واردکننده گاز یونیپر در مذاکرات ملی شدن با دولت آلمان | شرکت های نفت و گاز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این شرکت اعلام کرده است که واردکننده گاز یونیپر با دولت آلمان در مورد ملی شدن احتمالی وارد مذاکره شده است.

شرایط مورد بحث، مالکیت ایالت را در غول انرژی متزلزل به 50 درصد افزایش می دهد.

دولت آلمان 30 درصد از سهام این گروه را در یک بسته نجات در ماه ژوئیه، به مبلغ حدود 15 میلیارد یورو، در اختیار گرفت. خطوط اعتباری در ماه گذشته حدود 4 میلیارد یورو تمدید شد، اما از زمانی که روسیه عرضه گاز به آلمان را از طریق خط لوله نورد استریم 1 قطع کرد و یونیپر را مجبور به یافتن جایگزین کرد، وضعیت بدتر شد.

این شرکت که مقر آن در دوسلدورف است، روز چهارشنبه گفت که بحث‌ها در مورد آینده آن، همراه با سهامدار عمده‌اش، شرکت فنلاندی فورتوم، با هدف «پیدا کردن یک راه‌حل بلندمدت» بوده است.

یونیپر تا مرز ورشکستگی پیش رفته است و به دلیل فقدان گاز خط لوله مجبور به رقابت در بازار نقدی برای خرید ذخایر گران‌تر گاز LNG، که با کشتی می‌رسد، برای اجرای قراردادهایش، شده است.

وزیر اقتصاد آلمان، روبرت هابک، در هفته های اخیر در مورد نیاز به نجات شرکت صریح بوده و گفته است که شکست آن خطر سقوط قابل توجه بخش انرژی آلمان را به همراه دارد.

او هشدار داده است که شوک انرژی می‌تواند به اندازه سقوط Lehman Brothers فاجعه‌بار باشد که باعث افت اقتصادی گسترده و وحشت در بازارهای مالی در سال 2008 شد.

وزارت اقتصاد روز چهارشنبه از اظهار نظر درباره این مذاکرات خودداری کرد. اما یونیپر گفت که وضعیت آن پس از تعلیق نامحدود روسیه در 3 سپتامبر تمام جریانات گاز از طریق خط لوله نورد استریم I پس از تعمیر و نگهداری بی‌موقع، به طور قابل توجهی بدتر شده است.

مسکو اعلام کرد که این توقف به دلیل نشت در خط لوله بوده است که تعمیر آن به دلیل تحریم های اعمال شده بر آن با مشکل مواجه شده است. دولت آلمان این توضیح را “حیله” خوانده است.

از جمله راه حل هایی که یونیپر گفت که توسط سه طرف مورد بحث قرار گرفته است، افزایش مستقیم سهام است که می تواند منجر به مالکیت اکثریت قابل توجه سهام در یونیپر توسط دولت شود.

بر اساس برخی گزارش ها که توسط مقامات تایید نشده است، دولت آمادگی خود را برای ملی کردن کامل این شرکت ابراز کرده است.

یونیپر گفت: از زمان امضای توافق ثبات (در ماه ژوئیه) بحران انرژی اروپا تشدید شده است، زیرا در حال حاضر هیچ محموله گاز روسیه از طریق نورد استریم I ارسال نمی‌شود و قیمت گاز و برق کاهش یافته است. در نتیجه بسیار بالا و فرار است. در نتیجه از ماه ژوئیه، زیان مالی یونیپر به دلیل هزینه های بالاتر خرید گاز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

شرکت انرژی VNG، یکی دیگر از واردکنندگان گاز آلمان نیز از دولت درخواست کمک کرده است. این سازمان برای دریافت پول از صندوق به اصطلاح مالیات گاز که قرار است در 1 اکتبر معرفی شود، درخواست داد.

این مالیات که بسیار بحث برانگیز بوده است به منظور جلوگیری از ورشکستگی بهمنی در میان واردکنندگان گاز است. تمام مصرف کنندگان گاز در آلمان ملزم به پرداخت آن خواهند بود که به هر کیلووات ساعت گاز مصرفی 2.4 سنت اضافه می کند.

هابک متعهد شده است که اطمینان حاصل کند که مالیات برای شرکت هایی که از افزایش قیمت انرژی سود برده اند، در دسترس نخواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …