بانک مرکزی انگلیس علیرغم کاهش تورم، پای خود را از حالت گاز خارج نخواهد کرد | تورم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کاهش تورم از 10.1 درصد در ژوئیه به 9.9 درصد در ماه گذشته، سیاستگذاران بانک مرکزی انگلیس را در جلسه هفته آینده برای تعیین نرخ بهره مشکلی ایجاد نمی کند. کمیته سیاست پولی آن (MPC) ماموریت دارد هزینه استقراض را افزایش دهد تا تورم را به 2 درصد کاهش دهد. رشد قیمت‌ها که تقریباً 10 درصد است، هنوز خیلی بالاست. ارقام یک ماهه یک روند نیست.

9 عضو MPC همچنین چندین تحول دیگر را در داخل و خارج از کشور بررسی خواهند کرد که می تواند دلایلی برای افزایش نرخ بهره در نظر گرفته شود.

در صدر این لیست، طرح یارانه 150 میلیارد پوندی دولت برای انرژی خواهد بود که به نفع میلیون ها نفر خواهد بود که، بسیاری استدلال کرده اند، نیازی به رهایی از شوک قیمت گاز ندارند.

خانوارهایی که از وضعیت اقتصادی بهتری برخوردار هستند، بیشتر پول خود را صرف خرید اقلام وارداتی می کنند که با کمبود عرضه می شوند و در نتیجه خرده فروشان را مجبور می کنند قیمت های خود را بیشتر افزایش دهند. نرخ‌های بهره بالاتر به صورت‌حساب‌های ماهانه وام مسکن وارد می‌شود و آنها را متقاعد می‌کند که مخارج خود را مهار کنند. حداقل این تئوری است.

دستمزد یکی دیگر از موضوعات مورد نگرانی برای تعیین کنندگان نرخ بانک است. در ماه جولای، رشد دستمزدها از 4.7 درصد در ژوئن به 5.2 درصد افزایش یافت. این ارقام ممکن است بسیار کمتر از نرخ تورم باشد و بدترین فشار را بر استانداردهای زندگی در دو نسل اخیر نشان دهد، اما هنوز هم MPC را نگران می کند، زیرا می ترسد دستمزدهای بالاتر باعث افزایش قیمت ها در سال های آینده شود، زمانی که دیگر هزینه های کسب و کار آرام شود.

گرافیک تورم

جیمز اسمیت، اقتصاددان در ING، گفت که سقف قیمت انرژی خانه که روی 2500 پوند تعیین شده است، از افزایش تورم به بالای 11 درصد جلوگیری می کند. او افزود: «با این حال، بانک انگلستان رشد دستمزدها را با دقت بیشتری دنبال می‌کند، زیرا شاهین‌ها نگران هستند که کمبود کارگران می‌تواند منجر به ماندگاری بیشتر تورم اصلی بالاتر از هدف شود».

در نهایت، تأثیر روندهای تورمی در سایر نقاط اروپا و ایالات متحده وجود دارد. بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته نرخ پایه خود را با حاشیه بی سابقه افزایش داد تا با تورم مبارزه کند، در حالی که بانک مرکزی ایالات متحده، فدرال رزرو، با وجود کاهش تورم از 9.1 درصد در ژوئن به 8.3 درصد، آماده است به افزایش نرخ های وام ادامه دهد. مرداد.

اگر سرمایه گذاران جهانی بتوانند بازدهی بهتری در حساب های سپرده نیویورک داشته باشند، دلار افزایش می یابد و پوند کاهش می یابد. اگر پوند کاهش یابد، قیمت واردات خارجی بیشتر خواهد شد و فشار بیشتری بر تورم بریتانیا وارد خواهد کرد.

استدلال‌ها علیه مقابله با تورم با نرخ‌های بهره بالاتر احتمالاً در گوش‌های بسته قرار خواهند گرفت. به گفته بسیاری از تحلیلگران، فشار بر بانک برای پیروی از رقبای خود – اگر فقط برای جلوگیری از سقوط مجدد ارز – بسیار قوی خواهد بود.

در شهر، بحث بر این است که آیا خیابان Threadneedle نرخ پایه را 0.5٪ افزایش می دهد یا از Fed و ECB با افزایش 0.75٪ پیروی می کند.

جورج لاگاریاس، اقتصاددان ارشد در Mazars حسابداران، از جمله کسانی است که استدلال می‌کند که رکود اقتصادی و واکنش وحشت‌زده خانوارها باعث کاهش تورم خواهد شد. او گفت که بیشتر خانوارها به جای افزایش هزینه ها، محتاط خواهند بود، چیزی که در حال حاضر در نرخ های پس انداز بالاتر دیده می شود.

لاگاریاس گفت: “اگر مصرف کنندگان به اندازه کافی محافظه کارانه با هزینه های اختیاری خود باقی بمانند و اقتصاد همانطور که پیش بینی می شد کند شود، تا پایان سال 2023 حتی می توانیم به جای تورم از کاهش تورم صحبت کنیم.”

اگر این اتفاق بیفتد، بانک انگلستان متهم خواهد شد که ما را سوار ترن هوایی کرده است، در حالی که ممکن است با آرامش از طوفان عبور کرده باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تد باد و چری بیزلی در مناظره سنای کارولینای شمالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رقابت به قدری فشرده شده است که …