شاهزاده ها در کنار هم به عنوان ملکه که از کاخ به وست مینستر برده می شوند | ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شاهزاده ولز و دوک ساسکس در حالی که جسد ملکه را از کاخ باکینگهام می بردند تا قبل از مراسم تشییع جنازه ایالتی روز دوشنبه، در کنار هم پشت تابوت اسب کشیده ملکه راه بروند.

نوه‌های ملکه 25 سال پیش همان مسیری را در بازار و وایت هال دنبال کردند، زمانی که در کودکی تابوت مادرشان را پیاده تا مراسم تشییع جنازه او پس از کشته شدن او در یک تصادف اتومبیل در پاریس دنبال کردند. در آن روز شاهزاده هری فقط 12 سال داشت و ویلیام 15 سال داشت.

دوک ساسکس در نتیجه پروتکلی که خانواده های سلطنتی غیر شاغل نمی توانند در چنین مناسبت های عمومی لباس نظامی بپوشند، لباس صبح می پوشید. به نظر می‌رسد گزارش این واقعیت باعث ناراحتی دوک شده و سخنگوی او اواخر روز سه‌شنبه بیانیه‌ای صادر کرد که ظاهراً از مطبوعات خواسته بود تا صحبت در مورد آن را متوقف کنند.

آنها گفتند: “دهه خدمت سربازی او با یونیفرمی که او می پوشد تعیین نمی شود و ما با احترام می خواهیم که تمرکز بر زندگی و میراث ملکه الیزابت دوم باقی بماند.” دوک به عنوان کاپیتان ارتش خدمت کرد و در دو تور در افغانستان اعزام شد. او مدال ها و افتخارات خود را به دست آورد. دوک یورک نیز پس از اینکه پس از رسوایی در ارتباط با مجرم جنسی محکوم به جنایت جفری اپستین، به یک خانواده سلطنتی غیرکارمند تبدیل شد، به جای لباس نظامی، لباس صبح می پوشید.

ویلیام که اکنون شاهزاده ولز است، لباس شماره 1 RAF را با بند بند بند، بال های خلبان RAF و سینه ستاره بنددار می پوشید.

دوک کمبریج قبلا “پیاده روی بسیار طولانی و تنهایی” را “یکی از سخت ترین کارهایی که انجام داده ام” توصیف کرده بود، در حالی که دوک ساسکس بعدا گفت: “فکر نمی کنم از هیچ کودکی خواسته شود که انجام دهد.” که تحت هر شرایطی.»

نقش شاهزادگان در صفوف ملکه، طنین‌های تازه‌ای از آن لحظه ایجاد کرد، اما همچنین نشان‌دهنده تلاش‌هایی بود که هر دو مرد برای نشان دادن یک جبهه متحد عمومی از زمان مرگ مادربزرگشان انجام داده‌اند.

روز شنبه، هری و همسرش، مگان، و ویلیام و همسرش کیت، با ماشین برای یک پیاده روی 40 دقیقه ای به ویندزور رسیدند و در آنجا با اعضای عمومی که برای عزاداری ملکه جمع شده بودند صحبت کردند.

ظاهر آنها به دنبال تنش بین برادران در بیش از دو سال از ژانویه 2020، زمانی که دوک و دوشس ساسکس تصمیم خود را برای “عقب نشینی” از وظایف سلطنتی در رسانه های اجتماعی اعلام کردند.

هری و مگان از خانه جدیدشان در کالیفرنیا مصاحبه‌ای با اپرا وینفری انجام دادند که در آن او ادعاهایی درباره نژادپرستی احتمالی در خانواده سلطنتی و اینکه دوشس آن زمان کمبریج او را به خاطر لباس‌های دختر گل در مراسم عروسی‌اش به گریه انداخت.

شاهزاده ویلیام (بالا سمت چپ)، شاهزاده هری (راست) و شاه چارلز سوم (سمت چپ) در طول راهپیمایی ملکه الیزابت از کاخ باکینگهام به تالار وست مینستر پشت تابوت ملکه الیزابت قدم می زنند.
شاهزاده ویلیام (بالا سمت چپ)، شاهزاده هری (راست) و شاه چارلز سوم (سمت چپ) در جریان حرکت آن از کاخ باکینگهام به تالار وست مینستر در روز چهارشنبه پشت تابوت ملکه الیزابت قدم می زنند. عکس: گتی ایماژ

پادشاه چارلز از زمان مرگ ملکه مراقب بود که در بیانیه های پسر کوچکتر و همسرش به گرمی صحبت کند. او در سخنرانی تلویزیونی خود خطاب به مردم در روز جمعه گفت: من همچنین می‌خواهم عشق خود را به هری و مگان ابراز کنم زیرا آنها به ساختن زندگی خود در خارج از کشور ادامه می‌دهند.

او در ادای احترام کتبی خود به “بزرگ” محبوبش گفت: “ما اکنون پدرم را در نقش جدیدش به عنوان شاه چارلز سوم گرامی می داریم.”

آخرین باری که چارلز و دو پسرش با هم در ملاء عام دیده شدند، در مراسم شکرگزاری ملکه در کلیسای جامع سنت پل در جریان جشن پلاتینیوم در ماه ژوئن بود.

در آوریل 2021، آنها پشت تابوت دوک ادینبورگ در مراسم تشییع جنازه او رفتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …