سلتیک توسط شاختار دونتسک در میان شعارها و بنرهای ضد سلطنتی هواداران نگه داشته شد | لیگ قهرمانان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سلتیک در شروع برتر رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مقابل شاختار دونتسک شکست خورد زیرا در لهستان با تساوی 1-1 متوقف شد.

فرار ریو هااته فراتر از دفاع میزبان منجر به برتری زودهنگام سلتیک شد اما میخایلو مودریک در دقیقه 29 بازی را به تساوی کشاند. خارج از زمین، بنرها و شعارهای ضد سلطنتی از طرف هواداران سلتیک در حال سفر، منجر به عذرخواهی بی‌تی اسپورت شد.

در مراحل اولیه بازی، یک بنر در انتهای سلتیک باز شد که روی آن نوشته شده بود “لعنت به تاج” در حالی که یکی دیگر روی آن نوشته بود “متاسفم برای از دست دادنت مایکل فاگان”، اشاره ای به مهاجمی بود که به اتاق خواب ملکه باکینگهام در کاخ ملکه نفوذ کرد. 1982.

هواداران میهمان نیز در جریان بازی در ورشو شعار می دادند «اگر از خانواده سلطنتی متنفری، دست بزن». پس از بحث و گفتگو بین هر دو باشگاه و یوفا، یک دقیقه سکوت برای ملکه برقرار نشد، اما هر دو دسته از بازیکنان بازوبند مشکی بسته بودند.

در زمین، سلتیک شروعی درخشان داشت در حالی که مت اوریلی در دقیقه ابتدایی در کیوگو فوروهاشی بازی کرد، اما آناتولی تروبین، دروازه بان شاختار، با ضربه ای که به مهاجم وارد شد، ضربه او را به بیرون هدایت کرد. ارسال گرگ تیلور از سوی مهاجم ژاپنی منحرف شد و اوریلی قبل از اینکه سلتیک در دقیقه 10 به برتری برسد، تلاش خود را مهار کرد.

توپ مورب یوسیپ ژورانوویچ سعد هاکسابانوویچ را پیدا کرد که اولین شروع خود را برای باشگاه انجام می داد. وینگر حرکت رو به جلو هاته را تغذیه کرد و ضربه هافبک با انحراف آرتم بوندارنکو وارد دروازه شد.

سلتیک همچنان با پاس دادن و حرکت خود مشکلات متعددی برای شاختار ایجاد می کرد اما تیم اوکراینی از گل خارج شد. یک پاس درون مدافع راست سابق لژیا، یورانوویچ، مودریک وینگر چپ را به سمت دروازه حرکت داد و او به سمت دروازه شلیک کرد.

هواداران سلتیک در مسابقه ورشو بنرهای ضد سلطنت را به نمایش گذاشتند.
هواداران سلتیک در مسابقه ورشو بنرهای ضد سلطنت را به نمایش گذاشتند. عکس: Gavin McCafferty/PA

این گل باعث شد دونتسک یک حرکت بزرگ ایجاد کند و ماریان شوید وینگر سابق سلتیک خیلی زود توپ را وارد دروازه کرد. شوید که تنها سه بار برای هوپس به میدان رفت، گل رویایی خود را با پرچم آفساید مقابل مادریک رد کرد. جو هارت سپس تلاش شیوید را متوقف کرد تا اینکه سلتیک در نیمه‌تیم فرصت جمع‌بندی مجدد را پیدا کند.

میهمان دوباره خوب شروع کرد و تلاش جوتا چند ثانیه بعد از شروع مجدد به پایان رسید اما شاختار خطر را برطرف کرد. وینگر پرتغالی دو بار به زدن گل های به یاد ماندنی نزدیک شد، اما در پایان دویدن های شگفت انگیز، ضربات خود را مهار کرد. اوریلی چندین بار تهدید کرد قبل از اینکه جانشینش، دیوید ترنبول، از فاصله 25 یاردی شوت کند.

دایزن مائدا شاهد یک حرکت آکروباتیک بود که به طور گسترده ای منحرف شد و یکی دیگر از بازیکنان تعویضی، جیاکوماکیس، بهترین فرصت سلتیک را برای برنده شدن در پنج دقیقه باقی مانده از دست داد. پاس تیلور باعث شد مهاجم یونانی با دقت معمولی بدون علامت مشخص شود، اما او ضربه پای چپ خود را از فاصله 14 یاردی شلیک کرد.

مائدا نیز یک موقعیت خوب در اواخر وقت داشت، اما مهاجم ژاپنی در حالی که لیز خورد و با سانتر رانده شده یورانوویچ برخورد کرد، با فاصله زیاد شلیک کرد. جیاکوماکیس سپس دروازه بان را به یک سانتر شکست داد اما ضربه سر او قدرت کافی برای دور شدن از مدافع عقب نشینی شاختار را نداشت و او مانع از عبور از خط شد.

سلتیک با از دست دادن فرصت‌های خود در اولین شکست مقابل رئال مادرید، اکنون با یک سفر خارج از خانه دیگر روبرو می‌شود، این بار به لایپزیگ. این امتیاز به شروع مثبت شاختار در گروه F پس از پیروزی شوکه کننده آنها مقابل لایپزیگ در هفته گذشته ادامه داد.

تیم اوکراینی که از سال 2014 از استادیوم خانگی خود آواره شده است، جمعیتی نزدیک به 30000 نفر را در ورزشگاه لژیا ورشو جذب کرد، اما سروصدا – و جنجال – از طرف هواداران میهمان به راه افتاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …