“مخاطبان می خواهند با او ارتباط برقرار کنند”: نمایش ملکه پس از مرگش | تئاتر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیماریون بیلی بازیگر می‌گوید: «هی همه تعجب کردند، «آیا می‌توانیم این نمایش را اکنون انجام دهیم؟» قرار بود پیش نمایش بازی Handbagged جمعه گذشته در تئاتر Kiln لندن آغاز شود، سپس خبر مرگ ملکه منتشر شد. آن اجرا کنسل شد اما بازیگران روز شنبه با کمی دلهره روی صحنه رفتند. واکنش تماشاگران به نمایشنامه‌ای درباره دیدارهای ملکه با مارگارت تاچر (و کمتر از یک هفته از ملاقات پادشاه واقعی با نخست‌وزیر محافظه‌کار دیگر) چه خواهد بود؟

بیلی که نقش نسخه قدیمی دو ملکه الیزابت را بازی می‌کند، می‌گوید: «ما برای هر چیزی آماده بودیم. روی صحنه، آنها یک دقیقه سکوت کردند و کارگردان ایندو روباسینگهام سخنرانی کرد. بیلی می‌گوید: «اما به نظر می‌رسید که تماشاگران فوراً مشتاق آن بودند. «آنها می خواستند بخندند. آنها می خواستند تا حدی ملکه را جشن بگیرند.”

ابیگیل کروتندن که نقش ملکه جوان را بازی می‌کند، می‌گوید: «مردم واقعاً طرف شما هستند و واقعاً می‌خواهند او را ببینند و با او ارتباط برقرار کنند. طنین جدیدی در خطوط او وجود دارد که بسیاری از آنها از زندگی واقعی گرفته شده اند، “و شما از آن برای مخاطب آگاه هستید”.

نمایشنامه مویرا بوفینی مکالمات ملکه و تاچر را تصور می کند. علیرغم شباهت های ظاهری – سن، مو، کیف دستی، هر دو رهبر زن در دنیای مردانه – در اینجا آنها قطب های متفاوتی هستند. اینکه بوفینی او را چیزی شبیه به یک سوسیالیست تصور کند، یا حداقل اینکه ارزش‌های او به شدت با ارزش‌های تاچر در تضاد است، این نشانه‌ای از نفوذ ناپذیری سیاسی ملکه است. بیلی می‌گوید: «اگرچه او را کمی مسخره می‌کنند و به آرامی،[in the play] ملکه در مقایسه با تاچر به نوعی خوب است. او کسی است که نشان دهنده نجابت و مراقبت از جامعه است. اگر او یک شخصیت غیر همدل بود، انجام این کار دشوارتر بود.»

هر دو بازیگر پیش از این در نقش سلطنتی بازی کرده اند – بیلی در سریال تلویزیونی The Crown ملکه مادر بود و کراتندن در نمایشنامه Swive نقش الیزابت اول را بازی کرد. [Elizabeth] – اما نه با حضور همه جانبه ملکه فقید مقایسه کنید. برای آماده شدن، هر دو فیلم های مستند و فیلم های زیادی از او تماشا کردند. کراتندن می‌گوید دریافت درست صدا کلید اصلی بود. “من خیلی از او آگاه بودم [love of] سواری و پیاده روی،” او می گوید. اسب‌سواری مادام‌العمر پادشاه به‌ویژه – که او همین چند ماه پیش گزارش شده بود که سوار می‌شده است – «بر نحوه ایستادن شما تأثیر می‌گذارد». هر دو بازیگر قدردانی جدیدی از استقامت ملکه دارند. کراتندن با خنده می گوید: «بازویم از نگه داشتن کیف دستی درد می کند. بیلی می گوید: «به پاها اشاره نکنیم. Cruttenden می افزاید: “و این فقط انجام یک بازی در روز است.”

اعضای سواره نظام خانگی در امتداد مرکز خرید لندن پیش از تابوت حامل ملکه الیزابت دوم می روند.
اعضای سواره نظام خانگی در امتداد مرکز خرید لندن پیش از تابوت حامل ملکه الیزابت دوم می روند. عکس: WPA/Getty Images

کراتندن فکر می کند کیف دستی، حس شوخ طبعی ملکه را نشان می دهد. بیلی می‌گوید که ملکه مسن‌تر، «به خود اجازه می‌دهد در نمایشنامه کمی گستاخ‌تر باشد. فکر می‌کنم او سعی می‌کرد از پروتکلی پیروی کند که احساس می‌کرد با بزرگ‌تر شدن می‌توانست کمی از آن کنار بگذارد. من کسی هستم که در پس‌زمینه چهره‌ها را دزدیده و می‌کشم، در حالی که لیز جوان تلاش می‌کند با تاچر جوان گفتگوی جدی داشته باشد.»

او می‌گوید که آنچه کراتندن در طول سال‌ها با مشاهده ملکه متوجه شد، با لغزش به زمان حال، «که او را از یک فرد معمولی دیگر کنار می‌گذارد این است که او هرگز با کسی صحبت نمی‌کند. او حامی نیست واقعاً گوش می‌کنم، خیلی شخصی درگیر هستم، [when] نبودن آسان خواهد بود.» بیلی می‌گوید که ملکه عملکرد خودش را ارائه می‌کند، «که از نظر او باید به جامعه ارائه می‌کرد – چیزی که احساس می‌کرد نقش و سرنوشت او بود. این یک روش کاملاً سخاوتمندانه برای زندگی کردن به یک معنا، از خودگذشتگی است. اینطور نیست که یک روز صبح از خواب بیدار شود و فکر کند “درست، همین است”. او فقط به آن ادامه داد.»

تاچر تعجب می کند که آیا اعلیحضرت سوسیالیست هستند؟ بیلی می‌گوید: «این تهوع است. “البته او یک سوسیالیست نبود، اما مطمئناً معتقد بود که جامعه یک موجودیت است و او نماد آن جامعه است.” او سعی کرد متحد کننده باشد. تاچر تفرقه افکن بود. برای من، او از یک نسل پس از جنگ بود که احساس وظیفه داشت و به ارزش‌های خاصی اعتقاد داشت. او در زمانی از جنگ بیرون آمده بود که یک سرویس بهداشتی ملی در حال ظهور بود، پخش دولتی وجود داشت، دولت رفاه وجود داشت. خیلی از اینها در نمایشنامه وجود دارد. سپس تاچر در دهه 80 آمد و شروع به از بین بردن همه اینها کرد. باید خیلی ناراحت کننده بوده باشد.» مکث می کند. “من می گویم “باید” – این در تصور من است.” او می‌افزاید که اکنون انجام این نمایش مناسب است، «وقتی این ارزش‌ها تضعیف می‌شوند و در سطل زباله رها می‌شوند، احساس می‌شود.»

روز بعد از مرگ ملکه، آنها در تمرین بودند و هر دو بازیگر در طول یک سخنرانی شروع به شادی کردند. آنها می گویند این احساسات آنها را غافلگیر کرد. کراتندن از این که می‌دانست روی صحنه خوب می‌شود، خوشحال بود که «آن را در تمرین پشت سر بگذارد». بیلی با هدایت خود ملکه با آن مقابله کرد. “با خودم فکر کردم، ببین، او به تازگی با آن کار کرده است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خبر خوب: تا سال 2040 ممکن است 90 درصد پلاستیک در اقیانوس ها از بین برود و پیشرفتی برای آلزایمر باشد.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، این خبر خوب برای امروز است: …