پسر مدرسه ای ایرلند شمالی در 13 سالگی به جوان ترین فوتبالیست ارشد بریتانیا تبدیل شد فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریستوفر آترتون، دانش آموز ایرلندی شمالی، سه شنبه شب در سن 13 سالگی به جوان ترین فوتبالیست بزرگسال انگلستان تبدیل شد. این دانش آموز با 13 سال و 329 روز سن، رکوردی را که به مدت 42 سال باقی مانده بود، شکست و در نیمه دوم به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت. برای گلناون

به طور شگفت انگیزی، اولین لمس آترتون یک پاس گل بود، زمانی که او گل ششم تیمش را به ثمر رساند و آن ها در جام اتحادیه موفق شدند 6-0 دالینستاون را شکست دهند. این مهاجم تقریباً یک سال جوان‌تر از جوان‌ترین بازیکن حرفه‌ای قبلی بریتانیا، ایمون کالینز است، که اولین بازی خود را برای بلکپول در سن 14 سال و 323 روز در سال 1980 انجام داد.

مدیر گلناون، گری همیلتون، هشت سال است که آترتون را می شناسد زیرا او در همان تیم پسرش کالوم بازی می کرد.

«فکر نمی‌کنم هیچ‌کدام از ما از این موضوع آگاه باشیم [the record] اما یک توییت قبل از شروع بازی منتشر شد و یکی از کارکنان متوجه آن شد. اما او اولین بازی خود را بر اساس توانایی‌هایش و پاداشی برای نحوه بازی‌اش در رده‌های سنی انجام داد.

او فقط سال سوم مدرسه است. ما او را سال گذشته برای تمرین با تیم اصلی آوردیم و او هرگز ظاهری بی‌نظیر نداشت. با این سن کم که می‌توانستند با مردان بیایند و با مردان تمرین کنند و خیلی راحت به نظر برسند، همه بازیکنان اظهار داشتند که چقدر برای یک نوجوان ترسناک است.

اما با این کار، کار سخت زیادی نیز از ما دور می‌شود. او در کار مدرسه و فوتبالش یک فرد جوان ماهر است. وقتی شما اینطور هستید، شانس تبدیل شدن به هر چیزی را دارید که می خواهید بشوید.

ما فقط می خواهیم او را ثابت نگه داریم. او دو پدر و مادر عالی دارد. من پدرش استفن را خیلی خوب می شناسم، او YTS در Hearts بود و این کار درست نشد، بنابراین او می داند که فوتبال می تواند خیلی سریع تغییر کند.

ما فقط می خواهیم به او مسیر، تشویق درست بدهیم و سعی کنیم مسیر درست را به او نشان دهیم. او باید روی زمین بماند، که من شک ندارم که این کار را خواهد کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …