ثروت حاکم: امور مالی خانواده سلطنتی بریتانیا – توضیح داده شد | شاه چارلز سوم

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پادشاه چارلز سوم ثروت قابل توجه مادرش را در کنار دارایی های متعلق به تاج به ارث خواهد برد. ملکه الیزابت دوم، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، بسیاری از ثروت خود را به ارث برده است، اما به خاطر سرمایه گذاری زیرکانه در طول عمر طولانی و سلطنت خود اعتبار دارد.

حاکمیت و خانواده سلطنتی گسترده تر دارای سه منبع اصلی درآمد هستند، دارایی تاج، دوک نشین لنکستر و دوک نشین کورنوال، که بیشتر آن ناشی از مالکیت چندین قرن زمین و دارایی در سراسر کشور، از جمله در مرکز لندن، و حتی بستر دریا در اطراف بخش‌هایی از جزایر بریتانیا، به دارایی‌هایی با ارزش مجموع بیش از 17 میلیارد پوند.

املاک تاج

بزرگترین دارایی های زمین و دارایی پادشاه توسط املاک تاج اداره می شود. اینها شامل بخش‌های قابل توجهی از مرکز لندن است – پادشاه یکی از بزرگترین صاحبان املاک در وست اند، از جمله خیابان سنت جیمز و ریجنت است – و همچنین زمین‌های کشاورزی، دفاتر و پارک‌های خرده‌فروشی از ساوتهمپتون تا نیوکاسل.

علاوه بر این، پادشاه مالک بستر دریا و نیمی از سواحل اطراف بخش‌های بزرگی از انگلستان، ولز و ایرلند شمالی است، دارایی‌ای که از زمان رونق نفت دریای شمال و اخیراً حراج‌های زمین‌های مزارع بادی فراساحلی به طور فزاینده‌ای سودآور شده است. املاک تاج همچنین مسئولیت مدیریت کل املاک ویندزور را بر عهده دارد که نزدیک به 16000 هکتار وسعت دارد و شامل پارک ها و جنگل های باستانی و همچنین پیست اسب دوانی Ascot می شود.

ارزش کل املاک متعلق به املاک تاج در بیشترین حساب های سالانه که در ماه ژوئن منتشر شد، 15.6 میلیارد پوند تخمین زده شد.

این دارایی نقش خود را به عنوان “ایجاد سود برای خزانه داری به نفع امور مالی کشور” توصیف می کند. این دارایی در سال مالی گذشته تقریباً 318 میلیون پوند سود به دست آورد که نسبت به سال قبل افزایش یافته بود، زیرا جمع آوری اجاره پس از همه گیری و به لطف رشد بادهای فراساحلی افزایش یافت.

مالکیت پادشاه بر زمین های شامل املاک به سال 1066 و فتح بریتانیا توسط نورمن ها برمی گردد. از سال 1760 پادشاه اجازه داده است که درآمد خالص املاک به دولت تسلیم شود. این ترتیب مالی در زمان جورج سوم ایجاد شد، که موافقت کرد درآمد را در ازای یک پرداخت ثابت سالانه، که اکنون کمک دولتی نامیده می‌شود، تحویل دهد.

بر اساس صورت‌های مالی سالانه خاندان سلطنتی، مبلغ 86.3 میلیون پوند برای سال‌های 2021-2022 تعیین شده است که به گفته آن، مبلغ 1.29 پوند برای هر نفر در بریتانیا است. قبل از سال 2017، ملکه 15 درصد از سود املاک تاج را از دو سال قبل دریافت می کرد، در حالی که مابقی آن توسط دولت نگهداری می شد. در سال 2017، برای کمک به پرداخت هزینه بازسازی 370 میلیون پوندی کاخ باکینگهام، این میزان به 25 درصد برای دهه بعد افزایش یافت.

کمک مالی دولتی برای تأمین مالی سفرهای رسمی، نگهداری اموال و هزینه های عملیاتی خانواده پادشاه استفاده می شود. هزینه های امنیتی توسط کمک های مالی دولتی پوشش داده نمی شود و توسط مردم پرداخت می شود. مؤسسه دولت خاطرنشان می کند که این هزینه ها به طور علنی توسط خانواده سلطنتی یا پلیس مورد بحث قرار نمی گیرد.

ملکه مشمول مالیات بر اعطای دولتی نبود، اما داوطلبانه مالیات بر درآمد خصوصی خود از زمین های متعلق به دوک نشین لنکستر و اموالی که شخصاً مالک آن بود پرداخت کرد.

دارایی تاج متعلق به پادشاه حاکم “در سمت راست تاج” است، به این معنی که در طول سلطنت آنها به دلیل حضور بر تاج و تخت متعلق به پادشاه است، اما ملک خصوصی آنها نیست. بنابراین شاه چارلز قادر به فروش هیچ یک از دارایی های تاج نیست و درآمدهای حاصل از دارایی متعلق به او نیست.

دارایی تاج از ملکه بدون نیاز به پرداخت مالیات بر ارث به چارلز منتقل شد، نرخ استاندارد آن 40 درصد است که از یک دارایی بالاتر از یک آستانه معین، حداکثر تا 500000 پوند برای هر فرد اخذ می شود.

بر اساس قانون تاج و تخت، مسئولیت مدیریت دارایی‌های دارایی به یک سازمان مستقل به رهبری هیئتی – معروف به کمیسیون‌های املاک تاج‌دار – داده می‌شود که درآمد مازاد هر سال را به خزانه‌داری تحویل می‌دهند. این بدان معناست که پادشاه در تصمیمات مدیریتی دخالت ندارد.

