به گفته فعالان، برنامه های بریتانیا برای لغو اقدامات ضد چاقی “رسوایی ملی” | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک پزشک ارشد و مبارز برجسته هشدار داده است که کنار گذاشتن سیاست‌های مقابله با چاقی «برای سلامت عمومی خطرناک است» و منجر به خوردن غذاهای ناسالم‌تر می‌شود.

«با فرض درستی گزارش‌ها، پس من فکر می‌کنم که این یک رسوایی ملی است که به صنعت غذا اجازه می‌دهند افراد بیشتری چاق شوند.

«مطمئناً دولت موظف است از جمعیت آنها مراقبت کند؟ قرار است سیاستمداران خدمتگزار ما باشند. گراهام مک گرگور، استاد سلامت قلب و عروق در موسسه سلامت جمعیت و بارتز ولفسون در لندن، گفت: وظیفه آنها اولویت دادن به سود صنایع غذایی نیست.

“لغو اقدامات ضد چاقی، اگر این اتفاق بیفتد، برای سلامت عمومی خطرناک خواهد بود.”

مک گرگور، که همچنین رئیس گروه کمپین Action on Sugar است، در پاسخ به افشای آبان نیوز مبنی بر اینکه وزیران بازنگری استراتژی هایی را آغاز کرده اند که یا در حال حاضر استفاده می شوند یا قرار است برای رسیدگی به بحران چاقی در بریتانیا اجرا شوند.

منابع وایت هال می گویند که لیز تراس قصد دارد تمام سیاست های موجود را کنار بگذارد، از جمله ممنوعیت پیشنهادهای چند خریدی از نوع «یکی بخر، یک رایگان بگیر»، نمایش خوراکی های شیرین در فروشگاه های سوپرمارکت ها و تبلیغات غذاهای ناسالم که قبل از ساعت 9 شب در تلویزیون نشان داده می شود.

قابل درک است که “بررسی داخلی سیاست چاقی” توسط وزارت خزانه داری دستور داده شده است، اما توسط وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی (DHSC) انجام می شود. DHSC معتقد است که باید تأثیر محدود کردن تبلیغ غذای ناسالم را با توجه به هزینه‌های سرسام‌آور زندگی نظارت کند. ارقام جدید روز چهارشنبه نشان داد که تورم مواد غذایی 13.1 درصد است.

تام فرای، رئیس انجمن ملی چاقی، گفت: «یک بار دیگر منافع کسب‌وکارهای بزرگ به‌طور خطرناکی بر منافع مرد در خیابان غلبه کرده است. اگرچه ممکن است 6 میلیارد پوند هزینه سالانه درمان چاقی باشد، اما هزینه کلی کشور چاقی و شرایط پزشکی جدی که باعث ایجاد آن می شود، 58 میلیارد پوند در سال است. این هزینه ناپسندی است که مالیات دهنده باید متحمل شود.»

ویلیام رابرتز، مدیر اجرایی انجمن سلطنتی بهداشت عمومی گفت: چاقی منجر به حداقل 64000 مرگ در سال در انگلیس می شود. او گفت: با توجه به این موضوع، «خبر مبنی بر اینکه استراتژی چاقی در دست بررسی است، نگران‌کننده است و در تضاد با حمایت در سراسر صنعت و مردم است».

او افزود: «این به دور از اینکه یک ایالت پرستار بچه باشد، درباره سرمایه گذاری اقتصادی معقولانه دولت در سلامت و ثروت ملت ما و NHS برای دهه های آینده است.»

با این حال، موسسه امور اقتصادی، اندیشکده بازار آزاد، از این بررسی استقبال کرد. کریستوفر اسنودون، رئیس اقتصاد سبک زندگی، می‌گوید: «لغو سیاست‌هایی که غذا و نوشیدنی را در طول بحران هزینه‌های زندگی گران‌تر می‌کنند، بی‌معنی است. ما مدتهاست که نخست وزیری هستیم که منافع مصرف کنندگان را بر منافع گروه های فشار دولتی پرستاره می داند. بگذارید امیدوار باشیم لیز تراس آن نخست وزیر باشد.»

Beat، یک موسسه خیریه که به افراد مبتلا به اختلالات خوردن کمک می کند، نیز از این بررسی استقبال کرد، به ویژه به دلیل مخالفت با نمایش کالری شماری در منوها در کافه ها، غذای آماده و رستوران ها، که در آوریل گذشته اجباری شد.

ما به شدت نگران تأثیر برخی از ابتکارات دولت بر روی 1.25 میلیون نفر در بریتانیا با اختلالات خوردن هستیم، به ویژه وارد کردن کالری در منوها، و متأسفانه تأثیر این سیاست‌های مضر را از طریق افرادی که از آنها حمایت می کنیم به عنوان مثال، ما می دانیم که کالری موجود در منوها می تواند افکار و رفتارهای اختلال خوردن را بدتر کند.

او افزود: «پایه شواهد دولت برای اجرای بسیاری از بخش‌های استراتژی ضد چاقی ضعیف است، و در بیت ما از این فرصت برای مشارکت در بررسی این استراتژی استقبال می‌کنیم.

گروه‌های بهداشت عمومی و پزشکی می‌ترسند که ماهیت «داخلی» این بازبینی ممکن است به این معنی باشد که نمی‌توانند بازنمایی کنند. آبان نیوز از DHSC خواسته است تا روشن کند که آیا سازمان های خارجی می توانند نظرات و شواهد خود را با مقامات به اشتراک بگذارند یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دو طلا برای خواهر و برادر آبه در حالی که ژاپن به پاکسازی در تاشکند ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، در مسابقات جهانی تاشکند 2022، ماریوس …