گوگل نتوانست جریمه ۴ میلیارد یورویی را به دلیل بسته بندی اندروید لغو کند | گوگل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گوگل نتوانست جریمه بیش از 4 میلیارد یورویی (3.5 میلیارد پوندی) را که اتحادیه اروپا برای استفاده از سیستم عامل موبایل اندروید خود برای خنثی کردن رقبا وضع کرده بود، لغو کند.

دومین دادگاه عالی اروپا تا حد زیادی این حکم را روز چهارشنبه تایید کرد، اما جریمه را از 4.34 میلیارد یورو به 4.125 میلیارد یورو کاهش داد. کمیسیون رقابت اتحادیه اروپا اکنون مجموعاً 8.25 میلیارد یورو جریمه ضد انحصار بر موتور جستجو اعمال کرده است، در سه تحقیق که بیش از یک دهه به طول انجامیده است.

دادگاه عمومی اتحادیه اروپا به طور گسترده از حکم کمیسیون مبنی بر اینکه گوگل رفتاری ضدرقابتی داشته است، حمایت کرد و از سازندگان تلفن همراه خواست که برنامه‌های جستجو و کروم گوگل را از قبل روی گوشی‌ها به عنوان شرطی برای حمل فروشگاه برنامه Play گوگل نصب کنند. گوگل همچنین محدودیت هایی را برای اپراتورهای شبکه تلفن همراه اعمال کرد.

دادگاه گفت: “دادگاه عمومی تا حد زیادی تصمیم کمیسیون را تأیید می کند که گوگل محدودیت های غیرقانونی را بر تولید کنندگان دستگاه های تلفن همراه اندروید و اپراتورهای شبکه تلفن همراه اعمال کرده است تا موقعیت غالب موتور جستجوی خود را تثبیت کند.”

گوگل که می تواند در مورد مسائل حقوقی به دادگاه عدالت اروپا، بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا، ناامیدی خود را ابراز کرد.

ما از اینکه دادگاه این تصمیم را به طور کامل لغو نکرد، ناامید شدیم. یکی از سخنگویان گفت: اندروید انتخاب های بیشتری برای همه ایجاد کرده است، نه کمتر، و از هزاران کسب و کار موفق در اروپا و سراسر جهان پشتیبانی می کند.

این حکم باعث تقویت مارگرت وستاگر، رئیس ضدانحصار اتحادیه اروپا، پس از شکست‌هایی در سال جاری در پرونده‌های مربوط به سایر غول‌های فناوری مانند اینتل و کوالکام است.

وستاگر سرکوب خود را با “فناوری بزرگ” به عنوان مشخصه کار خود تبدیل کرده است، حرکتی که تنظیم کننده ها در ایالات متحده و جاهای دیگر را تشویق به پیروی از آن کرده است.

او در حال بررسی کسب و کار تبلیغات دیجیتال گوگل، قرارداد تبلیغاتی Jedi Blue آن با متا، قوانین اپ استور اپل، بازار و استفاده از داده های متا و فروش آنلاین و شیوه های بازار آمازون است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …