شرکت انگلیسی | می گوید هیدروژن سبز می تواند با بحران انرژی مقابله کند اقتصاد سبز

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته شرکت بریتانیایی آی تی ام پاور، جنگ در اوکراین و افزایش قیمت گاز طبیعی بر مزایای روی آوردن به تولید «هیدروژن سبز» به عنوان تنها گاز با انرژی صفر خالص تاکید کرده است.

این شرکت مستقر در شفیلد، که ماشین‌های الکترولیزری تولید می‌کند که هیدروژن را از آب می‌سازد، گفت که بحران انرژی نشان داده است که هیدروژن جایگزین مناسبی برای گاز متان است.

با این حال، افزایش زیان‌ها و کناره‌گیری گراهام کولی، مدیر اجرایی قدیمی شرکت، سرمایه‌گذاران را به وحشت انداخت و سهام ITM در اوایل معاملات روز چهارشنبه 26 درصد کاهش یافت.

بیشتر هیدروژن “هیدروژن آبی” است که از گازهای فسیلی تولید می شود و از جذب کربن برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای استفاده می کند، اما این روش همچنان بین 5 تا 15 درصد CO2 را جذب نمی کند.2. هیدروژن سبز با تقسیم آب با استفاده از برق حاصل از انرژی های تجدیدپذیر و با حداقل انتشار تولید می شود.

حامیان این فناوری استدلال می کنند که هیدروژن می تواند راه حلی برای کربن زدایی صنایع سنگین و آلاینده باشد. با این حال سوالاتی در مورد هزینه این روش وجود دارد.

کولی گفت که از ابتدای سال، با افزایش قیمت‌های متان و کود، هیدروژن سبز «اول به برابری رسیده و سپس در بسیاری موارد ارزان‌تر از تولید این کالاها از خوراک گاز شده است».

وی افزود: تنها یک گاز خالص با انرژی صفر وجود دارد که می تواند جایگزین متان شود تا به جهان در مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک کند. هیدروژن سبز همچنین می تواند به تامین امنیت انرژی و کمک به امنیت غذایی از طریق تولید آمونیاک سبز برای کودها کمک کند.

این توانایی‌ها به محرک‌های بسیار قدرتمندی برای کسب‌وکار ما تبدیل شده‌اند، زیرا دولت‌ها به دنبال تسریع سهم انرژی‌های تجدیدپذیر متناوب در ترکیب انرژی کشورهای خود هستند تا وابستگی به عرضه گاز تسلیحاتی از روسیه را برطرف کنند.»

ITM که در صرافی AIM لندن فهرست شده است، درآمدی معادل 5.6 میلیون پوند برای سال 2022 ثبت کرده است که نسبت به سال قبل 4.3 میلیون پوند افزایش یافته است. با این حال، زیان قبل از مالیات از 27.6 میلیون پوند به 46.7 میلیون پوند افزایش یافت. نوامبر گذشته، این شرکت 250 میلیون پوند جمع آوری کرد تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهد. کولی که 13 سال رهبری این شرکت را برعهده داشت، تا زمانی که جانشینی پیدا شود در این سمت باقی خواهد ماند.

مدتهاست که هیدروژن به عنوان یک گزینه مهم برای آینده سوخت مطرح شده است. دولت یک استراتژی هیدروژن را در آگوست 2021 منتشر کرد و هدفی را برای دو برابر کردن تولید هیدروژن بریتانیا به 10 گیگاوات تا سال 2030 تعیین کرد.

ماه گذشته آبان نیوز فاش کرد که اسکاتلند پاور قصد دارد یک کارخانه هیدروژن سبز 150 میلیون پوندی در بندر فلیکستو بسازد تا قطارها، کامیون‌ها و کشتی‌ها را تامین کند. این شرکت گفت که تقاضا برای سوخت سبز از زمانی که قیمت بنزین و گازوئیل در سال گذشته افزایش یافت افزایش یافته است و این شرکت را برای سرمایه گذاری جسارت کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسافران هوایی استرالیا که بیش از سه ماه منتظر گذرنامه هستند، به دلیل تداوم تاخیرهای کووید | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هزاران استرالیایی در حال رفتن …