قاضی به طور موقت قانون اوهایو را که اکثر سقط جنین ها را ممنوع می کند مسدود می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کلمبوس، اوهایو — یک قاضی روز چهارشنبه به طور موقت ممنوعیت تقریباً همه سقط جنین ها در اوهایو را مسدود کرد و دوباره قانونی را که پس از لغو حمایت های فدرال سقط جنین توسط دادگاه عالی ایالات متحده در ژوئن اجرا شد، متوقف کرد.

این تصمیم به این معنی است که سقط جنین تا هفته 20 بارداری می تواند فعلا ادامه یابد، مطابق با قوانین ایالتی که قبل از ممنوعیت وجود داشت.

تصمیم کریستین جنکینز قاضی شهرستان همیلتون برای صدور حکم منع 14 روزه علیه این قانون به عنوان بخشی از شکایتی است که توسط ACLU اوهایو به نمایندگی از ارائه دهندگان سقط جنین در این ایالت مطرح شده است. کلینیک ها استدلال می کنند که این قانون، حمایت های قانون اساسی ایالتی را که آزادی فردی و حمایت برابر را تضمین می کند، نقض می کند. این شکایت همچنین می گوید که این قانون بر خلاف قانون اساسی مبهم است.

این قانون در آوریل 2019 توسط فرماندار جمهوری خواه مایک دی واین امضا شد و اکثر سقط جنین ها را پس از اولین “ضربان قلب جنین” ممنوع می کند. فعالیت قلبی را می توان در اوایل هفته ششم بارداری تشخیص داد، قبل از اینکه بسیاری از مردم بدانند باردار هستند. این قانون از طریق یک چالش قانونی مسدود شده بود، سپس پس از لغو تصمیم مهم Roe v. Wade در سال 1973 اجرایی شد.

رقیب دی واین در انتخابات نوامبر، نان ویلی، دموکرات و حامی حقوق سقط جنین، حکم روز چهارشنبه را «پیروزی، هرچند موقت، برای زنان اوهایو» خواند. فرمانداری که به دنبال تحمیل دیدگاه های افراطی مانند دستورات دولت در برابر تصمیمات مراقبت های بهداشتی خصوصی نیست.

ارائه دهندگان سقط جنین و مدافعان آنها گفته اند که این قانون در حال حاضر مشکلات زیادی را ایجاد کرده است، از جمله مجبور کردن یک قربانی تجاوز جنسی 10 ساله اوهایو برای سفر به ایندیانا برای سقط جنین.

تصمیم قاضی ضربه‌ای به مخالفان سقط جنین است که از زمان سرنگونی Roe اجرای محدودیت‌های طولانی مدت به تعویق افتاده را جشن می‌گیرند.

Right to Life of Greater Cincinnati پیش‌بینی کرده بود که قاضی پس از جلسه استماع هفته گذشته، وقتی سؤالاتی در مورد پرونده این دختر 10 ساله پرسید و پیشنهاد کرد: «ما باید در مورد آنچه در حال صحبت کردن هستیم بسیار صادق باشیم. در مورد اینجا.”

گروه ضد سقط جنین در بیانیه‌ای نوشت: «بیایید خیلی صادق باشیم، همیشه، همیشه بهترین زمانی است که LIFE انتخاب شود. همیشه.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

به گفته تحقیقات، آزمایشگاه کوئینزلند از آزمایش هزاران نمونه شواهد تجاوز و قتل خودداری کرد کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات شنیده شده است که …