نرخ سالانه رشد قیمت مسکن در بریتانیا در یک ماه دو برابر شده و به 15.5 درصد رسیده است | بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نرخ سالانه رشد قیمت مسکن در بریتانیا در ژوئیه به بالاترین میزان در 19 سال گذشته یعنی 15.5 درصد افزایش یافت و یک خانه معمولی 39000 پوند به ارزش خود در 12 ماه اضافه کرد.

با این حال، مفسران خاطرنشان کردند که نرخ رشد سالانه قیمت‌ها به‌طور مصنوعی بالا رفته است، زیرا در ژوئیه 2021 قیمت‌ها در واکنش به پایان سخاوتمندانه‌ترین دوره تعطیلات حق تمبر در سال گذشته کاهش یافت.

دفتر آمار ملی (ONS) که این داده ها را منتشر کرد، گفت که دو برابر شدن ناگهانی نرخ رشد سالانه قیمت – از 7.8٪ در ژوئن به 15.5٪ در ژوئیه – “عمدتاً به دلیل اثر پایه از کاهش قیمت ها بود. این زمان در سال گذشته در نتیجه تغییرات در تعطیلات حق تمبر مشاهده شد.

جاناتان هاپر، مدیر اجرایی شرکت Garrington Property Finders، گفت که این جهش بزرگ “در درجه اول یک ناهنجاری آماری” بود.

افزایش سالانه در انگلستان و ولز حتی بیشتر بود، به ترتیب 16.4٪ و 17.6٪، اگرچه این تغییرات گسترده منطقه ای پنهان بود: در جنوب غربی انگلیس، رشد قیمت سالانه در ژوئیه به 20.7٪ رسید، در حالی که در لندن این رقم 9.2٪ بود.

اسکاتلند و ایرلند شمالی به ترتیب کمتر از میانگین بریتانیا با 9.9 درصد و 9.6 درصد بودند.

تعطیلات حق تمبر به این معنی بود که تا 30 ژوئن 2021، اولین 500000 پوندی که برای یک ملک خرج شده بود برای خریداران در انگلستان و ایرلند شمالی معاف از مالیات بود. معافیت مالیاتی پس از آن کاهش یافت و این آستانه به 250000 پوند کاهش یافت. در 1 اکتبر 2021 به سطح قبل از همه گیری خود یعنی 125000 پوند بازگردانده شد.

ONS اعلام کرد که رقم 15.5 درصدی برای ماه جولای بالاترین نرخ تورم سالانه قیمت مسکن است که بریتانیا از ماه می 2003 مشاهده کرده است. این سازمان اضافه کرد که میانگین قیمت مسکن در بریتانیا در ماه جولای 292,000 پوند بود که 39,000 پوند بیشتر از این زمان در سال گذشته است. “.

هاپر گفت: «کسانی که عصبی هستند ممکن است بخواهند در ماه‌های آینده از اطلاعات رسمی قیمت مسکن چشم‌پوشی کنند، زیرا ما برای یک ترن هوایی آماده شده‌ایم».

سارا کولز، تحلیلگر ارشد مالی شخصی در شرکت سرمایه گذاری Hargreaves Lansdown، گفت که دوبرابر شدن نرخ رشد قیمت “آنطور که به نظر می رسد” نیست، و افزود: “این روی چشم انداز بازار که با واقعیت مواجه است، تاثیر نمی گذارد. چالش ها.”

ONS گفت ایرلند شمالی با میانگین قیمت خانه 169000 پوند، ارزان ترین کشور بریتانیا برای خرید ملک است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …