سازمان بهداشت جهانی می گوید پایان همه گیری کووید در چشم است | ویروس کرونا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان جهانی بهداشت پس از افشای اینکه مرگ و میر هفتگی ناشی از این ویروس در سرتاسر جهان در کمترین میزان از مارس 2020 بوده است، اعلام کرد که پایان همه گیری کووید-19 “در پیش است”.

بر اساس وب سایت سازمان جهانی بهداشت، آمار هفتگی مرگ و میر جهانی در 5 سپتامبر 2022، 11118 نفر بود. مارس 2020 ماهی بود که بریتانیا وارد اولین قرنطینه ملی شد.

WHO همچنین تخمین زد که در سال 2021 به دلیل تزریق واکسن کووید-19 از 19.8 میلیون مرگ جلوگیری شد و 12 میلیارد دوز در سراسر جهان تزریق شده است.

با این حال، هشدار داد که ویروس کرونا همچنان یک “اورژانس حاد جهانی” است و تاکید کرد که در هشت ماه اول سال 2022 بیش از 1 میلیون نفر بر اثر کووید-19 جان خود را از دست دادند.

مدیرکل سازمان بین‌المللی سلامت، دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «هفته گذشته، تعداد مرگ‌ومیرهای هفتگی گزارش‌شده بر اثر کووید-19 کمترین میزان از مارس 2020 بود.

ما هرگز در موقعیت بهتری برای پایان دادن به همه‌گیری نبوده‌ایم – هنوز آنجا نیستیم، اما پایان در چشم است.

یک دونده ماراتن وقتی خط پایان نمایان می شود متوقف نمی شود، او با تمام انرژی که برایش باقی مانده است، سخت تر می دود. ما نیز باید.

ما می توانیم خط پایان را ببینیم، ما در موقعیت برنده هستیم. اما اکنون بدترین زمان برای توقف دویدن است. اکنون زمان آن است که سخت‌تر بدویم و مطمئن شویم که از مرزها عبور کرده و پاداش تمام تلاش خود را می‌گیریم.»

دکتر Ghebreyesus افزود: “اگر ما اکنون از این فرصت استفاده نکنیم، در معرض خطر انواع بیشتر، مرگ و میر بیشتر، اختلال بیشتر و عدم اطمینان بیشتر هستیم. پس بیایید از این فرصت استفاده کنیم.»

سازمان جهانی بهداشت شش سیاست کوتاه را منتشر کرده است که اقدامات کلیدی را که همه دولت ها باید انجام دهند، مشخص می کند.

این اسناد شامل راهنمایی در مورد آزمایش، واکسیناسیون، بهترین عملکرد در هنگام مدیریت بیماری، حفظ اقدامات کنترل عفونت در مراکز بهداشتی، جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و مشارکت جامعه است.

یکی از این مقالات می گوید: «با دسترسی و استفاده مناسب از ابزارهای نجات جان موجود، کووید-19 می تواند به یک بیماری قابل کنترل با کاهش قابل توجه مرگ و میر تبدیل شود.»

مقامات بریتانیا تایید کرده‌اند که هیچ برنامه‌ای برای مردمی که بتوانند به‌صورت خصوصی جب‌های کووید-۱۹ بخرند، انجام نشده است.

تزریق واکسن آنفولانزا سالانه به افرادی که در گروه‌های در معرض خطر هستند ارائه می‌شود، و افرادی که در این گروه‌ها نیستند، در صورت تمایل می‌توانند واکسن را به صورت خصوصی خریداری کنند.

اما وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی به مجله GP Pulse گفت که هیچ برنامه ای برای تقلید از این برنامه با واکسن کووید وجود ندارد، زیرا منابع فقط از طریق NHS در دسترس هستند.

موارد ابتلا به کووید-19 در بریتانیا به پایین ترین سطح خود در نزدیک به 11 ماه گذشته رسیده است.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار (ONS) در مجموع 944700 نفر در خانوارهای خصوصی در هفته منتهی به 28 اوت به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این کمترین مجموع در سراسر بریتانیا از هفته منتهی به 2 اکتبر 2021 است که تعداد آن 942600 نفر بود.

در اوایل ژوئیه امسال، در طی گسترش زیرشاخه‌های Omicron BA.4 و BA.5، آلودگی‌ها به 3.8 میلیون رسید، اما در هفته‌های اخیر در مسیری نزولی قرار گرفته‌اند.

بر اساس داده‌های ONS، در هفته منتهی به 2 سپتامبر، 8868 مورد مرگ در انگلیس و ولز ثبت شد و 314 مورد به «کرونا جدید» اشاره کردند که 3.5 درصد از مرگ‌ها را شامل می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …