اقدام خیانت به پوتین برای سوراخ کردن “حباب تبلیغاتی” بود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اقدام برای برکناری ولادیمیر پوتین از ریاست جمهوری بخشی از تلاشی است برای نشان دادن اینکه همه روس ها از جنگ در اوکراین حمایت نمی کنند.

این به گفته نیکیتا یوفرف، بخشی از گروهی از سیاستمداران سنت پترزبورگ در پشت این تلاش غیرعادی است.

آنها از پارلمان روسیه می خواهند که قدرت پوتین را سلب کند و او را به خیانت متهم کند.

یوفرف که به دلیل اقدامات خود و انحلال شورای منطقه خود با جریمه نقدی روبرو است، گفت که این موضوع برای برجسته کردن مخالفت برخی با تهاجم روسیه است که پوتین و مقامات روسیه اصرار دارند از آن به عنوان “عملیات نظامی ویژه” یاد کنند.

یوفرف در مصاحبه ای به یورونیوز گفت: «خطاب به عموم مردم مهم است. ما چندان به پوتین و نمایندگان دومای دولتی متوسل نمی‌شویم، واضح است که آنها اشکی نخواهند ریخت و آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد را به پایان نخواهند رساند، زیرا میدان سیاسی در دومای دولتی “پاکسازی” شده است. .

ما در درجه اول از افرادی که در روسیه هستند و توسط این حباب تبلیغاتی احاطه شده اند درخواست می کنیم که می گوید تمام روسیه برای پوتین است و از یک عملیات نظامی ویژه حمایت می کند. ما نشان می دهیم که اینطور نیست. ما نشان می دهیم که آنها تنها نیستیم که در روسیه افرادی هستند که با پوتین موافق نیستند، با عملیات ویژه نظامی موافق نیستند و مخالف آن هستند.”

این اقدامات در حالی که تهدیدی برای تسلط پوتین بر قدرت نیست، بیانگر ابراز نادری از مخالفت توسط نمایندگان منتخب در زمانی است که روس‌ها به دلیل “بی اعتبار کردن” نیروهای مسلح یا انتشار “اطلاعات نادرست عمدی” در مورد آنها در خطر مجازات سنگین زندان هستند.

یوفرف گفت که او از طرف رای دهندگان حمایت زیادی برای اقدامات خود دریافت کرده است.

“مردم می ایستند [to say thank you] در خیابان در منطقه ما، در خانه. یکی از همسایه ها، مردی که من اصلاً به احساسات ضد پوتینی او مشکوک نبودم، به سمت من آمد و با من دست داد.

“من تعداد زیادی نامه دریافت می کنم […] با کلمات حمایتی و نه تنها من، بقیه معاونان هم. ما چنین پیام‌های انگیزشی را زمانی که برای ما می‌آیند به اشتراک می‌گذاریم.

“و اینها فقط حرف نیستند، بسیاری برای پرداخت وکیل، پول برای پرداخت جریمه پیشنهاد می دهند. حتی یک نفر پیشنهاد داد برای من، خانواده و گربه هایم بلیط مکزیک را بپردازد تا ما احساس امنیت کنیم. البته، ما با این پیشنهاد موافقت نکردیم، زیرا در روسیه باقی می‌مانیم، اما این فقط میزان حمایت راه‌حل ما را نشان می‌دهد.»

تاتیانا استانووایا، تحلیلگر سیاسی روسی، گفت که خطر بزرگتر کرملین در اعتراض خود شوراها نیست، بلکه در خطر پاسخ بسیار تند به آن است.

استانوایا، بنیانگذار پروژه تحلیل مستقل R، گفت: “واکنش یا واکنش بیش از حد ممکن است آسیب سیاسی بیشتری به رژیم وارد کند تا این طومار. اما من شک ندارم که همه کسانی که طومار را امضا کرده اند، تحت فشار سیاسی قرار خواهند گرفت.” .سیاست.

هزاران پرونده قضایی علیه افرادی که متهم به بی اعتبار کردن ارتش هستند تشکیل شده است که معمولاً برای اولین بار جریمه می شود، اما یکی از اعضای شورای منطقه مسکو در ماه ژوئیه پس از محکومیت به انتشار اطلاعات نادرست به هفت سال زندان محکوم شد. چندین روزنامه نگار دیگر و چهره های مخالف متهم شده اند و با احتمال زندان مواجه هستند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه گفت که دیدگاه‌های انتقادی در چارچوب قانون قابل تحمل است. او گفت: «تا زمانی که آنها در چارچوب قانون بمانند، این کثرت گرایی است، اما خط بسیار بسیار نازک است، اینجا باید خیلی مراقب بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …