وی، در یک درخواست ارائه شده توسط مرلین ماسبی، وکیل ایالت بالتیمور سیتی، تحقیقات تقریباً یک ساله با تیم دفاعی سید، اطلاعات جدیدی را نشان داد که به مظنونان جایگزین اشاره دارد.

به گفته دادستان، مظنونان جایگزین در زمان تحقیقات برای پلیس شناخته شده بودند، اما به درستی رد نشدند. تحقیقاتی که با تیم دفاعی سید انجام شد، همچنین نشان داد که از داده‌های دکل تلفن همراه غیرقابل اعتماد در این پرونده استفاده شده است.

پرونده سید پس از پخش سریال داستان مرگ هه مین لی، دوست دختر آن زمان سید، توجه عمومی را به خود جلب کرد. در سال 2000، یک سید 17 ساله در آن زمان به جرم خفه کردن لی محکوم شد و به حبس ابد به اضافه 30 سال محکوم شد.

سید طی سال‌ها بی‌گناهی خود را حفظ کرده و تیم دفاعی‌اش تلاش‌های متعددی برای بازبینی مجدد پرونده او انجام داده است. در سال 2016، محکومیت سید لغو شد و یک محاکمه جدید مجدداً ترتیب داده شد، اما این تصمیم در نهایت توسط دادگاه استیناف مریلند در سال 2019 لغو شد.

اکنون سید فرصت محاکمه مجدد دارد.

در بیانیه دفتر ماسبی آمده است: «برای روشن بودن، دولت در حال حاضر ادعا نمی کند که آقای سید بی گناه است. در حالی که تحقیقات همچنان ادامه دارد، با در نظر گرفتن مجموع شرایط، دولت به صحت محکومیت اعتماد ندارد و درخواست می‌کند که آقای سید محاکمه جدیدی انجام شود.»

برای محاکمه مجدد احتمالی سید، تصویب قانون احیای نوجوانان در سال 2021 حیاتی بود، “که به افرادی که در دوران نوجوانی محکوم به جنایت هستند اجازه می دهد پس از گذراندن حداقل 20 سال زندان، درخواست اصلاح مجازات کنند.”

سید در بزرگسالی با وجود اینکه در زمان مرگ لی نوجوان بود، متهم شد. وی در حال حاضر بیستمین سال حبس خود را از زمان بازداشت می گذراند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …