پس از انفجار در دانشگاه در بوستون، سوء ظن به کارمند افتاد | بوستون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات اجرای قانون روز چهارشنبه گفتند که مقامات فدرال اکنون در حال بررسی هستند که آیا کارمندی که از انفجار در دانشگاه نورث ایسترن خبر داده است ممکن است به بازرسان دروغ گفته باشد و این حادثه را صحنه سازی کرده باشد.

یکی از مقامات گفت که بازرسان تناقضاتی را در اظهارات کارمند شناسایی کردند و به این دلیل شک کردند که جراحات وی با زخم‌هایی که معمولاً با انفجار مطابقت دارد مطابقت نداشت.

یکی از سخنگویان شمال شرقی، شانون نرگی، پیشتر گفته بود که یکی از کارکنان ناشناس از ناحیه دست جراحات جزئی دیده است. فیلیپه کولون، رئیس پلیس بوستون، قربانی را مردی 45 ساله توصیف کرد.

این بسته در اواخر روز سه شنبه در محوطه دانشگاه نورث ایسترن در بوستون منفجر شد. کالج گفته بود یکی از کارکنانش جراحات جزئی دیده است.

سی‌ان‌ان به نقل از «چند منبع مجری قانون فدرال» می‌گوید این بسته حاوی «یادداشتی است که مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک و رابطه بین مؤسسات دانشگاهی و توسعه‌دهندگان واقعیت مجازی را مورد انتقاد قرار داده است».

مقامات گفتند یک بسته مشکوک دیگر در نزدیکی موزه هنرهای زیبا، در حومه پردیس شمال شرقی پیدا شد و توسط جوخه بمب بوستون خنثی شد. FBI در تحقیقات کمک می کرد.

Northeastern یک دانشگاه خصوصی در مرکز شهر بوستون است که حدود 16000 دانشجو در مقطع کارشناسی دارد.

NBC بوستون گزارش داد که بسته ای که منفجر شد هنگام باز شدن در نزدیکی سالن هلمز، محل برنامه نویسندگی خلاق دانشگاه و برنامه مطالعات زنان، جنسیت و جنسیت، منفجر شد.

پلیس کمی قبل از ساعت 19:30 در محوطه دانشگاه جمع شد. دانشگاه از دانشجویانی که برای کلاس روزنامه نگاری عصرگاهی در سالن تجمع کرده بودند خواست تا ساختمان را تخلیه کنند.

WCVB-TV گفت که یکی از گزارشگرانش، مایک بودت، در آن زمان در آنجا کلاس درس می داد. بوده به ایستگاه گفت کلاسش به بیرون منتقل شد اما نه او و نه شاگردانش صدای انفجار را نشنیدند.

مایکل دیویس، رئیس پلیس شمال شرقی، به خبرنگاران گفت که محوطه دانشگاه امن است.

کوین هیدن، دادستان منطقه سافولک، گفت: “ما وضعیت را در شمال شرقی زیر نظر داریم و آماده همکاری با دانشگاه و شرکای مجری قانون خود برای هر گونه پیگرد قانونی هستیم.” دقیقاً همان چیزی که در اینجا رخ داد.

دانشگاه هاروارد و مؤسسه فناوری ماساچوست، هر دو در آن سوی رودخانه چارلز که بوستون را از کمبریج جدا می‌کند، گفتند که به عنوان یک اقدام احتیاطی، گشت‌زنی‌های خود را در محوطه دانشگاه افزایش داده‌اند و از دانشجویان و اساتید می‌خواهند که هر چیزی مشکوک را گزارش کنند.

این انفجار یکی از اولین ترس‌های بزرگ در بوستون از سال 2013 بود، زمانی که دو بمب در نزدیکی خط پایان ماراتن بوستون کار گذاشته شد و سه کشته و بیش از 260 زخمی بر جای گذاشت.

مقامات نتوانستند جزئیات این تحقیقات را به طور علنی مطرح کنند و به شرط ناشناس ماندن با آسوشیتدپرس صحبت کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیوید بکویث، کسی که دادگاه عالی را در مورد رو به دست گرفت، در ۷۹ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقاله او در مورد حکم برجسته حقوق …