اصلاح بودجه خانواده سلطنتی در سال 2012، با کمک بلاعوض دولتی جدید، به این معنی بود که خاندان سلطنتی تحت نظارت حسابرسی مشابه سایر مخارج دولت، توسط اداره حسابرسی ملی و کمیته محاسبات عمومی مجلس قرار گرفت.

دوک نشین لنکستر

دومین منبع کوچکتر درآمد از دوک نشین لنکستر به حاکمیت می رسد. این دوک نشین بیش از 700 سال پیش تأسیس شد و املاک آن از سال 1399 به پادشاه – که عنوان دوک لنکستر را نیز یدک می کشد – تعلق دارد.

دوک نشین دارای بیش از 18000 هکتار (44478 هکتار) زمین در انگلستان و ولز است که اکثریت آن در لنکاوی، چشایر، یورکشایر، استافوردشایر و لینکلن شایر و شامل مزارع، خانه ها و املاک تجاری است. دوک نشین همچنین دارایی هایی از جمله مغازه ها، دفاتر و ساختمان های تجاری دارد که بسیاری از آنها در منطقه ساووی مرکز لندن، در کنار برخی سرمایه گذاری های مالی و خانه ها هستند.

علاوه بر این، دوک نشین صاحب معادن سنگ آهک و ماسه سنگ است که از جنوب ولز تا یورکشایر شمالی امتداد دارد که مواد مورد نیاز صنعت ساختمان بریتانیا را تامین می کند. این دوک نشین دارای حق دسترسی به ساحل از نقطه میانی رودخانه مرسی تا بارو-این-فورنس است.

دوک نشین در پایان مارس 2022 نزدیک به 653 میلیون پوند دارایی خالص تحت کنترل خود داشت که 24 میلیون پوند مازاد خالص برای ملکه ایجاد کرد.

دوک نشین کورنوال

همزمان با رسیدن چارلز به تاج و تخت، دوک نشین لنکاوی به ارث رسید، بنابراین دوک نشین کورنوال به پسر ارشدش، ویلیام، رسید که وارث تاج و تخت و بیست و پنجمین دوک کورنوال شد.

دوک نشین دارای بیش از 52000 هکتار زمین در 20 شهرستان در انگلستان و ولز است که از دوون تا کنت و ناتینگهام شایر تا کارمارتنشایر امتداد دارد. بیشتر املاک شامل زمین های کشاورزی است، اما شامل خانه ها و املاک تجاری، جنگل ها، رودخانه ها و خط ساحلی، و همچنین زمین کریکت بیضی در مرکز لندن و زندان دارتمور می شود.

دارایی های خالص دوک نشین در پایان ماه مارس بیش از یک میلیارد پوند ارزش داشت و طبق حساب های سالانه دوک نشین، 21 میلیون پوند درآمد به چارلز برای سال منتهی به 31 مارس 2022 پرداخت کرد.

او پس از کسر مخارج رسمی، داوطلبانه بالاترین نرخ مالیات بر درآمد – 45٪ – را بر عواید دوک نشین پرداخت کرد، اما او مشمول مالیات بر عایدی سرمایه در نظر گرفته نشد و دوک نشین نیز مسئول مالیات شرکت در نظر گرفته نشد.

علایق شخصی چارلز در زمینه هایی مانند معماری، پایداری و کشاورزی ارگانیک، کار دوک نشین را شکل داد. اکنون سوال این است که آیا ویلیام مسیر خود را دنبال خواهد کرد، از جمله پروژه های در حال انجام مانند توسعه مسکونی در نانسلدان، توسعه شهر نیوکای در کورنوال، جایی که بیش از 4000 خانه و یک خیابان بزرگ در دهه های آینده ساخته می شود. .

درآمد اضافی

ملکه همچنین دارایی‌های شخصی بود که از دارایی‌هایی از جمله املاکی که داشت، مانند املاک ساندرینگهام در نورفولک و بالمورال در آبردین‌شایر، اصطبل اسب‌های مسابقه او، به دست می‌آمد. در همین حال ارزش مجموعه تمبر سلطنتی 100 میلیون پوند تخمین زده شده است. .

کل ثروت خاندان سلطنتی به جای اینکه معلوم باشد تخمین زده می شود، زیرا بسیاری از ثروت شخصی ملکه خصوصی نگه داشته می شد. دارایی خالص ملکه در فهرست ثروتمندان ساندی تایمز در سال 2022 370 میلیون پوند تخمین زده شد که 5 میلیون پوند نسبت به سال قبل افزایش داشت.

آبان نیوز پیش از این فاش کرده بود که جزئیات بسیاری از دارایی‌های منتقل شده از نسلی به نسل دیگر از خانواده سلطنتی، از طریق برنامه‌های قانونی که به ویندزورها اجازه داده بود وصیتنامه‌های خانوادگی خاصی را مهر و موم کنند، پنهان شده است.

وصیت نامه های بریتانیا معمولاً طبق قانون باید منتشر شوند، اما مهر و موم شدن وصیت نامه های سلطنتی مانع از آن شده است که مردم ببینند چه نوع دارایی – مانند اموال، جواهرات و پول نقد – به نسل ها منتقل شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 27 سپتامبر – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آخرین بولتن اخبار | 27 سپتامبر …