رئیس اتحادیه اروپا به نمایندگان پارلمان اروپا گفت: پوتین شکست خواهد خورد و اروپا پیروز خواهد شد اتحادیه اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، تاکید کرد که “پوتین شکست خواهد خورد و اروپا پیروز خواهد شد”، زیرا او قول داده است که ادغام اوکراین در اتحادیه اروپا را تسریع کند.

رئیس اجرایی اتحادیه اروپا در سخنرانی خود در پارلمان اروپا در استراسبورگ، با نزدیک شدن به فصل زمستان، فراخوانی برای متحد کردن کشورهای عضوی که با بحران انرژی دست و پنجه نرم می کنند، صادر کرد. فون در لاین تهاجم روسیه را نه تنها یک جنگ علیه اوکراین، بلکه جنگ علیه اقتصاد ما، جنگ علیه ارزش‌های ما و جنگ علیه آینده ما توصیف کرد.

رئیس کمیسیون با پوشیدن رنگ‌های آبی و زرد پرچم ملی اوکراین اعلام کرد که بعداً روز چهارشنبه از کیف بازدید خواهد کرد و برنامه‌ریزی کرد تا با رئیس‌جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، درباره اطمینان از «دسترسی بی‌وقفه اوکراین به بازار واحد» گفتگوهای مفصلی انجام دهد.

بانوی اول اوکراین، اولنکا زلنسکا، در میان حضار در استراسبورگ بود که توسط نمایندگان پارلمان اروپا مورد تشویق قرار گرفت.

فون در لاین قول داد با زلنسکا در بازسازی مدارس اوکراین همکاری کند و 100 میلیون یورو (87 میلیون پوند) از بودجه اتحادیه اروپا متعهد شد. حدود 70 مدرسه توسط روسیه آسیب دیده یا کاملاً ویران شده است.

رئیس کمیسیون اروپا که از زمان آغاز جنگ تاکنون دو بار به کیف سفر کرده است، همچنین گفت که اتحادیه اروپا با تحریم های خود علیه روسیه در مسیر خود باقی خواهد ماند. او گفت: «تحریم‌ها برای ماندن در اینجا هستند. اکنون زمان آن است که ما عزم خود را نشان دهیم نه مماشات.»

او گفت که محدودیت های اقتصادی اتحادیه اروپا بر اقتصاد روسیه کارساز است و برخی ادعاهای چشم نواز را ارائه کرد. ارتش روسیه از ماشین ظرفشویی و یخچال تراشه می گیرد تا سخت افزار نظامی خود را تعمیر کند، زیرا نیمه هادی های آنها تمام شده است.

همانطور که انتظار می رفت، فون در لاین تأیید کرد که کمیسیون مالیات های بادآورده بر سود مازاد شرکت های انرژی را پیش می برد. مقامات اتحادیه اروپا امیدوارند 140 میلیارد یورو جمع آوری کنند که به خانوارها و مشاغل آسیب پذیر که از قبل از همه گیری کووید با افزایش ده برابری قیمت گاز دست و پنجه نرم می کنند، اختصاص خواهد یافت.

فون در لاین گفت: «شرکت‌های بزرگ نفت، گاز و زغال‌سنگ نیز سودهای کلانی کسب می‌کنند. “بنابراین آنها باید سهم منصفانه را بپردازند – آنها باید سهمی در بحران بدهند.” او همچنین تأیید کرد که سود تولیدکنندگان برق کم کربن، شرکت‌های انرژی تجدیدپذیر و هسته‌ای نیز محدود می‌شود و این بودجه بین افراد نیازمند توزیع می‌شود.

کمیسیون از ایده سقف قیمت گاز عقب نشینی کرده است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر اینکه کدام کشورها باید سقف را پوشش دهد، اختلاف نظر داشتند، در حالی که برخی به شدت با این ایده مخالف بودند، زیرا از تهدیدی برای امنیت منابع می‌ترسند.

فون در لاین پیشنهاد کرد که به نوعی محدودیت قیمت را کنار نگذاشته است، و قول داد “مجموعه ای از اقداماتی را ایجاد کند که ماهیت خاص رابطه ما با تامین کنندگان را در نظر بگیرد، از تامین کنندگان غیرقابل اعتماد مانند روسیه تا دوستان قابل اعتماد مانند نروژ”. .

و در یک پیروزی برای کشورهایی مانند اسپانیا و فرانسه که مدتهاست از قوانین بازار برق اتحادیه اروپا شکایت دارند، او وعده “اصلاحات عمیق و جامع” را داد که به مصرف کنندگان کمک می کند از انرژی های تجدیدپذیر ارزان تر بهره مند شوند.

این سخنرانی گسترده همچنین به بحران آب و هوا اشاره کرد و فون در لاین استدلال کرد که رکوردشکنی تابستان گرم و خشک سال 2022 باید تلاش ها برای سازگاری را تقویت کند. او وعده داد که ناوگان اتحادیه اروپا از هواپیماها و هلیکوپترهای آتش نشانی را برای مبارزه با آتش سوزی در جنگل ها دو برابر کند.

او همچنین در را به روی بازنگری در معاهدات بنیانگذار اتحادیه اروپا باز کرد و قول داد قوانین سختگیرانه تری علیه فساد در داخل کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود داشته باشد.

با حمله روسیه به اوکراین موضوع اصلی سخنرانی، فون دو لاین خواستار بازنگری در سیاست‌ها از انرژی گرفته تا رفتار با پناهندگان شد. فون در لاین با اشاره به مذاکرات طولانی مدت اتحادیه اروپا در مورد مدیریت مشترک پناهجویان گفت: «اقدامات ما در قبال پناهندگان اوکراینی نباید استثنا باشد. آنها می توانند طرحی برای پیشرفت باشند.»

او همچنین به شکایت های طولانی مدت لهستان و کشورهای بالتیک اذعان کرد که هشدارهای آنها در مورد رئیس جمهور روسیه در غرب اروپا مورد توجه قرار نگرفته است. ما باید به صداهای داخل اتحادیه خود گوش می‌دادیم… آنها سال‌هاست که به ما می‌گویند پوتین متوقف نمی‌شود.»

برخلاف سخنرانی‌های مشابه در سال‌های اخیر، هیچ اشاره‌ای مستقیم به بریتانیا نشد، اگرچه فون در لاین، انگلیسی‌دوستی که در مدرسه اقتصاد لندن تحصیل کرده بود، به ملکه الیزابت دوم ادای احترام کرد. فون در لاین گفت: «او یک افسانه است. او در طول رویدادهای متلاطم و متحول کننده در 70 سال گذشته ثابت بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …