WHO: کووید به پایان می رسد، مرگ و میر در پایین ترین حد از مارس 2020 است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ژنو — رئیس سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه گفت که تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در سراسر جهان در هفته گذشته کمترین میزان گزارش شده در این بیماری همه‌گیر از مارس 2020 بوده است که نقطه عطفی در شیوع چند ساله جهانی است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO در یک نشست مطبوعاتی در ژنو گفت که جهان هرگز در موقعیت بهتری برای متوقف کردن COVID-19 نبوده است.

او با مقایسه تلاش یک دونده ماراتن که به خط پایان نزدیک شده بود، گفت: «ما هنوز آنجا نیستیم، اما پایان در چشم است. او گفت: «اکنون بدترین زمان برای توقف دویدن است. اکنون زمان آن است که سخت‌تر بدویم و مطمئن شویم که از مرزها عبور کرده و تمام پاداش‌های کار سخت خود را درو می‌کنیم.»

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در گزارش هفتگی خود در مورد همه گیری این بیماری اعلام کرد که مرگ و میرها در هفته گذشته 22 درصد کاهش یافته است که به بیش از 11000 نفر در سراسر جهان گزارش شده است. 3.1 میلیون مورد جدید وجود داشت که کاهش 28 درصدی را نشان می‌دهد که به کاهش چند هفته‌ای این بیماری در هر بخش از جهان ادامه می‌دهد.

با این حال، WHO هشدار داد که آزمایش و نظارت راحت کووید در بسیاری از کشورها به این معنی است که بسیاری از موارد مورد توجه قرار نمی گیرند. آژانس مجموعه‌ای از سیاست‌ها را برای دولت‌ها صادر کرد تا تلاش‌های خود را در برابر ویروس کرونا پیش از موج زمستانی مورد انتظار COVID-19 تقویت کنند و هشدار داد که انواع جدید هنوز می‌توانند پیشرفت‌های انجام‌شده تا به امروز را خنثی کنند.

تدروس گفت: «اگر اکنون از این فرصت استفاده نکنیم، با خطر انواع بیشتر، مرگ و میر بیشتر، اختلال بیشتر و عدم اطمینان بیشتر مواجه خواهیم شد.

WHO گزارش داد که BA.5 فرعی omicron همچنان در سطح جهانی تسلط دارد و تقریباً 90 درصد از نمونه های ویروس به اشتراک گذاشته شده با بزرگترین پایگاه داده عمومی جهان را شامل می شود. در هفته‌های اخیر، مقامات نظارتی در اروپا، ایالات متحده و جاهای دیگر واکسن‌های بهینه‌سازی شده‌ای را که هم ویروس کرونا اصلی و هم انواع بعدی از جمله BA.5 را هدف قرار می‌دهند، پاکسازی کرده‌اند.

ماریا ون کرخو، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد کووید-19، گفت که این سازمان انتظار دارد امواج آینده این بیماری را به همراه داشته باشد، اما امیدوار است که این امواج باعث مرگ و میر زیادی نشوند.

در همین حال در چین، ساکنان شهری در منطقه سین کیانگ در غرب این کشور گفته اند که پس از بیش از 40 روز قرنطینه ناشی از کووید-19، با گرسنگی، قرنطینه اجباری و کاهش منابع دارویی و مایحتاج روزانه مواجه هستند.

صدها پست از غلجه در هفته گذشته کاربران رسانه های اجتماعی چینی را برانگیخت و ساکنان ویدئوهایی از یخچال های خالی، کودکان تب دار و مردمی که از پنجره هایشان فریاد می زدند به اشتراک گذاشتند.

روز دوشنبه، پلیس محلی از دستگیری شش نفر به دلیل “شایعه پراکنی” در مورد قرنطینه، از جمله پست هایی در مورد یک کودک مرده و یک خودکشی ادعایی، که به گفته آنها “مخالف مخالفت” و “برهم زدن نظم اجتماعی” بود، خبر داد.

دستورالعمل های افشا شده از ادارات دولتی نشان می دهد که به کارگران دستور داده شده است از اطلاعات منفی اجتناب کنند و به جای آن “انرژی مثبت” را پخش کنند. یکی از رسانه‌های دولتی دستور داد از «سالمندان خندان» و «کودکانی که در حال تفریح ​​هستند» در محله‌هایی که از قرنطینه خارج شده‌اند فیلم بگیرند.

دولت در هفته‌های اخیر دستور آزمایش‌های گسترده و قرنطینه مناطق در شهرهای سراسر چین، از سانیا در جزیره گرمسیری هاینان تا جنوب غربی چنگدو، تا شهر بندری شمالی دالیان را صادر کرده است.

———

همه داستان‌های AP در مورد همه‌گیری را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic دنبال کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گارانگ کوول 18 ساله با ابزار ذاتی یک ستاره به نیوکاسل یونایتد می پیوندد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، جیآرانگ کول رسما راهی نیوکاسل شد. …