حامی جمهوریخواه دروغ بزرگ ترامپ برنده مقدماتی سنای نیوهمپشایر شد | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک جمهوری خواه راست افراطی که از دروغ تقلب انتخاباتی دونالد ترامپ حمایت می کند و قول داده است نتایج را در سال 2024 تایید کند، نامزد حزب جمهوری خواه برای مجلس سنای ایالات متحده در نیوهمپشایر خواهد بود.

دون بولدوک، یک ژنرال بازنشسته نیروهای ویژه که گفته است از PTSD و یک آسیب مغزی آسیب دیده رنج می برد، چاک مورس، رئیس مجلس سنای ایالت را کنار زد تا با مگی حسن، دموکرات فعلی، در ماه نوامبر روبرو شود.

اکثر پیش‌بینی‌کنندگان قبل از اینکه مورس تسلیم شود، مسابقه را برای بولدوک اعلام کردند.

انتخابات مقدماتی آخرین دوره از مجموعه ای بود که جمهوری خواهان نامزدهای همسو با ترامپ را انتخاب کردند و باعث شد برخی از آسیب به شانس آنها برای پیروزی در سنا در ماه نوامبر هراس داشته باشند.

بولدوک 61 ساله دروغ ترامپ در مورد تقلب در انتخابات را در شکست خود از جو بایدن تکرار کرده است. او همچنین این سوال را مطرح کرده است که آیا اف‌بی‌آی باید پس از جست‌وجوی املاک ترامپ در فلوریدا که اسناد محرمانه‌ای را کشف کرد، لغو شود.

اگرچه بولدوک از ترامپ خواستگاری کرده است، اما مورد تایید قرار نگرفته است. ترامپ بولدوک را «مرد قوی» خطاب کرد.

اکتبر گذشته، بولدوک با نیویورکر صحبت کرد. او گفت که فکر می‌کند «ارزش‌ها و اصول او به‌عنوان یک آمریکایی، و قانون اساسی، که من بیش از 33 سال در ارتش خدمت کردم، با رئیس‌جمهور ترامپ محفوظ است» و اینکه جذابیت ترامپ ناشی از (به‌طور بدنام خواندن متنفر) سابق است. خواندن و درک رئیس جمهور از قانون اساسی.

وی همچنین با بیان اینکه در سال 2020 کلاهبرداری بسیار زیادی صورت گرفت، افزود: من به شدت به آن اعتقاد دارم و فکر می کنم وجود دارد و فکر می کنم این اتفاق می افتد و برای مدت طولانی در این کشور اتفاق می افتد. وقتی می‌خواهید ریاست‌جمهوری را بدزدید، افراد زیادی می‌روند، «باشه، یک دقیقه صبر کنید. اینجا چه خبر است؟»

در 6 ژانویه 2021، 9 سناتور در میان 147 جمهوری‌خواه بودند که به نتایج در ایالت‌های کلیدی اعتراض کردند، حتی پس از هجوم اوباش طرفدار ترامپ به کاپیتول، شورشی که اکنون با 9 کشته، از جمله خودکشی در میان مجریان قانون مرتبط است.

بولدوک در پاسخ به این سوال که آیا او در سال 2024 برای دریافت گواهینامه در سنا قدم می زند، به نیویورکر گفت: “اوه، کاملا… هرکسی که با آنها صحبت می کنم این را در من باور دارند.”

بولدوک همچنین گفت که 6 ژانویه نشان دهنده “شکست کامل نظام سیاسی” است و “رئیس مجلس نمایندگان، رهبر اکثریت سنا، رهبر اقلیت” و معاون رئیس جمهور، مایک پنس، که از رد آرای انتخاباتی خودداری کردند، مقصر دانستند.

بولدوک گفت: «آنها ما را ناکام گذاشتند، و بنابراین، اکنون می‌خواهند آن را سیاسی کنند، آن را به چیزی تبدیل کنند که نیست».

او گفت که حامیان ترامپ نباید از خشونت استفاده می کردند و اموال را تخریب می کردند، اما «بر این باور بودند که حقوق آنها نقض شده است. آنها معتقد بودند که صدای خود را از دست داده اند.»

مورس توسط فرماندار محبوب جمهوری‌خواه نیوهمپشایر، کریس سونونو، تأیید شد، که تصمیم او برای مقابله نکردن با حسن، بسیاری از جمهوری‌خواهان را ناامید کرد.

سونونو بولدوک را “نظریه پرداز توطئه” نامید. بولدوک سونونو را “همدرد کمونیست چین” نامید. اما فرماندار قول داد که “هر کسی که نامزد شده باشد را تایید کند و از او حمایت کند، البته من بدون تردید”.

در خبرنامه ای در روز چهارشنبه، جی مایلز کلمن از مرکز سیاست دانشگاه ویرجینیا گفت که تایید سونونو از مورس تقریبا برای شکست دادن بولدوک کافی بوده است. اما او همچنین به تلاش‌های دموکرات‌ها برای تقویت جمهوری‌خواه ترامپیست اشاره کرد و تاکتیک‌های بحث‌برانگیز در دیگر ایالت‌ها را منعکس کرد.

کولمن نوشت: «برخی از جمهوری‌خواهان شکایت داشتند که PAC اکثریت سنا همسو با دموکرات‌ها علیه مورس مداخله کرده است – با توجه به حاشیه، این ممکن است عامل تعیین‌کننده باشد، اگرچه مورس از گروه‌های خارجی جمهوری‌خواه نیز کمک گرفت.»

یک گروه ملی جمهوری خواه حداقل 4.6 میلیون دلار برای حمایت از مورس هزینه کرد.

مرکز UVA، رقابت سنای نیوهمپشایر را به عنوان “دموکرات متمایل” ارزیابی می کند.

لیندا فاولر، استاد علوم سیاسی در دارتموث، به رویترز گفت که مورس شانس بیشتری برای غلبه بر حسن داشت، زیرا او از افراد مستقل، اکثریت نیوهمپشایر، درخواست می کرد.

فاولر که قبل از مشخص شدن نتیجه صحبت می کرد، گفت: «اگر بولدوک نامزدی را کسب کند، استقلالی ها نزد حسن خواهند رفت. اگر او نامزدی را کسب نکند، استقلالی‌ها یک انتخاب جدی خواهند داشت.»

نیل لوسک، مدیر مؤسسه سیاست نیوهمپشایر، به آسوشیتدپرس گفت بولدوک از آن دسته نامزدهایی بود که پیش از ظهور ترامپ با مشکل مواجه می شد. بولدوک هرگز منصب انتخابی نداشته است و هفته گذشته فقط 75000 دلار پول نقد در اختیار داشت. اما او توانست خود را به عنوان متحد ترامپ معرفی کند.

لوسک گفت: «اگر بازتاب رئیس جمهور سابق باشد، مؤثر بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار تیم لیگ برتر: ترکیب پیش بینی شده برای اقدام آخر هفته | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، بورنموث – لستر شنبه ساعت 3 …