زلنسکی از شهر ایزیوم که اخیراً بازپس گرفته شده است بازدید می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در حالی که دستش بر قلبش بود، شاهد برافراشتن پرچم کشورش بر فراز شهر ایزیوم بود که اخیراً بازپس‌گرفته شده بود، در یک حمله نادر در خارج از پایتخت در روز چهارشنبه.

ایزیوم یکی از چندین مکان کلیدی بود که توسط نیروهای اوکراینی در یک ضد حمله برق آسا در روزهای اخیر تصرف شد. نیروهای روسی از محدوده وسیعی از سرزمینی که از زمان آغاز تهاجم در فوریه اشغال کرده بودند، بیرون رانده شدند.

زلنسکی در گفتگو با مطبوعات گفت: «منظره بسیار تکان دهنده است، اما برای من شوکه کننده نیست، زیرا ما شروع به دیدن همان تصاویر از بوچا از اولین سرزمین های اشغالی کردیم. […] و چه بگویم، [is] که بخشی از تاریخ واقعی ما و بخشی از ملت مدرن امروزی روسیه است. این بدان معناست که با ارتش ما، زندگی می تواند برگردد.”

پس از عقب نشینی نیروهای روسی از بوچا، در حومه پایتخت کیف، در هفته های اولیه جنگ، اجساد غیرنظامیان در خیابان ها، حیاط ها و گورهای دسته جمعی ریخته شد. بسیاری از آنها نشانه های شکنجه را داشتند. شکست اخیر مسکو در شمال شرق بزرگترین شکست نظامی آن پس از آن عقب نشینی از منطقه کیف بود.

در ایزیوم نیز شواهدی از جنایات جنگی احتمالی با کشف بقایای غیرنظامیان کشته شده در چندین مکان وجود دارد که برخی از آنها ظاهراً نشانه هایی از شکنجه را نشان می دهند.

دادستان ها همچنین گفتند که شش جسد با آثار شکنجه را در روستاهای اخیرا بازپس گیری شده در منطقه خارکف پیدا کرده اند.

روسیه ایزیوم و دیگر شهرها را عمدتاً از طریق بمباران های سنگین به تصرف خود درآورده بود و اکنون می توان تأثیر کامل آن را با کنترل مجدد اوکراین مشاهده کرد. نیروهای روسی با گزارش هایی از غارت گسترده، ردپایی از ویرانی بر جای گذاشتند.

گزارش کامل یورونیوز را در پخش کننده بالا مشاهده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ورشکستگی شرکت ها در انگلستان و ولز به بالاترین حد در 13 سال گذشته رسید | اقتصاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمارهای رسمی، تعداد ورشکستگی …